Ultramarinci na filmu

Moderator: Moderators

User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Ultramarinci na filmu

Post by CirKhan »

Nije mnogo ali je pocetak projekta, cini se ozbiljnog:
http://ultramarinesthemovie.com/home
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Ultramarinci na filmu

Post by ZergLord »

Film o Ultramarincima. Ajoj.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by DeathJester »

Ok,ovo ce biti interesantno...
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Giga »

Neka ga urade da bude u fazonu kao 300, i bice vrh.

Mogu i da koriste iste glumce!
Image
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by DeathJester »

Bice ceo animiran koliko sam ja skontao...?
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Njah, ni manje ni više nego o Štrumfovima. Pored toliko brutalnijih redova Svemirskih Četnika oni izabrali najmlakije. GW je čudo koje je skoro na nivou umobolije Telekoma.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Giga »

opsidiannight wrote:Njah, ni manje ni više nego o Štrumfovima. Pored toliko brutalnijih redova Svemirskih Četnika oni izabrali najmlakije. GW je čudo koje je skoro na nivou umobolije Telekoma.
Nema tu nista cudno. U proteklom periodu oni su forsirali Ultramarince na sva vrata. To sto su ih izabrali za film je bilo za ocekivati. Pogotovo zato sto svi ostali chapteri marinaca imaju ili neki flavor koji ne bi tako dobro prolazio na filmu (recimo, svemirski vampiri ili svemirski vikinzi bi gomili ljudi koji nisu upoznati sa fluffom bili nebulozni), ili su previse negativni da bi bili protagonisti (Iron Handsi, Dark Angeli, itd.).

Ultramarinci su taman arhetipicni heroji, blago bazirani na starom rimu i grckoj. Dakle, ko stvoreni za akcioni film o svemirskim vojnicima koji brane covecanstvo.
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Shto su Iron Hands negativni...? Mada, slazem se da nisu za film, previshe su ekscentrichni, pomislice narod da su svi Space Marinci polumashine...
Ja sam se prosto iznenadio shto su Ultramarinci, a ne Blood Ravens, vishe mi je tog Chaptera preko glave koliko su ga isforsirali u igricama, tako da su mi Ratnici s Ultramara bash bili prijatna promena...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Ultramarinci na filmu

Post by ZergLord »

Ja sam se prosto iznenadio shto su Ultramarinci, a ne Blood Ravens, vishe mi je tog Chaptera preko glave koliko su ga isforsirali u igricama, tako da su mi Ratnici s Ultramara bash bili prijatna promena...
1. Kad sam poceo da igram 40K pre 3 god. GW je forsirao Ultramarince, i siguran sam da ih je forsirao mnogo duze nego sto Blood Ravene forsiraju u igrama.
2. Blood Ravens (i maltene svi ostali chapteri) imaju karakter. Ultramarinci ne.

Blood Ravens bar imaju interesantnu pricu, imaju misteriozno poreklo. Ultramarinci su kao neke velike baje, i to je otprilike to. Ali nazalost oni su najbolji kandidat za film o marincima jer su oni arhetipni Marinci.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Na chast, mogli su onda i Imperial Fists, oni su i arhetipski, a imaju i prichu...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Iron Hands bi bili ludilo na filmu.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by bojan »

Fenjer-paša wrote:...oni su i arhetipski, a imaju i prichu...
Mislis da ce neko da uradi pricu o pruskoj junker eliti, koja se bavi ritualnim dvoboima i ponostno nosi oziljke iz istih (Oto Skorceni i ekipa), koji kada su u nedoumici sami sebe muce u necemu sto ce realno biti deciji crtani film?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by bojan »

Fenjer-paša wrote:Shto su Iron Hands negativni...?
Genocid na civilnim stanovnistvom, svi koji nisu marincui su samo cannon fodder, cela Niceovska ideja o (mehanickom) nadcoveku nisu bas sjajan predlozak za crtani film.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Ne znam kako ce od filma o Space Marincima da naprave dechiji crtani film... To ce pre da bude animirani film za malo starije ljubitelje hobija i druge koji vole da se prze... Tako da ne vidim zashto ti Space Marinci treba da budu savrsheni...
Ali hvala za fluff o IF, a i za ovo o genocidu civila vezano za IH, za Nicheovsku filozofiju sam znao... Tja, sad su me razocharali, oni su mi bili gotivan Chapter, ostaju mi samo Salamanderi...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Shunka »

Najveci profit filmovima donosi publika izmedju 13 i 17 godina.
Odatle i borba sa famozni PG-13 rejting. Logicno je pretpostaviti da ce i ovaj film teziti istom. Sto znaci da ce vecina gadosti 40k univerzuma morati da ostane implicitna...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Giga »

2. Blood Ravens (i maltene svi ostali chapteri) imaju karakter. Ultramarinci ne.
Ne znam otkud ti to da Ultramarinci nemaju karakter.

