Ocajan za ocajnim domacicama

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Xardas »

Drugari, pomagajte, moja zena je shvatila kako dolazim do serija koje gledam (heroes/4400/eureka/bsg/moonlight/smallville/atlantis....etc,etc,etc, naravno, sve orginalni DVD-ovi) i sad me maltretira da joj nabavim ocajne domacice.

Kako episodeguide kaze, postoje 4 sezone (cetvrta je tekuca) pa ako ima neko naravno legalan dvd ovoga, voleo bih da mi pozajmi da ga moja zena pogleda...

Ukoliko je prethodna recenica zvucala krajnje nelogicno, citajte medju redovima i bitche vam jasno.

Ajd uzdravlje!


X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Pendargon »

Ukoliko je prethodna recenica zvucala krajnje nelogicno, citajte medju redovima i bitche vam jasno.
Mislis, hoces da nabavis svojoj zeni lepo originalno pakovanje ocajnih domacica zato da bi :
1) napokon prestala i sama da bude ocajna domacica i napokon naucila da sprema jagnjece pecenje
2) Zabavljala se sa serijom dok ti ides kod svalerke
3) Zabavljala se serijom dok ti ucis (a posto si maltene kolega, to nije iskljuceno 8) )
4) zabavljala se serijom dok ti gledas fudbal/igras igrice...

Pa, sta je tacno...? 8) 8) 8) :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Hypodermic »

Video sam u city recordsu da se prodaje original... mala cena u poredjenju sta pruza (tj, pruza mir i tisinu :D).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Ko, jel' ja? »

Mislim da se citanje izmedju redova odnosilo na "original" :wink:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Hypodermic »

Ja sam pre mislio da covek pokusava da kaze zeni da je originale tesko naci :D :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Xardas »

Ko, jel' ja? wrote:Mislim da se citanje izmedju redova odnosilo na "original" :wink:
mislim da si u pravu ;)

Ajd drugari, nemojte se praviti ko da niste nabavili ove orginale za svoje zene. Ako mozemo da nabavimo sve te silne orginale za nas, zasto ne bi nabavili i svojim lepsim, pametnijim i boljim polovinama.

Ajd dosta zezanja, ima li iko od vas ili da odem na klasicno mesto gde kupujem orginale...mmm...daaa... 4 sezone...trebace dosta dugo da se prenese sve to od prodavnice do mene, pa reko mozda bolje da pozajmim od nekog od vas ako vec imate ove orginale nego da cekam da se transportuju do mene...

Auu bre ovo cloak&dagger ubija...


X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Dawngreeter »

A zasto je problem pricati o torrentima? EU jos uvek nema snazan stav po tom pitanju, neke zemlje precutno a neke otvoreno (Francuska) deklarisu peer-to-peer file sharing kao legalne aktivnosti. Cak i tamo gde je file sharing nacelno ilegalno, uvek je legalno skidati ono sta si vec platio - dakle ako imam LOST Season 1 DVD, potpuno je legalno da ga skinem odakle god i na koji god nacin zelim, za svoje licne potrebe, recimo jer ne zelim slucajno da upropastim disk gledajuci seriju sa njega. A niko nema pravo da ti pretura po kuci dal' ti zaista imas daj DVD dok ne prekrsis neki drugi zakon pa onda da imaju zvanican nalog za pretres.

Na stranu sto ni jedan zakon na svetu nikada nije uspeo da okarakterise upotrebu Interneta u funkciji velikog video rekordera kao ilegalnu aktivnost. Ne postoji razlika izmedju snimanja epizode na VHS traku i razmenu sa prijateljima (uvek bilo legalno) i iste te aktivnosti samo kada je umesto VHS trake .torrent fajl. Ne dajte se prevariti, ako vas ubede da je to kradja i da se takvih stvari treba kriti, sutra cete morati da placate pojedinacno svaku boju na majici.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Hypodermic »

Griteru, ne pricaju o torentima... i toje sve sto cu reci :) Istina, pogresno sam protumacio poruku izmedju redova, ali nisam mnogo omasio ;) Nazalost, nemam nijedan original na pozajmicu, mogu samo da te posavetujem u kojim prodavnicama da pogledas ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Pendargon »

