Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Moderator: Moderators

User avatar
CirKhan
Posts: 329
Joined: Tue Dec 25, 2007 1:29 pm
Location: plato Lenga

Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by CirKhan »

Star Trek, Star Wars, and basically every other science fiction series uses hyperspace. 40K, however, uses the Warp, which is the gay pink-purple alternate-reality that explains both interstellar travel and why there are ugly demons running around in sci-fi land. Comparing the two, hyperspace is like DSL, while the Warp is like trying to connect to the internet on dial-up with a frayed wire in the small town of Atalaxupalpatinowahasibixo, Mexico.

Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Shunka »

Trazio sam tu listu na imdbu ali izgleda su je ukinuli.
Ali naravno secam se da zapravo nista nikad nece nadmasiti Prohujalo sa Vihorom i Star Wars.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by opsidiannight »

Da se ja pitam ne bi nadmašio ni Užičku republiku.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Baneblade »

titaniku je trebalo 10 meseci da zaradi onoliki kes.avatar je to uradio za malo jace od mesec dana.sacekajte jos malo i videcete kako izbija na prvo mesto ove liste(potpuno zasluzeno),a tek za 10 meseci...fenomenalan film donosi fenomenalan prihod,a tek nastavci kad padnu...
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Megabaja »

nemoj tako da pricas, film nije fenomenalan.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Verterdegete »

:roll: Pocahontas 40000 :roll:
Image
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Golub87 »

Baneblade wrote:fenomenalan film donosi fenomenalan prihod
Transformersi?
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Baneblade »

transformersi 2 nikako,jedan od najgorih filmova koje sam ikada gledao.kec je bio jako lep i zabavan,uostalom kao i crtani.

ne kapiram zasto ljudi porede pokahontas i avatara...zbog slicne radnje,ili misle da je kameron pokrao pokahontas,mislim da ovo drugo nema veze sa zivotom,a za prvo mogu da nadjem 500 filmova koji furaju slicnu pricu.meni avatar jeste fenomenalan film kao i mnogim mojim drugovima,drugaricama.nekima se naravno nije dopao sto je normalno.avatar nije originalan,nije revolucionaran,ali je tako dobro upakovan da to nije humano i duboko sam ubedjen da ce pokidati ovu listu,gledao sam ga 4 puta,ni jedan film nisam gledao 4 puta u bioskopu,tako da ono.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Golub87
Posts: 195
Joined: Mon Sep 08, 2008 9:23 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Golub87 »

Transformersi 2 su doneli fenomenalan prihod, tako da su po toj logici fenomenalan film...

Kako ljudi ne kapiraju da zarada filma ne pokazuje i ne dokazuje nista?
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Megabaja »

,tako da ono.
e nek si nam rekao.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by joca☻ »

:applause: :applause: :applause:
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Baneblade »

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :-({|= :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


http://www.youtube.com/watch?v=i1vH2rjUshk
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Shunka »

@Golub
Zarada ne svedoci nuzno o kvalitetu filma, ali govori pokazuje i dokazuje svasta nesto. Ukljucujuci npr. uspesnost marketinske kampanje, prijemcivost filma sirokim narodnim masama, popularnost glumaca...
@Baneblade
Spreman sam da se kladim da se Avatar nece popeti na vrh ove liste. Ne zavisno od toga zasluzuje li ili ne. Rekao bih da je stvar do toga sto nisu vise ta vremena.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Slartibartfast »

Za svaki film se da naci lista na ciji se vrh on nece popeti...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Megabaja »

^^ sa ovim se potpuno slazem...

osim avatara - on je najgigabajinskiji film IKADA. prosto gledam i suze mi teku, i tako svako vece. ma nisam toliko plakao za blagopocivsim crkvenim poglavarem ( bilo domacim, bilo stranim ) - jednostavno ne mogu da se zaustavim kada zli ljudi krenu sa dinamitom na sveto USB drvo... a ja gledam u izvrnute planine i osecam se kao kod kuce. I taj osecaj, kad znas da ce sacica ljudi da slavno pogine za vanzemaljce iz dimenzije X, e tu se prepoznajem kao SRBIN. Mi smo uvek ginuli za sve i svasta, pa sebe prepoznajem u ulozi sisatog pilota koji se obracunava sa zlim nemcima 100:1 sa sve cebetom... jel sam pomenuo nemce, e to je zato sto onaj pukovnik izgleda kao kriger iz otpisanih. skroz je arijevac i kao nabildovan je i kao oono bezrazlozno je zao i kao ono pucace pistoljem na helikopter i ima da ubije sefa istrazivanja, a ne onog slogiranog ortaka pokojnog brata. E za to je zao do srzi, znas brate ono kao tako. I sta svi pricaju da je film pokrao Pokahontas - brate nije - nisam gledao taj crtani uopste al sam siguran da oni nemaju USB covece... i helikoptere. i nije na mesecu. I zato nije pokraden bre.
:sarcasm included:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Shunka »