Roboute Guilliman je mozda i najuticaniji od lojalistickih primarcha. Posle Horus Heresya on je organizovao sve marinacke legije u chaptere + bio je tu i ceo jedva-izbegnuti civilni rat kada je on predlozio codex astartes.

Ultramarinci imaju celu svoju istoriju borbe protiv Tiranida (oni + imperijalna flota su odbili Hive Fleet Behemoth), veterane tiranidskog rata, uopste fiksaciju protiv njih. O njima je napisan ogroman broj knjiga (o Iron Handsima recimo postoji samo jedna knjiga za koju ja znam), imaju dosta likova koji bukvalno mogu da se odma prekopiraju na film bez nekog posebnog filozofiranja (Calgar, Uriel Ventris, Pasanius, Cassius, Tigurius, Aggemman, Sicarius), i forsiraju celu spartansku pricu sa Ultramarom kao svetom na kome su najcasniji baje vojnici. Izmedju ostalog su i veoma pozitivno nastrojeni prema obicnim ljudima, sto je generalno neuobicajeno za marince.

Oni zapravo imaju vise karaktera nego vecina chaptera, pogotovo kada se uzme u obzir da bi oni trebali da budu arhetipicni (i samim tim najbezkarakterniji) chapter.




Jedini drugi chapter koji bi mogao dobro da prodje na filmu su Salamanderi, a oni ako se ne varam su opisani da imaju crnu kozu (ali nisu crnci) i crvene svetlece oci. Ne verujem da bi prosli kao pozitivci u necemu sto ce, sto Beta kaze, najverovatnije biti pg-13 crtani.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Ali Spejs marinci nisu pozitivci u našem svetu, već u svetu 40k.
Crtaći su fikcija i u njima, kao takvima, možeš publici da serviraš ŠTA OĆEŠ pa čak i Ničeovske ubice nerođene dece. Štaviše, siguran sam da bi publika pre obožavala takve antiheroje nego politički korektne Štrumfove. OK, kritika bi bila gromoglasna ali bi svi tu priču pili kao da je besplatno pivo.
GW, naravno nikada neće krenuti tim licem umetničke ekspresije, bar ne dok ne postoji jasno definisana pozitivna crta njihovih proizvoda, odnosno heroja iz priča. Tek nakon toga, cirka 8-12 godina će se možda pojaviti mračniji likovi koji bi, tek obojili crtaće 40K popunivši i tu nišu te na taj način potstakli prodaju dodatno.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Giga »

Crtaći su fikcija i u njima, kao takvima, možeš publici da serviraš ŠTA OĆEŠ pa čak i Ničeovske ubice nerođene dece. Štaviše, siguran sam da bi publika pre obožavala takve antiheroje nego politički korektne Štrumfove. OK, kritika bi bila gromoglasna ali bi svi tu priču pili kao da je besplatno pivo.
Eh, kada bi samo svet bio toliko inteligentan...

Nazalost, istorija nam je dokazala da 90% ljudi koji idu u biskope i kupuju DVD-eve nisu od te sorte koja ume da ceni prave anti-heroje i crno-sivi moralni sistem.

Imas milijardu primera serija, filmova, itd. koji nisu toliko dobro prosli upravo zato sto nemaju jasno defenisano dobro i zlo. A u slucaju filma kao sto je ovaj Ultramarines, cela poenta je zaraditi ogromnu kolicinu para da se isplate svi ti silni specijalni efekti + marketinska kampanja, to jest da se 40k dodvori sirokim narodnim masama. Najbolji nacin da to uradis je da napravim maintream blockbuster, a u mainstream blockbusterima te vrste bas i nema mesta za protagoniste koji se bave genocidom i Niceovim filozofijama. :D
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Shunka »

Ja i dalje mislim da je veci problem starosni rejting kojim ce film biti obelezen nego li razumevanje publike za antiheroje.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Ultramarinci na filmu

Post by CirKhan »

