Heroji 5

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
valhalla
Posts: 383
Joined: Thu Feb 12, 2004 12:24 am
Location: Vrsac

Heroji 5

Post by valhalla »

Ne mogu da verujem da niko jos nije spomenuo Heroje!

Lm,ja sam se sad dokopao istih i evo prvih utisaka:

-kamera je je**no s**nje! Preglednost je jako losa, kako na mapi, tako i u borbi...Definitivno fali neki auto zoom kada minotauri nalecu na seljake sa sekirchinama velicine seljaka :) Mapa je vrlo nepregledna, tesko je odrediti moze li se proci ili ne (narocito ispod zemlje), potrebno je vise puta kliknuti da bi se pogodilo nesto na mapi (neprijatelj, resurs...)

-hardverska zahtevnost je na nivou! Na mojoj masini (sempron 2800,512mb,radeon x600 256b) prilicno secka. 1024x768 je tesko igrivo,800x600 radi ok,ali je ucitavanje nivoa prilicno sporo... (Za one starije: kao igranje Mortal kombat 2 na amigi 500)

sa druge strane, igra izgleda maksimalno nadr**no, kao pevacica iz grand show-a...Boje sljaste na sve strane, cak i pri fajtu izmedju bednih seljaka i familijara ima gomila svetlosnih efekata, kao da seljaci mlataraju lightsabre-ovima a familijari teslinim topovima...Sve jedinice su prilicno lepo nacrtane, nesto izmedju dvojke i trojke (likovi su kao u trojci ali te silne boje me jako podsecaju na drugi deo)
Napredovanje heroja je relativno raznovrsno,znaci negde izmedju trojke i WoGa. Lepo je i to sto svaki grad opet ima vise jedinica (bese 6-7), kao u trecem delu...

Sve u svemu-ako imate dovoljno jako masinu,uzimite i igrajte...
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Pomenuo sam ja u thread-u "šta trenutno igrate" i odmah dobio gomilu porudžbina. Moji utisci su donekle drugačiji; kamera mi ne smeta toliko (pošto mapa može da se rotira), a secka mi samo posle 4-5 sati igranja (iako imam slabiji procesor i grafiku). Možda bi trebalo da malo redukuješ nivo grafike?
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Meni se ne sivjda ni malo... Skinuo sam je, instalirao, probao i odmah obrisao...
Kao sto si vec pomenuo, preglednost je ocajna, a mislim da je to mnogo vaznije od sarene i lepe grafike...
Efekti kao sto su kamera na streli za vreme leta, i slicne stvari za vreme bitke izgledaju lepo deci od 5 godina, ali u sustini smore posle dva izvodjenja...
Takodje, heroji treba da budu igrica koja se manje-vise brzo igra, bez buljenja u grafiku (kao sto je to tip u FPS-ovima i Oblivionu :D), a opet su pri ulasku u grad uradili onaj debilni "intro" koji prikazuje grad iz svih uglova... Na svu srecu moze da se prekine, ali je opet glupo...
Sve u svemu, daleko ispod II, III i IV dela... Barem po meni...

Sto se tice zahtevnosti meni je radilo uz minimalno seckanje na 800x600 i skoro lowest detaljima... Imam Celeron na 850MHz-a, 320 SD RAM-a i FX5200. A kao sto pomenu, ucitavanje je prokleto sporo!
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Posto sam igrao demo, bio sam prilicno naviknut na igru. Grafika mi je malo smetala u pocetku, ali sam se brzo navikao na 3D izgled. U principu, igra je povratak receptu trojke, sto je dobra stvar. Pogotovo skill-ovi heroja. Fenomenalno su razgranati i ima ih zilion. Ako mislite da ste ih provalili, varate se. Ako ste svesni da ste se ranije varali a sada provalili koliko ih je, opet se varate. Apsolutno sjajno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

playa dolazi sutra (u Nedelju) u BG, pa ako bi neko bio dovoljno ljubomoran da nareze Heroes V i sibne ih do Hobby Store-a (veceras ili sutra sabajle) cekace ga blanko DVD u istom odmah nakon preuzimanja narezanog . . . Unapred zahvalan . . . Ja
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Corvin
Posts: 378
Joined: Thu Jun 03, 2004 9:28 am
Location: Valjevo

Post by Corvin »

Ukoliko sibnete DVD s istim u WD, Crni Zmaj ili Zmaj, cekace vas moja dusa prodana =D
A verovao sam mu kao bratu, sto znaci nimalo...

Chuck Norris can touch MC Hammer
________________
Bobbisha wrote: Njemu bi zena trebala samo da sklanja sve ove pixle i knjige koje ostavlja u klonji
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Pokušaću da odnesem disk u Hobby Store, ali ne mogu da stignem danas i još negde.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Proslo . . . Ponedeljak je, playa je bio juce u HS-u i nista nije nasao . . . drugi put . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Ja se izvinjavam, ali sam se juče razboleo... kašljem kao magarac. Gde baš na ovu vrućinčinu, nemam pojma, ali je na žalost tako.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Nije frci . . . nacicu ga ja vec . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

TheMarko wrote:Nije frci . . . nacicu ga ja vec . . .
Imam ja. Dobijes ga kada dodjes da igras WH... :twisted:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Ma OK Dogovoreno . . . Lepo bi bilo i da vratis Dark Omen (ustvari tvoj burazer, ali se nadam da je to isto :D )
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