Triput ura za Megabaju!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Fenjer-paša »

Pošto je prikazivanje Avatara zabranjeno u Kini, čisto sumnjam da će stići na vrh...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Baneblade »

Megabaja wrote:
osim avatara - on je najgigabajinskiji film IKADA. prosto gledam i suze mi teku, i tako svako vece. ma nisam toliko plakao za blagopocivsim crkvenim poglavarem ( bilo domacim, bilo stranim ) - jednostavno ne mogu da se zaustavim kada zli ljudi krenu sa dinamitom na sveto USB drvo... a ja gledam u izvrnute planine i osecam se kao kod kuce. I taj osecaj, kad znas da ce sacica ljudi da slavno pogine za vanzemaljce iz dimenzije X, e tu se prepoznajem kao SRBIN. Mi smo uvek ginuli za sve i svasta, pa sebe prepoznajem u ulozi sisatog pilota koji se obracunava sa zlim nemcima 100:1 sa sve cebetom... jel sam pomenuo nemce, e to je zato sto onaj pukovnik izgleda kao kriger iz otpisanih. skroz je arijevac i kao nabildovan je i kao oono bezrazlozno je zao i kao ono pucace pistoljem na helikopter i ima da ubije sefa istrazivanja, a ne onog slogiranog ortaka pokojnog brata. E za to je zao do srzi, znas brate ono kao tako. I sta svi pricaju da je film pokrao Pokahontas - brate nije - nisam gledao taj crtani uopste al sam siguran da oni nemaju USB covece... i helikoptere. i nije na mesecu. I zato nije pokraden bre.
:sarcasm included:
...ti stvarno imas neispunjen zivot.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Slartibartfast »

Avatar se moze kritikovati na mnogo nacina, ali insistirati da je u pitanju kopija Pokahontas je jedan od najglupljih i najdosadnijih.

Sa ovim "najbolji"/"najgluplji" taborima ovo pocinje da me podseca na imdb. Kao da ste u zivotu videli dva filma.
Otkrovenje 1: ovo je najbolji film ikad!
Otkrovenje 2: konacno sam shvatio da u filmu nisu bitni izgled i efekti, nego prica i gluma.
Oba su potpuno pogresna. I nevidjeno jeftina.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Moff_Tarkin »

Coveku treba dati priznanje sto je napravio uspesan film i koji uopste nije los.Sada o stvaru ukusa je stvarno glupo govoriti a nametanje tudjeg misljena je izgleda jako popularno ovde.
Da izadje Avatar 2 gledao bi ga 100%
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Barrel Dragon »

Ne znam kakav je film samo pokusavam u bioskopu da rezervisem kartu za 3D jos od prosle godine kada je izasao i ne uspevam, a vec je 28.01., a rezervisano je sve do 10.02.
To verovatno govori da je film tesko sra...
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Giga »

Avatar je zabavan i ima lepe efekte. I to je jedino pozitivno, sto se mene tice.

Ono sto mi se do jaja ne svidja oko filma;

- crno-bela moralnost, gde je jedna strana ocigledno i decji zla, a druga potpuno i savrseno dobra.

- reklamiranje najzesceg moguceg eskapizma prikazujuci ljudsku rasu kao nezadovoljnu i ispraznu, a primitivce kao srecne i duboke, te prikazuje ljudsko bice koje postize srecu tek kada prestane da bude ljudsko bice. Cinjenica da ljudi to smatraju srecnim krajem samo potvrdjuje cinjenicu da bi 99% nase rase radije izabralo da bude neko drugi (uvek neko lepsi, pametniji, jaci, omiljeniji itd.) i da zivi neki drugi (navodno bolji) zivot, nego da se konkretno potrudi i od svog zivota napravi nesto bolje.