Ja ne mislim da ce GW radikalno odstupiti od svojih WH40000 tropa. Do sada su bili relativno konzistentni prilikom portovanja u druge medije. Dawn of War nije bas potpuni GRIMDARK, ali je potpuno legitimna interpretacija 40k univerzuma, samo bez suvise in your face momenata.
Verovatno da ce slicnim putem krenuti i sa animiranim filmom. U krajnjem slucaju, bez makar povrsnog GRIM DARK-a takav produkt bi bio isprazan i neatraktivan kako fanovima tako i novim klincima (koji bi ga verovatno doziveli kao Starcraft II rip off). GW odlicno zna kako da brendira svoje proizvode i sasvim sam siguran da nece napraviti gresku da postanu bljutavi mainstream, mada ne treba ocekivati ni orgiju moralnog relativizma i kripto fasisticke fetisizacije.
Apropo tvrdnje da Darker and Edgier pristup nije komercijalan, check again. Pop kultura devedesetih je bila sinonim mracnijeg i cinicnijeg citanja. Pocevsi zapravo jos polovinom osamdesetih u strip industriji sa Dark Knight Returns i Watchmenima koji su zaista bili revolucionarni, zatim se prenelo na mainstream tv i film (X Files, Milenijum, pa i Buffy i Angel ako bas hocete, a ko mi ne veruje neka gleda serije iz osamdesetih). A bogami i na muziku, bar onu navodno alternativniju (vidi Tool i Merlilina Mensona na primer), i RPGs (White Wolf kao druga rpg firma po velicni na trzistu!) sto je sve lancana posledica prelivanja kulturnih uticaja iz jednog medija u drugi i pomodarstva ali izvesno i odredjenog kulturnog trenutka, sazrevanja cinicne i mracnijoj estetizaciji sklone Y generacije. A to se dobro unovcava.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Slartibartfast »

CirKhan wrote:...mada ne treba ocekivati ni orgiju moralnog relativizma i kripto fasisticke fetisizacije.
Ako cemo po Goru Vidalu, WH40K estetika je pre suprotna kriptofasizmu... obilje prenaglasene simbolike, ali bez pravog znacenja. :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Ultramarinci na filmu

Post by ZergLord »

Giga wrote:
2. Blood Ravens (i maltene svi ostali chapteri) imaju karakter. Ultramarinci ne.
Ne znam otkud ti to da Ultramarinci nemaju karakter.
Zato sto nisu nista specijalno u poredjenju sa drugim chapterima. I sto je najgore, GW misli da su velike baje, a bas i nisu.
Roboute Guilliman je mozda i najuticaniji od lojalistickih primarcha. Posle Horus Heresya on je organizovao sve marinacke legije u chaptere + bio je tu i ceo jedva-izbegnuti civilni rat kada je on predlozio codex astartes.
Za vreme Horus Heresy-ja, Horus okuplja pola SM legija na najvecu vojnu akciju IKADA u Imperijumu, dok se R. Guilliman na drugoj strani galaksije smara sa Alfa Legijom, koja ga eventualno pobedjuje. Ultramarines imaju 99% casualty rate.
I na kraju on napise knjigu o taktickom razmisljanju. :roll:
Ultramarinci imaju celu svoju istoriju borbe protiv Tiranida (oni + imperijalna flota su odbili Hive Fleet Behemoth),
To je bila bas uspesna akcija... Macragge je delimicno ili potpuno unisten (nisam siguran) zbog mikroorganizama koji su ostali u Tiranidskim lesevima, i Tiranidi im ubijaju ceo First Company odnosno sve Terminatore. :roll: :roll: :roll:
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Ultramarinci na filmu

Post by CirKhan »

Pa da, na to sam upravo i mislio. Nije kao da je GW nesto ideoloski osvescen u svom fluffu (ali je zato itekako osvescen u svojoj hiper kapitalistickoj praxi).
To koketiranje sa totalitarnom estetikom je prilicno infantilno ali efektno jer radi na nivou nesvesnog. Ipak u svakom od nas cuci po jedan mali diktator. Na stranu kolektivna frustracija u kulturi koja proistice iz dekonstrukcije velikih narativa, sto valjda vec i deca u nizim razredima osnovne osecaju intuitivno ako bas ne znaju racionalno. Ko od nas iskreno moze reci da ne zeli (na nivou nesvesnog) da preda svoj zivot visoj sili (Bogu, Fireru,Roditelju..). E zato imas ono famozno "For the Emprahhh" koje rezonira diljem igrackih tabli, i sire.
40k je tako efektivan zato sto efektivno kompenzuje nase (kulturne) frustracije kroz fantazmagoricni acting out. S' druge strane meni je daleko milije & draze da se to kompenzuje kroz efemerije pop kulture, sto se takodje moze smatrati cinom grupne psihoterapije nego da se to cini kroz kolektivisticke egzibicije u realnom svetu (ko se seca 'dogadjanja naroda' i ranih devedesetih zna o cemu pricam).
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ultramarinci na filmu