1) napokon prestala i sama da bude ocajna domacica i napokon naucila da sprema jagnjece pecenje
2) Zabavljala se sa serijom dok ti ides kod svalerke
3) Zabavljala se serijom dok ti ucis (a posto si maltene kolega, to nije iskljuceno 8) )
4) zabavljala se serijom dok ti gledas fudbal/igras igrice...
Ja i dalje cekam odgovor... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Xardas »

Dawngreeter wrote:A zasto je problem pricati o torrentima? EU jos uvek nema snazan stav po tom pitanju, neke zemlje precutno a neke otvoreno (Francuska) deklarisu peer-to-peer file sharing kao legalne aktivnosti. Cak i tamo gde je file sharing nacelno ilegalno, uvek je legalno skidati ono sta si vec platio - dakle ako imam LOST Season 1 DVD, potpuno je legalno da ga skinem odakle god i na koji god nacin zelim, za svoje licne potrebe, recimo jer ne zelim slucajno da upropastim disk gledajuci seriju sa njega. A niko nema pravo da ti pretura po kuci dal' ti zaista imas daj DVD dok ne prekrsis neki drugi zakon pa onda da imaju zvanican nalog za pretres.

Na stranu sto ni jedan zakon na svetu nikada nije uspeo da okarakterise upotrebu Interneta u funkciji velikog video rekordera kao ilegalnu aktivnost. Ne postoji razlika izmedju snimanja epizode na VHS traku i razmenu sa prijateljima (uvek bilo legalno) i iste te aktivnosti samo kada je umesto VHS trake .torrent fajl. Ne dajte se prevariti, ako vas ubede da je to kradja i da se takvih stvari treba kriti, sutra cete morati da placate pojedinacno svaku boju na majici.
procitaj osmu recenicu >> ovde <<

Pendargon wrote:
1) napokon prestala i sama da bude ocajna domacica i napokon naucila da sprema jagnjece pecenje
2) Zabavljala se sa serijom dok ti ides kod svalerke
3) Zabavljala se serijom dok ti ucis (a posto si maltene kolega, to nije iskljuceno 8) )
4) zabavljala se serijom dok ti gledas fudbal/igras igrice...
Ja i dalje cekam odgovor... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nesto izmedju 3) i 4) :wink:



X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Dawngreeter »

Svesni ste, nadam se, da ce onda forum morati da se zatvori? Samo market je pun prica o odlivcima.
A ja jos jednom podvlacim da snimanje materijala emitovanog na TV-u i razmena bez zarade novca nije ilegalna.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Ko, jel' ja? »

Ne mislim da je strasno pricati o skidanju serija/filmova. Covek je samo na jedan duhovit nacin rekao sta zapravo trazi i svi smo ga shvatili (ili skoro svi).
Svi se razumemo i sve je jasno.

Nego, jel ima neko tu seriju ili ne?
Treba coveku malo mira :lol:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by teclis »

User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by lord warrior »

Nije strasno pricati o torentima, samo je zabranjeno postovati linkove ka istima.

A zasto?
Zato sto postujemo zakone Jute.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Dawngreeter »

That's fair.

E, i da. Dovoljno zanimljivo, Ocajne Kucanice su jedna od retkih serija za koju ne znam nikoga ko je gleda. 'Ebiga. Al' mi je neverovatan izvor zabave da svaki put pogresno spelujem naziv pa da ispadne Disperate Housewives.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Slartibartfast »

Relativno formulaicna stvar, nalik na Grey's Anatomy i slicne im serije. Doduse, sve su one daleko zabavnije od bilo kakvog sitkoma. Sto zapravo i nije neka pohvala. Stagod.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Pendargon »

Grey's Anatomy
Je'l to ono sto su kod nas preveli kao: "Uvod u anatomiju". Ako jeste, imam samo reci hvale za seriju, iako sam gledao samo jednu i po epizodu. To je PRVA bolnicka serija koja ima realisticne dijagnoze, proces dolazenja do istih, i na relativno pravi nacin oslikava zivot sirotih medicinskih stazera. Govorim iz iskustva. Verovatno bih bio zainteresovan posedovati istu, ako neko ima...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Dawngreeter »