TheMarko wrote:...Lepo bi bilo i da vratis Dark Omen (ustvari tvoj burazer, ali se nadam da je to isto :D )
Nije.
1. Ja ne mogu dase snadjem u njegovom krshu
2. On ne moze da se snadje u mom krshu
3. Znaci svako vraca svoja dugovanja...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Dogovoreno u bilo kom/cijem krshu . . . :D
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Prosli put sam stvarno zaboravio...
Cim budes dolazio, javi neki dan unapred, pa cu ti ga doneti.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Nije da mi bas toliko fali . . . ali javicu se . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
The dark prince
Posts: 19
Joined: Fri Apr 07, 2006 8:55 pm
Location: Aarklash

Post by The dark prince »

Puno sarene grafike ali daleko ispod igrivosti od III.
Vise mi se svidja 2D nego ovaj 3D u V.
User avatar
smith
Posts: 131
Joined: Wed Jun 16, 2004 10:52 pm
Location: BG

Post by smith »

The dark prince wrote:Puno sarene grafike ali daleko ispod igrivosti od III.
Vise mi se svidja 2D nego ovaj 3D u V.
jeeeee......

Ja najvise volim heroje 2 i nastavak za njega i mnogo gotivim 2d grafiku mnogo je mocnija od ovog usranog 3d.....grafije je dobra ali to nemoze da se poredi sa 2d....(disciple 2- zakon )

Igra ko igra je za sada ok........


Pozdrav!
Apprentice wizards spend a full year learning to paralyze opponents.
Zombies spend ten seconds.
User avatar
vojvoda
Posts: 51
Joined: Sun Oct 03, 2004 11:11 pm
Location: Banjaluka

Post by vojvoda »

Evo, informativno malo nabacanih informacija... jeste da kasnim dosta, ali cini mi se da nije niko pisao:


Izlazi (12/19 oktobar Europa/USA) i druga zvanicna ekspanzija za Heroes of Might and Magic 5

Zove se Tribes of the East i uvodi novu fakciju Stronghold (Goblini)
(prva ekspanzija se zvala Hammers of Fate i uvela je Fortress(Dwarfs) )


Od 27. septembra postoji playable demo sa 2 mape za TOE (900MB.. link mozete izguglati).


HOMM5 je inace, fantastican .. sve to "sarenilo" je sarenilo samo na prvi utisak. 3D moze da se iskljuci i da se vrati stara "classic" kamera.

(da se nadovezem na neke stare komentare sa ovog threada)
Igra je izrazito pregledna, igriva i balansirana.
Moze da se igra brzo i bez gledanja u grafiku.


Dalje, Tribes of the East vam je odlicna prilika zato sto je "standalone".
Goblini su ekstra. Njihov heroj ne moze da baca magije .. vec ima neke bubnjeve u koje udara i tako daje razne bonuse.
Kreature iz Strongholda sto se duze bore, sakupljaju "rage points" i tako jacaju u bitci.

I najinteresantnija stvar ako mozda niste culi -> za svaku rasu sada postoje 2 moguce nadogradnje svake kreature.
(http://www.heroesofmightandmagic.com/he ... ures.shtml)

Tipa: Pit Fiend mozda da se nadograti u Pit Lorda (baca meteor shower) ili u Zaboravih_Ime Baju koji se samo tuce i nosi Vorpal sword..



Ja sam se totalno zarazio jednom mapom sa demo-a .. gde vodis Inferno fakciju -> kao imas dvorac centru mape .. na planini do koje vodi kruzni put .. do planine vode 4 puta sa 4 razlicite strane ekrana .. a ostali Daemon Lordovi su pikirali na tvoju funkciju i svakih 10ak dana dolaze novi i jaci da te svrgnu, dok na kraju ne dodju 4 najjaca.
Medjutim cim se ti priblizis nekom od Lordova sa herojem koji je jaci od njega, on bezi .. a ako ga ganjas, ostali krecu na dvorac i uz put ti uzimaju rudnike ..

Odigrao sam je 3-4 puta .. Ne secam se da sam u skorije vreme odigrao tako interesantnu takticki orjentisanu/zahtevnu igru (bar ovu mapu :) )

Za svaku preporuku
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

HOMM V mi se nekako chini preteranim... a kolko-tolko sam fan svih HOMMova (da, pogotovu chetvorke koju su svi ispsovali najstrashnije) al ne znam, HOMM V me nikad nije "zakachio" kolko ostali...

jedini homm koji imam na kompu je trojka, i WOG, za koji ponekad napishem neku zanimljivu skriptu koja se "ne-uhvati" ili se batali zbog necheg boljeg jer je mesto ogranicheno...

shto se tiche Disciples-a, radi se na tome da se sve disciples (d1, d2, d2:gr i d2:rote) spoje u jedan i da se to pichi na rote-u :) jurim ljude da mi nadju/remakuju empire sagu iz D1, al jbg, niko netje :P

takodje se radi i na nekoj community ekspanziji za D2, al previshe je to posla za jednog choveka (tj mene) :)
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Ma brate, Disciples pwns HOMM. :D

A nikad nisam shvatio zasto su HOMM fanovi ispljuvali cetvorku (inace, nisam neki veliki HOMM fan); igra nije losa...
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Ima li neko poznat pristup novom nastavku za heroje peticu(nastavak s orkovima)

Pustite mu poruku na pm.
ImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

imam... mrzelo me da PMujem :)
Locked

Return to “Kompjuterske igre”