Post by PeraNekron »

ZergLord wrote: I na kraju on napise knjigu o taktickom razmisljanju. :roll:
I jos treba dodati da su Ultramarinci bili skoro pa full strenght posle horus heresya, jedini od svih legija, posto nisu videli b od bitke, vec su se zamajavali sa word bearerima i alpha legionom. To je takticki uspeh ; kako vesto izbeci ceo rat i razaranja, a posle pokupiti sve lovorike, biti hvaljen kao heroj i spasilac, biti otac 2/3 svih marinaca u galaksiji (zbog abnormalnog broja successor chaptera) i onda napisati knjigu o taktickim kerefekama. :lol: I jos je on (primarch sa najdebilnijim imenom, barem po meni) hteo da se legije podele u chaptere, i bio je spreman da to izgura po cenu jos jednog gradjanskog rata....takticar...nema sta. :lol:

On topic : voleo bih da vidim ovaj film/crtac/sta god da je. Cisto da vidim 40k na velikom platnu. To mora da bude zanimljivo, pa makar bili i Rainbow Warriors chapter. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Evo i ja glasam za Rainbow Warriors chapter. Malo mano a mano akcije je možda i bolje od gledanja Štrumfova.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Giga »

Zato sto nisu nista specijalno u poredjenju sa drugim chapterima. I sto je najgore, GW misli da su velike baje, a bas i nisu.
Zavisi sta podrazumevas pod ,,nista specijalno".

Ako moraju da budu svemirski vampiri, svemirski vikinzi/vukodlaci, svemirski mongoli, kiborzi/niceisti, da imaju crnu kozu i crvene oci i fiksaciju na vatru, da budu svi iz fazona da se sunjaju, itd. da bi bili ,,nesto specijalno" onda jebiga. To em bi bilo retardirano publici koja nije upoznata sa 40k, em ne vidim zasto bi morali da imaju tako neku ,,izrazenu karakternu crtu" da bi bili velike baje.
Za vreme Horus Heresy-ja, Horus okuplja pola SM legija na najvecu vojnu akciju IKADA u Imperijumu, dok se R. Guilliman na drugoj strani galaksije smara sa Alfa Legijom, koja ga eventualno pobedjuje. Ultramarines imaju 99% casualty rate.
I na kraju on napise knjigu o taktickom razmisljanju.
Uopste nije bilo tako. Horus je poslao Gullimana i Ultramarince na jug galaksije, pod laznim naredjenjem, jos pre nego sto je javno izdao. A onda kada se desila izdaja, word bearersi su se tukli sa Ultramarincima da bi ih sprecili da pristignu u pomoc Emperoru.

Sibanje sa alfa legijom je bilo POSLE poraza Haosa, i iako su alfalegionari uspeli da odbiju Ultramarince, Gulliman im je ubio primarcha. Znam da imaju jos jednog, ali to je beyond the point. Daleko od toga da su marinci tu ne znam kako zestoko pobedjeni.

Takodje, posle Horus Heresya fazon preko 50% svih lojalistickih marinaca pripadali su Ultramarincima. Sta mislis, ko je u tom periodu branio Imperium od zgadije? Naravno da ce u celoj toj situaciji Guilliman da postavlja pravila, i naravno da on nije savrseno cist i da je mufljuz ko i svi drugi u 40k, ali to niko nije ni sporio.