Pendargon wrote:To je PRVA bolnicka serija koja ima realisticne dijagnoze, proces dolazenja do istih, i na relativno pravi nacin oslikava zivot sirotih medicinskih stazera.
The doctor speaks :D
Last edited by Dawngreeter on Wed May 07, 2008 11:13 am, edited 1 time in total.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Ko, jel' ja? »

Da, Grey's anatomy je Uvod u anatomiju.
Serija je stvarno dobra, mislim da je u cetvrtoj sezoni sada (mada nisam siguran).
Ocajne domacice nisam gledao, niti znam nekog ko jeste, ali mi se cini da nije bolja od Grey's anatomy. To na osnovu nekih isecaka iz serija sto sam uhvatio na tv-u.
Zene koje drame, kako to moze da bude zabavno? :lol:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Pendargon »

:D
*shrugs*
:D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Xardas »

Pendargon wrote:
Grey's Anatomy
Je'l to ono sto su kod nas preveli kao: "Uvod u anatomiju". Ako jeste, imam samo reci hvale za seriju, iako sam gledao samo jednu i po epizodu. To je PRVA bolnicka serija koja ima realisticne dijagnoze, proces dolazenja do istih, i na relativno pravi nacin oslikava zivot sirotih medicinskih stazera. Govorim iz iskustva. Verovatno bih bio zainteresovan posedovati istu, ako neko ima...
Potrazi "House, M.D." i odusevices se. Doesnt get any better then that.


Znaci niko nema "kucanice"... ok...ajd ako neko slucajno naleti na nekog ko zna nekog da ih ima, setite me se. :wink:


X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Shunka »

Zar nije House iskonstruisana prica o medicinskom "Serloku Holmsu", nasuprot ozbiljnoj realistickoj bolnicarskoj sapunici?

Mislim, ja sam o Housu cuo sve najbolje, rado bi gledao seriju jednog dana kada me ne bude mrzelo, samo ne vidim kakve veze ima sa Grey's... No dobro, Beta me moze potsetiti da sam sklon umetanju filmova koji su totalno razliciti u istu recenicu u shvrhu uporedjivanja...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Pendargon »

House mi se ne dopada. I on je tako sarkastican, i pametan i bitter i pravi antiheroj... i svi su oni u megacool bolnici, i imaju najskuplje opreme i za svakog pacijenta koji dodje sa temperaturom oni rade full scan i sve hemijske analize......bljak.
U onoj jednoj epizodi "uvoda u anatomiju", video sam sirote stazere kako se presvlace na brzinu pored oguljenih ormarica jer kasne na vezbe, a onda strebaju naslonjeni u pauzama, uz kafu i nikotin, za kolokvijum i preslisavaju jedni druge. Now, that's reality.
(mada gledao sam, kao sto rekoh, jednu i po epizodu... mozda sam samo naleteo)...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by CirKhan »

Ja sam gledao ocajne domacice.I totalno su mi o.k.
Nista strobalno ali o.k.
Sto se tice impliciranje da su Domacice za ciljnu grupu domacica,well to bi otprilike bilo isto kao i reci da je Pasadena serija o tinedzerskoj pobuni protiv autoriteta ili da je Six Feet Under o grobarskoj profesiji.
Sa druge strane ja sam osoba koja jako voli i My So Called Life so be warned.
A sto se tice "doktorskih" serija , prijatno me je iznenadio "Nip/Tuck".
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ocajan za ocajnim domacicama

Post by Shunka »

CirKhan wrote:Ja sam gledao ocajne domacice.I totalno su mi o.k.
Nista strobalno ali o.k.
Delovi prve sezone gde se ne pojavljuje Susan su mi simpaticni. Od ostalih sezona sam gledao samo po par epizoda. Delovi gde se ne pojavljuje Susan su gledljivi, ali druga sezona je jednostavno preterana (OK, i prva je, ali sa granicom), treca je opet kao nesto OK, ali vec postaje previse repetitivno.

Jeli, cekao sam da neko prvi prizna da je gledao.

Uzgred, uglavnom sam gledao sa originalnih DVDa.

OT: Odgledah danas prvu sezonu Veronike Mars i ja sam totalno odusevljen.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Film”