- film forsira neo-ludizam, sto je jedna filozofija koju ja apsolutno mrzim, pogotovo kada je prikazana tako licemerno kroz film koji da ne koristi najmoderniju tehnologiju ama bas niko ne bi ni gledao.

- nesto sto najvise mrzim u filmovima je kada se ocigledni glupi primitivci prikazu kao srecniji i savrseniji od tehnoloski razvijene rase. Mislim, jedino sto kod njih deluje iole zanimljivo je sto mogu da jasu kojekakve pterodaktile i to je otprilike to. Nema nista drugo u njihovom postojanju sto je iole bolje od onoga sto ljudska bica (u stvarnosti) vec imaju, a opet to je prikazano u Avataru kao da je njihov zivot sest miliona puta ispunjeniji nego nas. E da ljudi padaju na tu pricu, e to pocne da me nervira kada god razmisljam o tome. :)
Image
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Fenjer-paša »

Čisto povodom zanimljivosti i ispunjenosti života vanzemaljaca...

Ja bih lično rado isprobao povezivanje. Mislim da bi, kad bi ta tema bila ozbiljnije obrađena, to trebalo da se pokaže kao glavna razlika u poimanju sveta i egzistencije, to bi trebalo da bude ono što suštinski razdvaja plavokošce i ljude (i ono što, po Kameronu, njih čini "ispunjenim" i "boljim"). Mogućnost fizičkog ostvarenja mentalnog kontakta sa drugim živim bićem (bilo to drvo, cvet, konj ili pterodaktil, ili čak nešto "više" kao što je ono Drvo Duša ili kako li se već zove) je svakako nešto što značajno utiče na shvatanje svega oko sebe (i samog sebe), ali ne mogu da kažem da bi nas to učinilo "boljim".

Otišao sam da gledam Avatar naoštren za pljuvanje, ali kad se završio nisam želeo da ga pljujem. Nisam hteo ni da ga slavim. Film je prepun klišea i može mu se naći gomila zamerki (kao hemičar sam se smrzao kad sam čuo "unobtainium", nisu me toliko nervirale same plutajuće planine koliko vodopadi koji su na njima izvirali itd), ali je sjajno upakovan. Sve ga to, za mene, ne čini ni izbliza najboljim filmom (ne ocenjujem ni po broju karata, ni po parama koje je zaradio/će zaraditi, niti po broju i kvalitetu nagrada, već čisto subjektivno) svih vremena, niti mislim da treba da primiriše spisku prvih 20, ali je taj film sjajno ubijanje vremena i ništa više ili manje od toga.
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Giga »

Iskreno receno, meni je ceo taj fazon povezivanja samo jedna metafora za to koliko su elfovi blizi prirodi nego ljudi. To sto je bukvalno prikazano da imaju USB prikljucke kojim se vezuju za drvece i zivotinje mi je samo dodatan idiotluk, napravljen tu cisto da bi siroke narodne mase mogle sve lepo da vide ,,na tacni".
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Verterdegete »

Kao prvo, sam argument kako je Avatar dobar film zato sto je ostvario ogromnu zaradu zaista nema nikakvu tezinu. ''Amarcord'' je ostvario mnogo manju zaradu (ako je i imao) u odnosu na ''Dark Knighta'', pa ipak ce se svako sloziti da je Amarcord kudikamo bolji film od DKa. Domaci primer bi bio ''Lepa sela lepo gore'' vs. ''Zona Zamfirova''. Box Office performance =/= umetnicki kvalitet filma.

Drugi argument u odbranu Avatara je opste odusevljenje vecine ljudi koji su ga odgledali. To opet ne znaci nista. Evo da uzmemo za primer evrovizijske pesme. One su u startu odlicno primljene, ljudi ih pevuse na ulicama, ali za par nedelja niko se vise i ne seca da su one uopste i postojale. Sama cinjenica da su one u pocetku primljene sa odusevljenjem, ne mora da znaci da ce one izdrzati pravi test kvaliteta, a to je test vremena.
U filmu lep primer toga jeste slucaj Mi nismo Andjeli 1 vs. MNA 2. MNA 1 je kad se prvi put pojavio prosao je maltene nezapazeno, a sad je jedan od nasih najpoznatijih filmova ciji fazonu su evergreen. Kultni status, koji ovaj film uziva, gradio se neprimetno i godinama. MNA 2, je bio veliki komercijalni hit sa odlicnom reakcijom publike, ali sada malo ko da ga se posteno i seca a mnogi se cak i stide sto su ga nekad hvalili.