Kapiram ja da je to sada popularno mrzeti ultramarince i da sva cool deca to rade, ali jebem li ga, pogledajte bar fluff pre nego sto pocnete da ih pljujete. :D
To je bila bas uspesna akcija... Macragge je delimicno ili potpuno unisten (nisam siguran) zbog mikroorganizama koji su ostali u Tiranidskim lesevima, i Tiranidi im ubijaju ceo First Company odnosno sve Terminatore.
Neistina. Jedna od dve velike polarne tvrdjave je pala pod tiranidima, druga je izdrzala. Izginuo je ceo first company (100 marinaca, eh), ali je zato ceo jedan hive fleet (dakle HIVE FLEET, ne splinter fleet ili tako neka glupost) zbrisan. Macragge je ostao sasvim OK, posto se 99% sibanja desavalo na severnom i juznom polu. Sto bi reko Brus Vilis u Sincity-u: "Fair trade."
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Giga wrote:
Takodje, posle Horus Heresya fazon preko 50% svih lojalistickih marinaca pripadali su Ultramarincima.
Ostalo ok, ali ovo je nemoguce. Nisu Ultramarinci proshli bez ikakvih gubitaka u borbi sa Word Bearerima. Space Wolves su dobro proshli u mlatnjavi sa Magnusom, a nisu stigli na vreme za makljazu za Terru, tako da su, shto se tiche brojnog stanja, i oni bili solidni, kao i Dark Angels, koji su takodje kasnili, a nisu ni mnogo ljudi izgubili na Calibanu, poshto je Luther tamo ostao samo s malim kontigentom. Blood Angels i White Scars su preziveli Terru, i to White Scars u dovoljnom broju da mogu sami da obezbedjuju Maelstrom, Imperial Fists su bili kaznena ekspedicija posle Horusove izdaje, dok su Ultramarinci bili policijske snage. Samo su Salamanderi, Raven Guard i Iron Hands iskasapljeni.
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Megabaja »

Za vreme Horus Heresy-ja, Horus okuplja pola SM legija na najvecu vojnu akciju IKADA u Imperijumu...
I na kraju on napise knjigu o taktickom razmisljanju. :roll:
Pa Horus nije bio dostupan...

A rasprave o flafu su u najmanju ruku smesne. Flaf ne pise jedan covek, niti fiksna grupa autora, vec se izmislja u hodu. A GW ne brine o kontinutetu istog zbog vec pomenute kapitalisticke prakse. Pa sad neki minorni cepteri poput blad rejvena figuriraju...
Od prvobitne ekipe koja je pisala flaf ostao je samo Gav Torp. A i on je bio inferioran u celoj prici, jer je bio game developer a ne pisac.

A znajte da je setingu odzvonilo onog trenutka kada se pojave price o dve nestale pre heresi legije.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Hm, dve nepoznatye legije. Sada si nas zaintrigirao. Nastavi, molim te.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Pendargon »

Ma, plavi strumfovi nemaju pise 8O 8)

A sada kada sam izgovorio moju TM recenicu, mogu da nastavim sa :
Zasto, o zasto, Perturabo nije bio malo strpljiviji, pa se zadovoljio da u Iron cageu napusi samo Rogala dorna, kada je glupi robot giliam (zvuci kao american cartoon caracter, zar ne) bio tako blizu da i sam nastrada...

A i plava boja sucks...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Roboute bi bombardovao Iron Cage iz orbite, poshto nije imao toliko lichne razloge za razrachunavanje sa Perturabom, kao pomahnitali Dorn...

Kako mozesh da kazesh da plava boja sucks? A Thousand Sons i Night Lords...? :D
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Ultramarin boja na štumfovima, koja uopšte ni nije ta boja već sasvim druga nijansa plave, je sranje.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Giga »

opsidiannight wrote:Ultramarin boja na štumfovima, koja uopšte ni nije ta boja već sasvim druga nijansa plave, je sranje.
Sta znam. Meni ta ultramarine boja ovako kada je vidim na slikama i video-ima isto izgleda bzvz... Ali na tabletopu nekako izgleda bas fino.
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

opsidiannight wrote:Ultramarin boja na štumfovima, koja uopšte ni nije ta boja već sasvim druga nijansa plave, je sranje.
Zahvaljujem na preciznoj definiciji... :lol:
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ultramarinci na filmu

Post by PeraNekron »

U pravu je nas Cika, nije ono ultramarin boja. A i realno, mogli su da uzmu bilo koji drugi chapter, koji ima bolji fluff i karakter. Ja i dalje glasam za Rainbow Warriors. 8) Ili da naprave film obicnog imperijalnog gradjanina, koji silom prilika postaje veliki baja i spasilac celog sistema. E, to bi bio film i po. :lol: 8) Cameo appearance : svi likovi dobro poznati 40k igracima 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Shunka »

Koliko je meni poznato Ultramarine Blue jeste (vise-manje) ultramarin. E, sad, sto marince posle highlightuju u strumpf-boju...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Pa sad, dal je manje ili više nije ni bitno. Važno je da su odurno plavi. Čak je i narodna milicija imala bolju boju uniformi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Megabaja »

Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Ovo je trailer za igricu, najavljenu odavno...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Megabaja »

ups... nisam ga prepoznao.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Film”