Master of Magic

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Awakened wrote:Skinuo... Zahvaljujem... Ne radi pod Windows-om... Secam se da je bila neka zvrckica, nece se ona izvuci da ne bude rabljena.

Mada, to moze i da priceka jer pikam Master of Magic 8)
Takodje probaj i VDMSound.

Zar i ti Master of Magic!? Mislio sam da sam jedini koji jos igra tu igru! Inace, u skorije vreme sam je presao na Normalu, sa trolovima, u potpunosti bez magije (Spell of Mastery? Sta je to?) :lol:
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Ej, ljudi, iz ovakvih razloga ne koristim XP vec win98, tako da ne posezem za takvim sredstvima. 8)

Vidace, bas sam zavrsio partiju koristeci Death Magic mastera i High Men-ove, a osnovu armije na kraju su bili Paladini na koje sam odmah po pravljenju bacao magiju da ih pretvorim u Undead-e. Na kraju, heroji mi nisu trebali 8)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ne koristim ni ja XP, nego Win2k :wink:


Cudno, sa death magicom nisam nikada preterano voleo da igram, mada moram priznati da je izazov za igranje. Sa Paladinima kao osnovom armije, naravno da ti heroji ne trebaju. Inace, kada sam igrao bez magije, krenuo sam sa trolovima, ali cim sam osvojio prvi ljudski grad, nastavio sam osvajanje sa Paladinima. Nekako su trolovi spori kad nemas endurance ili fly. Secam se da me je najvise iznerviralo kada sam u Nature Node-u nasao dve nature knjige! :evil: :evil: Kao i neke magije tipa Crac's call :evil: :evil: :evil:

Nego, da mi otvorimo novu temu za MoM?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Nego, bilo bi lepo kada bi i ostalima omogucili igranje MoM -a? Svojom doborm voljom i disketama, naravno :wink:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
pTomic
Posts: 34
Joined: Fri Sep 27, 2002 12:02 am
Location: Lazarevac
Contact:

Post by pTomic »

Dragi moji, sta sad spremate za dobijanje Masters of Magic-a ?? Devojke, verenice, malo starije sestre ??
Sala mala, mada...
Ista meta isto odstojanje, u prevodu isti onaj FTP...
You last visited on 22.09.2006. 10:17
The time now is 21.11.2006. 10:17
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

A imas ga i po netu u neogranicenim kolicinama. Samo malo potrazi.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Pa ajde, pravi novu temu, ti si moderator, mozes valjda da prebacis ove postove u novu 8)

Death je interesantan za igru... Jake, ali cudne magije... Slab Fame, tako da su heroji mislena imenica... Sem ukoliko ih ne summonujes...

Argh, sinoc sam igrao na Hard-u, sa Dark Elfovima i custom Myrrian/Life 4/Sorcery 4 wizardom. Hteo sam da imam igru gde uskacem u Prime i pravim haos iz Myrror-a, ali su naravno 2 protivnika pocela na Myrrory samnom.

Nema veze, pokorim jednog, suzbijem drugog, treci dolazi i osniva grad High Elfova na Myrror-u. Bacam Planar Seal da sprecim invaziju. Utom primetim armiju jednoga kako mi je usla u teritorije i krenula ka glavnom gradu. Teleportujem jednog Nightblade-a u grad da ga brani, kad ono kliknem na prazno polje, Nightblade izadje iz grada, i ovaj kreten udje u grad i razori ga do temelja. Zamisli reakciju posle toga :evil:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Mogu samo da zamislim. Taktika koriscenja Nightblade je jedna od zanimljivijih u igri - Naime, izgradis mrezu puteva izmedju svojih gradova (a lepa stvar su enchanted putevi u Myrroru), pri cemu na glavnim taktickim mestima ostavljas sirinu puta na jednom polju. Na svaku takvu raskrsnicu stavis po jednu grupu Nightbladeova (od nekih 4-5 komada), i ako protivnik nema True Sight, sigurno ulece u zamku. Mogao bih sada da krenem jednu igru kao recimo famous warlord, ili sto da ne, kao Node Master.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Nimodrel
Posts: 27
Joined: Thu Jan 27, 2005 12:40 am
Location: Kragujevac

Post by Nimodrel »

E ljudi moji ja sam taj Master of Magic igrao jos pre 13 godina, a i sad ga ponekad igram kad mi dosade ove nove 3d budzevine sa nenormalnom grafikom i strahovitom zahtevnoscu. :lol: Secam se kad je izaso posle Civilizationa 1(koji je tad bio vrh) i Master of Oriona 1 (o kome naravno ne treba ni pricati) bila je to jedna od igri koje su pisale istoriju kompjuterske zabave.Eeeeee :cry: kad se samo setim.To je bilo vreme kad je igrati igricu znacilo doziveti jedno iskustvo i proziveti jedan neverovatan dozivljaj.Pravljenje igara bilo je umetnost, a oni koji su pravili igre bili su neprevazidjeni umetnici. :cry: Danas nazalost toga nema jer je sve komercijalizovano,ali na srecu desi se ponekad neki izuzetak. Velika vecina ljudi koji od skora imaju kompjuter to nazalost ne mogu da shvate.Nego da se vratim na Magic.Da bi magic radio kako treba posto ima puno bagova(Kada naletite na Shadow Demons ili Wartih izbaci iz igre, Phantom wariors su mnogo jaki,itd.)morate da skinete patch 1.31 koji se lako moze naci na netu.Meni je igra odavno postala mnogo prosta cak i na Impossibile posto sam provalio sve fore i fazone.Steta sto su heroji u kasnijem stadiumu igre nerealno jaki i sto obicne jedinice gube svaki smisao.Ali osim toga i jos nekih ne toliko bitnih stvari igra je odlicna.Jedina igra koja je radjena po slicnom principu je Age of Wonders, posebno ekspanzija Shadow Magic koji je isto dobra igra iako ne toliko koliko Master of Magic.
"Let the song of Selesnya be heard above the rhythm of our thundering hordes!"
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

@pTomic - MoM downloadiran, zahvaljujem...
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
pTomic
Posts: 34
Joined: Fri Sep 27, 2002 12:02 am
Location: Lazarevac
Contact:

Post by pTomic »

Nema na čemu...
Javite ako treba još šta od tih matorih igara, pa da podižem na FTP...
You last visited on 22.09.2006. 10:17
The time now is 21.11.2006. 10:17
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

MoM je super zezanje... Ali, pitam se da li je za MP igranje... Posto je komp takav kakav je...

BTW. A igra li neko ovde sa Nature magijom?
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Nature magija je jedna od najtezih za igranje. Probao sam da igram par puta, medjutim, nije nesto najbolje islo. Pokusacu ponovo sledeci put. Samo, ne znam sta jos uzeti, mozda nature master, ili mozda ipak nesto drugo?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
GoxY
Posts: 168
Joined: Tue Jul 06, 2004 2:37 am

Post by GoxY »

ja sam downloadovao ovo i nema leba nece da radi (samo se upali prozor od dosa na sekundu i ode
[center]Image[/center]
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ja to vec godinama drzim u neko budzaku na HDDu, a nikad je nisam probao, iako sam provodio sate uz Civ1 i MoO1. Mislim da je doslo krajnje vreme. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Evo, priznajem, isprva sam kukavicki odabrao Easy i sa kombinacijom Death i Barbarianima pobedio cetiri protivnika - skor 17%. Kako se samo bedno osecam 8) 8) 8) .
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Provereno radi pod WinXP i Win2k uz pomoc VDMSound-a.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Locked

Return to “Kompjuterske igre”