Treci argument u odbranu Avatara je ''De gustibus non est disputandum''. Ukusi jesu razliciti, ali i dalje postoje oni koji su dobri i oni koji su losi. Da je sve pitanje ukusa, a ne i kvaliteta u skolama bi paralelno sa Mocartom, Bahom, Cajkovskim itd. ucile i nove pesme Stoje, Shemse, Jashara. Da nema razlike u kvalitetu ukusa, ne bi postojali izrazi za kic, sund i umetnost. Bilo bi svejedno. Na kraju krajeva. Zamislite da idete ulicom i jedete pljeskavu, a pored vas prolazi tip koji jede lepinju s govnima. I jos zamislite da on na vasu zapanjenost odgovori sa '' Jebi ga, ukusi su razliciti'',

Zapanjenost nekih ovde, da je poredjenje Avatara sa Pocahontas apsurdno i glupo je cista zamena teza. Mi Pokahontas navodimo cisto zato sto je to smesno. Sustina nase zamerke je u tome sto su zaplet, a sto je najgore i tema, Avatara vec 1000 puta vidjeni i sazvakani ( Izmedju ostalog i u Pocahontas), i to kudikamo inteligentnije nego u Kameronovom nam ''remek delu''.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Megabaja »

..ti stvarno imas neispunjen zivot IKADA, brate ono kao.
evo prepravio sam. bio si u zurbi, pa nisi zavrsio misao.

sve u svemu, teske reci nekoga ko ima NAJBOLJE IKADA u bilo cemu, u komparaciji kvaliteta.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Pendargon »

pa ipak ce se svako sloziti da je Amarcord kudikamo bolji film od DKa
Ovakve izjave su pretenciozne, u najmanju ruku.
Kako postoje ljudi koji tvrde da je Avatar bolji od (insert random movie), tako postoje ljudi koji smatraju da gorepomenuta tvrdnja nije tacna.
Slicna analogija je istinita za bilo koja dva filma.
A za Dark knight poredjenje, ocekujem da se pojavi Dawngreeter i da odgovarajuci forumski post. Bez pola strane ne priznajem... :-D
Nemam snage da se trenutno upustam u ovu uzaludnu raspravu o avataru. Zabolece me prsti ako krenem da kucam govor o scenarijskim falinkama filma, kao i najnizem kvazifilozofskom podilazenju jeftinoj i prizemnoj publici udaranjem na najosetljivije culo vida, uz kompletan shutdown mozdanih procesa, sa rasistickim primesama.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Baneblade »

Megabaja wrote:
..ti stvarno imas neispunjen zivot IKADA, brate ono kao.
evo prepravio sam. bio si u zurbi, pa nisi zavrsio misao.

sve u svemu, teske reci nekoga ko ima NAJBOLJE IKADA u bilo cemu, u komparaciji kvaliteta.
a sto si se ti mene uhvatio?niti znas ko sam,nisi me video u zivotu...ne dopada ti se sto sam rekao da je avatar odlican film pa me zbog toga podjebavas na sitno?koga od ljudi ovde sam ja targetovao zato sto su rekli da je sranje film?sta nekome se ne svidja avatar i treba da mu sve po spisku,pa nisam pacenik toliki?ovo je (...) forum i ima da pisem tebra,matori,najjaci ikada koliko hocu (...) jednom sam napisao na 40k topiku da mi se ne svidjaju novi spejs vulfovi,krenuli ljudi da smaraju ko da sam im kevu opsovao.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Pendargon »

ovo je smrdljivi forum
Sta ces, zlockice smo male mi... :twisted: a sto se uzbudjujes...? I sto dolazis ako smeta?
Nije u tome problem.
Ovo je forum kao i svaki drugi, i na njemu se diskutuje o razlicitim stavovima i misljenjima.
Kada iznosis svoje stavove i misljenja, red je da ih potkrepis argumentima i cinjenicama. A to nije :" Avatar je najbolji film svih vremena, i tako mislim, ono dakle..."
Za tako nesto dobija se jedinica na pismenom zadatku iz srpskog jezika jos negde oko cetvrtog razreda osnovne skole. To nije nacin da se diskutuje, a ponajvise nije razlog da se duris. Prihvati salu na svoj racun (opravdanu), i nastavi da diskutujes. Ili nemoj...
I nadasve, nemoj da ocekujes lavinu slaganja kada nesto ocenis ( u svome svetlu vrhunskog kriticara) da je nesto NAJBOLJE i to IKADA. To automatski zatvara vrata konstruktivnom razgovoru, i automatski karakterise tvoj sav kao jako uzak.
Nadam se da si razumeo :wink:

