Zona Mrtvih

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Zona Mrtvih

Post by Giga »

Lele ljudi, ja obozavam filmove sa zombijima, i podrzavam maksimalno da se tako nesto snima i kod nas, ali brateeeeeee...

Kakva je ono gluma, pa jos ukomponovana sa dijalozima koji su pola snimani u studiju pola na licu mesta?! Onaj prvi razgovor izmedju predsednika i sekretarice zvuci kao da je neko kombinovao dva potpuno razlicita snimka! Keve mi mislim da se glumci nisu nalazili u istoj sobi kada su citali dijalog. Pre neki dan sam gledao prvobitni Dawn of the Dead i bre Ken Foree je ili zaboravio kako da glumi od onda ili nesto ovde opasno nije u redu.

Zatim kakav je ono scenario? Osim sto je pola stvari nepovezano, em je dijaloge pisao neko ko ne zna engleski, em likovi totalno reaguju besmisleno. Vrh je ona riba koja cas sedi mrtva ladna i kaze ,,U ovom parku sam se prvi put poljubila", a u sledecem momentu pocinje da kao gistro pada u paranoju i da utrcava u gomilu zombija (kapiram da je ona kao drogirana, ali brattteeee). Sta onaj profesor treba da predstavlja? Beskorisan je ceo film i onda uzme i prosipa neku Dilan Dog-foru i biva ubijen. Cemu?

Ono sto me najvise buni, jeste zasto kamera pocinje da se trese cim se pojave zombiji?! Ako Zona Mrtvih necim moze da se pohvali, onda su to fantasticni zombi kostimi, gore i uopste specijalni efekti. U onih par scena kada zombiji spavaju pa ih kamera lepo prikazuje i kada Belic stavlja zagnojenu ruku pod vodu, sve izgleda totalno realno. Umesto da kamera kapitalizuje na tome i da nam lepo prikaze zombije kako shambluju i mumlaju, ona pocinje da se drma ko da je kamerman dobio epi-napad. To je dodatno besmisleno posto zombiji nisu brza cudovista koja izgledaju dobro u kombinaciji sa nestabilnom kamerom, te im mirna kamera zapravo pomaze da postignu efekat hodajucih leseva. Posle pola sata filma morao sam da zmurim ili da spustam glavu cim krene akcija, jer mi je drmanje kamere bukvalno izazivalo glavobolju.

Nemam nista protiv ljudi koji su pravili film, i cak ovakav kakav je sit sam se ismejao i dobro se zabavio i ne zalim pare, ali brate zar za tri godine koliko se film valjda snimao nisu mogli bolje da ga odrade? Ovako ce ljudi da dodju, pogledaju film, smore se, i cao zdravo, znas kada ce neko kod nas opet dobiti kapital da snimi tako nesto...
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Zona Mrtvih

Post by Dawngreeter »

Prvi zombi film koji sam ikada gledao, a da je dosadan. Travestija kakve nema. Malo (mnogo) detaljniji komentar, posto me stvarno mrzi opet sve da kucam, moze se videti ovde: http://blog.b92.net/text/7846/FEST%3A%2 ... %20Zona../
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Zona Mrtvih

Post by Giga »

Jebga, ja sam realno ocekivao da ce biti njesra, ali me zaista iznenadio.

Ceo film smo ja & ekipa komentarisali kako je sranje, a da nismo znali da ona Iskra sedi fazon dva reda iza nas i slusa sve. Tek smo provalili kada je ustala da se pokloni. :D
Image
Locked

Return to “Film”