Ultramarinci na filmu

Moderator: Moderators

User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Ultramarinci na filmu

Post by ZergLord »

http://www.belloflostsouls.net/2009/11/ ... rines.html

Dan Abnett je napisao scenario. Mozda ima nade za ovaj film.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Rat with a tool »

Pa da, izgleda da ce zaista doci do ovog filma:
http://www.youtube.com/watch?v=zuH9kNc-MNs
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ultramarinci na filmu

Post by PeraNekron »

John Hurt,Sean Pertwee, Terence Stamp....odlicna ekipa! :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Zulufic »

Mislim da naprave ponovo samo ovoliko dobar ali dugometrazni film sa malo boljim animacijama (gledajuci da je ovo 1997.) i bez ostalog kompjuterskog mambo jumbo crap-a, bio bi film za koga bi pukao pare da imam na originalnom dvd-u i gledao u bioskopu. A vi prosudite sami da li je ovo pravi wh:40k : http://www.youtube.com/watch?v=_v5nksCC ... re=related
Image
Image
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ultramarinci na filmu

Post by PeraNekron »

Ja mislim da su ti clipovi iz jedne matore igre. Sve u svemu, komesar je pravi. 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Zulufic »

Petre sine, misljenje je veoma zamrsen proces ali vidim ide ti...:P :) :)
Da jeste to su klipovi iz Final Liberationa koji je radjen po tada popularnom WH:40k Epic sistemu.
Ali ono sto sam hteo da kazem da nijedna sklopocija danasnjice ne moze da napravi animaciju ovih glumaca. Meni su Agripa i Komesar Holt i njihovi vojnici u ovim klipovima ono kako ja zamisljam likove iz WH:40k. Mracni, okrutni, sa nekim prikrivenim ljudskim osobinama i odani imperatoru na svoj karakteristican nacin. To ni jedan kompjuterski junak nije uspeo od tada da postigne kod mene. Jednostvno nemere da sklopocija zameni glumca i njegove oci! A u wh40 telo je odano caru dok oci odaju dusu i misli :evil: :evil: “There is no such thing as a plea of innocence in my court. A plea of innocence is guilty of waisting my time. Guilty.”
Image
Image
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Baneblade »

http://ultramarinesthemovie.com/teaser

e ovo se zove minimum minimuma
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

''And the Smurphiest of them all are the Ultramarines''.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Grof Bronza »

alo ciko dosta pljuvanja po ultramarincima.... to sto ih vi ne volite ne znaci da su losi... :P znaci da vama ne odgovaraju.... :P inace negde sam procitao da su rekli da ce film da naprave za fanove i da rade za fanove.....
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Ali ja ne pljujem po njima. Tako su lepi i uglancani, ima tvoje da farbam sa belim šlemovima da budu pravi štrumfovi. .D
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Grof Bronza
Posts: 268
Joined: Thu Jan 15, 2009 11:41 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Grof Bronza »

alo bre :D
manson
Posts: 17
Joined: Wed May 12, 2010 10:16 am

Re: Ultramarinci na filmu

Post by manson »

pojavice se i imperial fists

http://ultramarinesthemovie.com/news/20 ... ines-movie

btw, vezano za wh40k filmove, da li ste gledali onaj nemacki fan film, damnatus? nije los, zao mi sto nisu imali neki holivudski budzet, i da nije bilo svog onog sranja sa GWom
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Shunka »

Meni je u tom filmu najzanimljivije bilo da gledam kako su se snalazili uz pomoc stapa i kanapa. Nije njima bio potreban mnogo veci budzet, nego vise vestine za filmsko pripovedanje...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Re: Ultramarinci na filmu

Post by CirKhan »

Meni je Damnatus skroz simpa film. Jeste-trebao im je malo filmski pismeniji reditelj, ali za fan based projekat je skroz super. Atmosfera i likovi su adekvatni. Ctao sam neke kritike od strane samih nemackih fanova da im je smetalo sto neki karakteri ne koriste Hoch Deuch, nego regionalne dijalekte, te da im to remeti ugodjaj.
Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Shunka »

Daleko od toga da ne podrzavam Damnatusa...
Samo je u pitanju sjajan fan-projekat, ne i sjajan film.
Pogotovo mi se svidelo kako se Techpriest ponasa na ekranu.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Gorbash »

Jedini problem koji ja vidim sa ovim filmom je sto nema apsolutno nikakvih informacija o filmu osim na njihovom sajtu i ponesto na wikipediji. Nekako sam navikao da film vidim i na IMDBu, a ovog iz nepoznatog razloga nema, iako daju i poznati glumci glasove, kao npr. John Hurt.