Usput, psovanje nije dozvoljeno na ovim forumima 8)
Last edited by Pendargon on Fri Jan 29, 2010 7:35 pm, edited 1 time in total.
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Slartibartfast »

Meni vecina kriticara Avatara zvuci kao ljudi koji se pre dva dana prvi put nisu slozili sa mainstreamom: saznali su da box office i hype nisu sinonimi za kvalitet, i resili da prosvetle ostatak covecanstva. Sta je ono trece? O ukusima ne vredi raspravljati? Pobogu.

A misljenje da Avatar promovise nekakav neo-ludizam je ucitavanje najgore vrste. Ni u jednom momentu se ne kritikuju nauka, naucnici, napredak niti bilo sta slicno. Nauka, cak i vojska se prikazuju u prilicno pozitivnom svetlu (sto je vrlo ocekivano od Kamerona), dok se "mladi preduzetnici" prikazuju kao bezobzirni i pohlepni. I to je totalno ocigledno prikazano, ja ne znam koji ste vi film gledali. Unobtainium je, naravno, fazon koji, koliko shvatam, postoji relativno odavno.

Ali sve to je nebitno, jer Avatar ima jednu mnogo ocigledniju manu: scenario vidjen vec hiljadu puta. Ali otklon prema tom momentu, zajedno sa otklonom prema primatu tehnologije na filmu (dve vrlo povezane stvari) zahtevaju malo ozbiljniji tekst... linkovao bih neki da sam nasao ijedan. Ljudi se uglavnom utabore na nacin koji sam vec opisao, i tu se prica zavrsava.

Neko je spomenuo Amarcord. Ima li komentara na scenu sa paunom? Da, vrlo je povezano sa prethodnom pricom :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Baneblade
Posts: 392
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Baneblade »

Pendargon wrote:
ovo je smrdljivi forum
Sta ces, zlockice smo male mi... :twisted: a sto se uzbudjujes...? I sto dolazis ako smeta?
Nije u tome problem.
Ovo je forum kao i svaki drugi, i na njemu se diskutuje o razlicitim stavovima i misljenjima.
Kada iznosis svoje stavove i misljenja, red je da ih potkrepis argumentima i cinjenicama. A to nije :" Avatar je najbolji film svih vremena, i tako mislim, ono dakle..."
Za tako nesto dobija se jedinica na pismenom zadatku iz srpskog jezika jos negde oko cetvrtog razreda osnovne skole. To nije nacin da se diskutuje, a ponajvise nije razlog da se duris. Prihvati salu na svoj racun (opravdanu), i nastavi da diskutujes. Ili nemoj...
I nadasve, nemoj da ocekujes lavinu slaganja kada nesto ocenis ( u svome svetlu vrhunskog kriticara) da je nesto NAJBOLJE i to IKADA. To automatski zatvara vrata konstruktivnom razgovoru, i automatski karakterise tvoj sav kao jako uzak.
Nadam se da si razumeo :wink:

Usput, psovanje nije dozvoljeno na ovim forumima 8)

ovo je smrdljivi forum ne znaci forum kluba zmaj je smrdljivi forum,ukazujem na apsurdnost smaranja zbog recenicnih konstrukcija koje su napisane iz zezanja(zato su caps lockovane),podkrepio argumentima i cinjenicama stav ovde i na koji ste film poslednji gledali topiku,mnogi su na oba topika rekli da je avatar sranje ili govno(da tim recima,ali oni su deo ekipe pa se ne opominju),tako sam i ja rekao da je najbolji ikada(ali kad kazes da je nesto govno onda to utire put daljoj diskusiji predpostavljam).ne znam odakle ti to da se ja durim,ako ljudi vole da se upotrebljavaju toliko oko plasticnih figurica,filma ok,respect.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Moff_Tarkin »

