lost in translation...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

lost in translation...

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote: Taj anime ;)
Muski rod :P
Bljak.

Donekle delim tvoje filmske afinitete, ali ne bas sto se tice Sofije... Lost in Translation je meni nikakav film niocemu, Marie Antoinette (spelling?) jedan simpatican polu-chickflick polu-niocemu a Virgin Suicides nisam gledao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Ko, jel' ja? »

Lost in Translation je meni nikakav film niocemu
E jbg sad... pretera ga malo
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Dawngreeter »

Pa jeste (kudikamo) film niocemu, al' to je pozitivna stvar. U nedostatku bitne radnje, svrhe i naracije koja te vuce potpuno si slobodan da uzivas u svakoj sceni. Poezija, bolan. Slicna stvar kao u Marie Antoinette, samo sto zbog prirode stvari Marie Antoinette ima elemente egzotike koji je udaljavaju od Lost in Translation.

Nisam ni ja odgledao Virgin Suicides, iako mi stoji vec pola godine na hardu. Nisam siguran zasto. Moguce da se plasim sopstvenih iscekivanja.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

Takodje je jako dobar: umesto da prica nesto o nicemu, ne prica nista o necemu (samoubistvu, jelte).
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Ko, jel' ja? »

...potpuno si slobodan da uzivas u svakoj sceni.
Ovo je jako dobra ocena.
Kada su filmovi napumpani akcijom i dijalozima ovakav film je pravo osvezenje. Na svu srecu nije jedini.

EDIT: i prica o necemu. O dvoje usamljenih ljudi koji se nalaze u potpuno stranom okruzenju/kulturi...
Jasno mi je da to mnogima nije zanimljivo, ali...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by bojan »

Kao sto previse desavanja kvari ozbiljan film tako i ga kvari i potpuni nedostatak desavanja.
LiT je jadikovanje nad usamljenoscu bez pokusaja da se po tom pitanju nesto preuzme - tj. tesko goticarenje.
Nije besmislen kao Amelija, ali nije i da ima nekog velikog smisla - cist l'art pour l'art-izam.
Pa ko voli francuski romantizam - eto mu ga na, svidece mu se.
Virgin Suicides je marginalno smisleniji, ali i dalje previse razvucen (iako traje svega ~1.5 sati) - da je duplo kraci niko ne bi primetio.
Sto sve ukazuje na nedostatak rediteljskog iskustva.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Dawngreeter »

Jadikovanje? Ja nigde u filmu nisam video jadikovanje, zaista.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Slartibartfast »

John Cassavetes, Eric Rohmer, Alain Resnais, Michelangelo Antonioni, Peter Weir, Federico Fellini, Robert Altman, mnogi drugi. Dosadniji filmovi od Lost in Translation, sa manje (ili vise, ali besmislenog) desavanja, uglavnom i bez zapleta, cesto bez poente, sa mnogo vise praznog hoda, ponavljanja i cesto cak i bez kraja. Njima sigurno ne nedostaje iskustva. Prosto znaju sta zele da naprave, isto kao i Sofia Coppola. Ona je, bre, lightweight, a vi je optuzujete da je toliko avangardna da joj filmovi nemaju desavanja :lol:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: lost in translation...

Post by Ko, jel' ja? »

Splitovah temu jer je rasprava otisla u drugom pravcu
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Anime/crtac koji ste poslednji gledali?:)

Post by Shunka »

Dawngreeter wrote:U nedostatku bitne radnje, svrhe i naracije koja te vuce potpuno si slobodan da uzivas u svakoj sceni.
Hmm... Kad malo razmislim, sve filmove koje sam gledao previse puta posmatram na ovakav nacin.

Omiljeni film tog tipa - Ghost In The Shell. Jin Roh sam gledao bez prevoda (sto me podseti - mogao bih ponovo, pa da vidim o cemu se tu radi). Mada Angel's Egg mi nije nikako legao. Udavih se u besmislu. Tj. ne bas besmislu - devojka koja mi je preporucila film ubila se da mi objasni njegovu duboku simoliku (kako nema Boga), ali nisam pomenio misljenje.
'Putovanje sa domacim zivotinjama' koji gledah na festu takodje bi se uklopio u ovu kategoriju.

Hvala moderatoru za split.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: lost in translation...

Post by Dawngreeter »

Angel's Egg nisam gledao, ali sam prilicno siguran da je po sredi Oshii-eva alegorija na neku licnu temu, pa otud nedostatak koherencije - nikad ni nije bilo tu neke price za ispricati. Obzirom da nisam gledao, ali jesam citao o njemu, malo je glupo da ga komentarisem ali, kako spisi kazu, vise je po sredi fokus na egzistencijalizam nego na nepostojanje boga samo po sebi. Mada se prica da je verovatno da je time jednsotavno hteo da opise svoj gubitak vere (cak je studirao da bude svestenik kao mlad, ako je verovatno IMDB biografiji).

Jin Roh je sjajan i prosto mi je zao sto ga nije Oshii licno rezirao neg' samo pisao. Sto me podseti, nigde ne mogu da nadjem pretgodna dva dela koja su igrani filmovi...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: lost in translation...

Post by Shunka »

Setio sam se boljeg objasnjenja zasto mi se film nije svideo:
U nedostatku bitne radnje, svrhe i naracije koja te vuce potpuno si slobodan da uzivas u svakoj sceni.
Pa nisam uzivao.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Film”