Ja bih najradije da vidim ekranizaciju prve tri knjige Horus Heresya, kakvi Ultramarinci, Luna Wolves bre! :D
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Knight »

Moja ideja za igrano/animiranu verziju - glumci+dobar cg:
Prekopas americke zatvore za 50+ momaka koji sluze kazne i vec su unutra duze od 3 godine. Mozete li da shvatite kakva bi to ekipa bila za ovakav film? Svi nabildovani, a pritom imaju one polulude poglede koje ne mozes da naucis metod actingom... :))
Jedini bi problem bio snimanje masovnih scena, al jbg.. imajuci u vidu da glumci rade za paklice cigareta, mozes dovoljno love dati drzavi da ti ih skupi na jedno mesto.

^_^

A sada ozbiljlno, nadam se da ce ovaj film Ultramarines zaziveti, pogotovu sto se radi o mojim decacima. Koji u pravim rukama opusteno prave lateks\bicevi dominaciju nad tim vuna chapterima koje ste pobrojavali.. :>
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Petar »

Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Ultramarinci na filmu

Post by PeraNekron »

Super je izbor glumaca za voice acting....ali me je stvarno razocarala grafika. :|
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Fenjer-paša »

Saglasan u potpunosti. Kao da gledam prosečan trailer za igricu. Intro za DoW II je bolji, npr.
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Ultramarinci na filmu

Post by ZergLord »

Ono sto mene razocarava je to sto im proporcije nisu realisticne, vec su kao kod TT figura.
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Petar »

Drugi trejler - http://www.youtube.com/watch?v=6vF_VLZo ... r_embedded

Worldwide 29. 11 . 2010
Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: Ultramarinci na filmu

Post by sto mu gromova »

kakva lozachina. jedva chekam. kolika ce biti minutaza filma?
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Sammael »

CGI je na nivou introa za igre od pre 10 godina. Užas.
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Petar »

sto mu gromova wrote:kakva lozachina. jedva chekam. kolika ce biti minutaza filma?
Product Details

Actors: Terence Stamp, John Hurt, Sean Pertwee, Steven Waddington, Donald Sumpter, Johnny Harris
Director: Martyn Pick
Studio: Codex Pictures Ltd
Running time: 75 minutes
Sammael wrote:CGI je na nivou introa za igre od pre 10 godina. Užas.
Hejtovanje ili pohvale posle gledanja :mrgreen: Ipak, od grafike se vise ocekivalo...
Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Shunka »

OK, CGI je smesan u odnosu na recimo novi Starcraft...
Mada to ne mora da znaci da nece bit' dobar film.
Niskobudzetni smek mi sugerise da je u pitanju stvar samo za tr00 fanove :wink:
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

fekalija
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Ultramarinci na filmu

Post by žubor »

ultra-trash
Image
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Baneblade »

ultramarines the movie ce se dobijati uz assult on black reach...ko je onaj starac?izgleda iznemoglo.mogu da ga zamislim u cekaonici doma zdravlja pre nego u nekoj pegli.marinci i kada dozive duboku starost izgledaju stameno,iskusno.recimo chaplain kassius se raspada,a opet je baja ako se dobro secam fluffa on je najstar od ultramarinaca.zna li ko zasto film nije zaveden na imdb-u?u svakom slucaju ovo izgleda ocajno.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Verterdegete »

Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by deka »

Baneblade wrote:...ko je onaj starac?...
Čika je apoekary...
Image Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Megabaja »

prekosutra je premijera...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Baneblade »

dobro ovo sad deluje malo bolje.lepo je videti da ima kasapljenja.mozda ovo jos i ispadne ok.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Brother Coa »

Film ce verovatno biti ok, ipak je to prvi 40k film - ne bi bio u redu da razocaraju fanove. Oni su odlucili da zrtvuju CGI radi price, jer po svemu sudeci prica izgleda dobro. Ali mi je malo nerealno da Chaos lako sredi 100 Imperial Fist-a a da njih sjebe 10 Ultramarinaca, a Imperila Fist su eksperti za odbranu!?
Film izlazi sutra, bide dostupan za skidanje za nekih 2-3 dana. JEdva cekam :mrgreen:
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Verterdegete »

We’re extremely sorry to advise that that we have had an unanticipated production problem, beyond our control, with the Ultramarines Collector’s Set, which means that we have not been able to start shipping today, November 29th 2010, as we had intended. We are working around the clock with our third party suppliers to resolve the issue as quickly as possible and hope to be able to have information about a revised ship date tomorrow.