Ljudi oladite ja sam vas neprijatelj pustite coveka :P
Ali stvarno treba da uvazavate i tudje misljenje , eto ispricacu vam jedno pricicu sa jednog foruma : jedan decko je hteo da se oproba u pisanju fantasy knjiga i trazio savete na forumu kako to da uradi i prvih 7 strana je bilo "Ma ti ces da pise knjige" , "Daj gubi se" i sl.
Vi predpostavljam imate klub i musterije i sada da li mislite da ce neko doci u vas klub ili bilo koji drugi klub koji se reklamira na vasem forumu ako kazete da je kereten ili nesto slicno ?Jedino ako niste ko oni guildovi koji se sastaju da pricaju ceo dan o guzicama , poradite na tome ...
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Pendargon »

pokusacu polako da rasclanim tvoj post, u nadi da cu na taj nacin smoci snage da ga shvatim :
ovo je smrdljivi forum ne znaci forum kluba zmaj je smrdljivi forum
Nope... i dalje ne shvatam. Sta je smrdljivi forum? Forum Kluba zmaj? Podforum za film? Ili nijedno?
zezanja(zato su caps lockovane
Tako se obicno vice. Posle zezanja se stavi smajli.
podkrepio argumentima i cinjenicama stav ovde
Podkrepio? hmm... :D
Nisi. Da jesi, ne bi vodili ovu diskusiju. Osim naravno, ako argumentom i cinjenicama ne smatras :" I Avatar je najbolji film svih vremena, ovaj, ono, mislim, zato sto tako ja kazem, dakle ono..." u kom slucaju, ne znam sta bih dodao.
mnogi su na oba topika rekli da je avatar sranje ili govno(da tim recima,ali oni su deo ekipe pa se ne opominju)
Nisam ni tebe opomenuo. Niti je iko drugi... kada budes opomenut, dobices obavestenje o tome. I niko sem tebe nije koristio ad hominem napade sa pominjanjem polnih organa.
ako ljudi vole da se upotrebljavaju toliko oko plasticnih figurica
Opet sam te izgubio za sekundu... sta to ljudi vole da upotrebljavaju? (takodje , se upotrebljavati je toliko pogresna konstrukcija da ne zelim da ulazim u to.)

Cini mi se da nisi shvatio poentu mog dobronamernog saveta, a to je: Ako zelis da te ljudi shvataju ozbiljno i da se tvoji stavovi ne ismevaju moras da postignes sledece stvari :
1) Da koristis interpunkciju.
2) Da odvajas recenice, ili bar da pises koherentne kompleksne recenice.
3) Da argumentovano branis svoje stavove
4) Da ne koristis uzrecice ( kao, ono, mislim, brate..)
5) Da umes da prihvatis kritiku i da ne padas toliko lako u vatru
Sedi, razmisli malo, procitaj ponovo svoje postove na ovom topicu, i zapitaj se kako je to da si bas ti uvek u pravu, a ostali te kinje zbog toga jer su , eto, zavidni i slepi...

( I ovim sam ispunio svoje dobro delo za danas... O:) O:) O:) )
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by bojan »

Najbolju kritiku avatara sam cuo danas (sa malo vulgarnosti, pa molim maloletne osobe da ne citaju, a ostale da oproste na recniku):
Dobar film je sex.
Avatar je kao kada izdrkas. Super, uradio si to gledajuci pornic sa fenomenalnom ribom kakvu nikada neces odvuci u krevet, i zamisljajuci sex kakav nikada nisi imao ili ces imati. I bilo ti je na kraju mnogo dobro. Ali to i dalje nije prava stvar i ne menja cinjenicu da ti nisi imao sex nego si ga izdrkao.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by bojan »

Moff_Tarkin wrote:... ja sam vas neprijatelj pustite coveka...
Nemoj toliko laskati sebi. :wink:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by slayer king »

Banebladeov post je editovan (sklonjene su direktne uvrede) i korisniku je poslata poruka opomene. Što se tiče rasprava o tome kako su korisnici ovog foruma zli i strašni ljudi, njima nije mesto na temi koja se zove ‚‚Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie‚‚ na podforumu koji se bavi filmom. Lepo bih vas zamolio da prekinete sa diskusijom na ovu temu i vratite diskusiji o filmu, takodje vas obaveštavam da će svaki sledeći spam biti obrisan.

Moderator
Pavlović Rastko
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Megabaja »

Decko, opusti se, niko ti ne misli nista lose... izvini sto sam se nasprdao sa tvojim recenicnim konstrukcijama i nacinom ponasanja. Cilj mi je bio da te nateram da se zamislis da li je ok pricati bez arumentacije da je nesto najkulje, najbolje ikada, najbajinskije, najmegabajinskije. stavovi koji vode u krajnost imaju tendenciju da stvore kod ljudi neki odbrambeni stav. ili prostije, ako ti kazes da je nesto najbolje/najgore ikada to automatski znaci da, ako ja ne mislim slicno, nisam u pravu, jer logicno je da samo jedna stvar moze biti najbolja/najgora. ljudi su pomalo alergicni na takve stvari, i zato ti izgleda da su agresivni...


@moff tarkin:
e jel to isti lik koji je pokusao da predstavi svoj rukom izradjeni katapult kao remek delo, iako su mu neki ljudi govorili da nije u pravu? retoricko pitanje

@slayer king

matori, poceo sam da pisem ovo poodavno, i sad nemam gde da smestim. necu pisati vise van teme.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Verterdegete »

Baneblade wrote: ovo je smrdljivi forum ne znaci forum kluba zmaj je smrdljivi forum,ukazujem na apsurdnost smaranja zbog recenicnih konstrukcija koje su napisane iz zezanja(zato su caps lockovane),podkrepio argumentima i cinjenicama stav ovde i na koji ste film poslednji gledali topiku,mnogi su na oba topika rekli da je avatar sranje ili govno(da tim recima,ali oni su deo ekipe pa se ne opominju),tako sam i ja rekao da je najbolji ikada(ali kad kazes da je nesto govno onda to utire put daljoj diskusiji predpostavljam).ne znam odakle ti to da se ja durim,ako ljudi vole da se upotrebljavaju toliko oko plasticnih figurica,filma ok,respect.

Cekaj malo. Nisam ja nigde nazvao Avatar govnetom. '' Govno u lepinji'' sam upotrebio u ekstremnom primeru da bi dokazao jalovost fraze ''ukusi su razliciti''.

Sto se mene licno tice, Avatar je , kao americki blockbuster koji sluzi za jednovecernju zabavu , odlican film. Ono sto mene iritira (a verijum i mnoge druge) jesu pokusaji da se Avatar progura kao instant klasik koji otvara neke nove teme i pitanja koje ce obeleziti 21. vek... Ne znam dali ste primetili da je Avatar poceo da se prikazuje odmah posle '' Hopenhagena'')
Image
User avatar
Moff_Tarkin
Posts: 121
Joined: Sat Feb 14, 2009 7:08 pm

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Moff_Tarkin »

@megabaja
Stav ti je super za otvarane rasprave o guzicama
Ako zelite takav forum ftw onda bajo.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Why 'Avatar' is actually the 26th biggest movie

Post by Slartibartfast »

bojan wrote:Najbolju kritiku avatara sam cuo danas (sa malo vulgarnosti, pa molim maloletne osobe da ne citaju, a ostale da oproste na recniku):
Dobar film je sex.
Avatar je kao kada izdrkas. Super, uradio si to gledajuci pornic sa fenomenalnom ribom kakvu nikada neces odvuci u krevet, i zamisljajuci sex kakav nikada nisi imao ili ces imati. I bilo ti je na kraju mnogo dobro. Ali to i dalje nije prava stvar i ne menja cinjenicu da ti nisi imao sex nego si ga izdrkao.
Ovo je vec bilo na nekoj drugoj temi, i i dalje nema nikakvog smisla. Sta je onda partner - dobar narativ? Gledajuci dobar film, ti odvlacis njegovu pricu u krevet? Pre bih rekao da je u pitanju alergijska reakcija na primat spec. efekata u filmu, koja se percipira kao nesto novo, lazno, iskvareno, sto skrece akcenat sa "pravih stvari" itd.

A tu fol gadljivost prema "americkom blokbasteru za jednovecernju zabavu" sa jedne, a prihvatanje svih holivudskih pravila prilikom ocenjivanja filmova sa druge strane necu da komentarisem.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
Locked

Return to “Film”