If you’ve already ordered your copy, you’ll shortly receive an email from the distributors informing you of this situation.

We at Codex Pictures would like to say how disappointed we are that we’re not going to be able to get the movie to you at the time we had planned and we fully recognise you will be too. We can only apologise for this unfortunate delay and reassure you that we are doing our very best to sort out the issue and get your order to you as soon as possible. Thank you in advance for your support.

Codex Pictures
Nista od filma za danas. Na sajtu su okacili dva nova klipa.


Baneblade wrote:ultramarines the movie ce se dobijati uz assult on black reach...ko je onaj starac?izgleda iznemoglo.mogu da ga zamislim u cekaonici doma zdravlja pre nego u nekoj pegli.marinci i kada dozive duboku starost izgledaju stameno,iskusno.recimo chaplain kassius se raspada,a opet je baja ako se dobro secam fluffa on je najstar od ultramarinaca.zna li ko zasto film nije zaveden na imdb-u?u svakom slucaju ovo izgleda ocajno.
Mene je uopste iznenadila i sama cinjenica da postoje matori marinci. Ja sam skapirao da posto oni i ne mogu da umru od starosti, verovatno i ne stare ...
Image
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Brother Coa »

Pa odgledao sam film... i neke stvari mi i dalje nisu jasne.
-SM umiru od jednog metka dok jedan CSM ne umire od 10 bolter metkova.
-Nikada nisam video stare marince, oni su valjda besmrtni. Ovde su Captain, Apothecary, Chaplin i jedan IF marinac zreli za staracki dom, a ne za neku peglu.
-I izgleda da su stvarno maksimalno stedeli na filmu. Dan je odlican pisac i prica je koliko toliko dobra, ali da bi film bio EPIC treba da traje minimum sat i po ili 2 sata. Zatim planetu bi bolje neki skolarac uradio u paintu, planeta izgleda kao da je od postanka svemira bila u Warp-u.
-I ista stara prica. Ja obozavam Ultramarince i stvarno se divim njihovoj pobedi protiv Tiranida u bitci za Macragge. Ali da 12 njih uradi posao sto ne moze 100 IF - valjda su ostali chapteri uvek bili u njihov senci svuda. Osim u Dawn Of War-u. U skoro svakoj prici drugi chapteri sa polovicnom snagom ne postignu ono sto Ultramarinci postignu sa 10 marinaca.

Ali, sa druge strane, za prvi film im i nije ispalo tako lose. Dobro su odradili borbe, pogotovu mi se svideo Chaplin kada je upotrebio svoje psihicke moci na one Chaos Marince. :mrgreen:
Ali su stvarno mogli da odrade 10 puta bolju pricu i da uzmu malo bolju grafiku. Ja bih za pricu uzeo recimo neku plaetu na granici Ultramara, puk Imperijalne Garde protiv Orkova. Ultramarinci ulecu da im pomognu, taktike usporavanja, izvlacenje civila, napad na linije snabdevanja... I naravno odlucujuca bitka kod glavnog grada i zestok sukob sa Orkovima na blizinu. pa malo Warboss kako se pegla, pa se onda kapetan pegla protiv njega, onda dolazi Gargant, pa onda Assault Marines pokusavaju da ga uniste iznutra sa meltama...
Sve u svemu, moglo je i bolje - ali za prvi pokusaj nije lose. Videcemo kakav ce sledeci film da bude. Nadam se - dosta bolji \:D/
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Telion »

Ako si pogledao negde na netu..da li mozes da das link do filma..?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
hindza
Posts: 163
Joined: Sun Jan 08, 2006 5:19 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by hindza »

ima da se skine sa pirtebay-a i demonoida...
Smrt fašizmu, Sloboda : Rad - 2 : 0...
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Ultramarinci na filmu

Post by Telion »

Zahvaljujem! :D
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Ultramarinci na filmu

Post by opsidiannight »

Momci nemojte postovati linkove ka torentima. Neka moderator ovo obrise brzo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Film”