DIABLO III

Moderator: Moderators

Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: DIABLO III

Post by Gassalasca Jape »

Usput, evo linka ka visedelnom istorijatu kompjuterskih RPGova:

http://www.gamasutra.com/features/20070 ... n_01.shtml
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Shark »

PainBringer wrote: Ubija me repetitivna akcija, levelovanje i skupljanje predmeta, kao i banalna prica.
to je donekle i poenta dijabla... powerleveling i merenje "chiji je paladin vetji" :) tj vetjeg nivoa, ofc :D

shto se tiche gaming scene, EA i Blizzard diktiraju stvari. jeste da Blizzard svoj douchebagism otkriva dosta suptilnije od EAa, al su podjednake pizde.

a kad smo kod warcrafta - neka neki stariji WC veteran (neko ko se setja priche iz keca/dvojke) pogleda WoW enciklopediju. i vidi u shta se to pretvorilo...
da, tu su planete, besmrtni, nage koje su nastale iz night elfova (kao i skoro sve ostalo "novo" u tom warcraftu) i josh puno gluposti. naveo sam samo one koje su mi pale pod prvi klik :)

shto se tiche dijabla - ako ne bude ispratio keca i dvojku, to tje biti veoma losha igra, mozhda loshija i od Disciples 3 ... zashto menjaju ono shto je bilo "dobro" mi zaista nije jasno...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: DIABLO III

Post by lord warrior »

Kao neko ko je voleo WC1 i 2, pogledah WoW enciklopediju, i naravno da to vise nije taj isti warcraft. Ali nazalost, to je ono sto igraci danas traze. To je razlog zasto se nikada vise nece pojaviti igra poput Darklands-a ili Quest for Glory-ja.

U svakom slucaju, koliko god da zabrljaju sa Diablom III, nekako mi se cini da ce ta igra ipak naci ciljnu publiku. A o koncepti beskrajnog levelovanja i ubijanja monstruma se mozete svadjati koliko hocete, nekome je jednostavno super osecaj "Odoh da ubijem (nekoga) jos jednom, da vidim da li ce da da nesto dobro", nekome drugome nije.

Blizard nece skoro propasti dok god imaju WoW iza sebe.

Sad ste me nalozili. Odoh da igram Hellgate London. Ili mozda Titan Quest.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Shark »

lord warrior wrote:Kao neko ko je voleo WC1 i 2, pogledah WoW enciklopediju, i naravno da to vise nije taj isti warcraft. Ali nazalost, to je ono sto igraci danas traze. To je razlog zasto se nikada vise nece pojaviti igra poput Darklands-a ili Quest for Glory-ja.
ja bih rekao da je to ono shto danas dobijaju kao warcraft. ali, u sushtini je isto. to nije ono shto smo mi igrali pre 10 godina.
lord warrior wrote: U svakom slucaju, koliko god da zabrljaju sa Diablom III, nekako mi se cini da ce ta igra ipak naci ciljnu publiku. A o koncepti beskrajnog levelovanja i ubijanja monstruma se mozete svadjati koliko hocete, nekome je jednostavno super osecaj "Odoh da ubijem (nekoga) jos jednom, da vidim da li ce da da nesto dobro", nekome drugome nije.

Blizard nece skoro propasti dok god imaju WoW iza sebe.
my point exactly.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Re: DIABLO III

Post by Changeling »

Diablo ima dobru atmosferu i muziku, ali zamerati mu na manjku dobrog
storyline-a ili immersion-a, itd. bilo bi isto kao zamerati pacmanu sto nisu
dobro razvijeni likovi ili zamerati tetrisu to sto je repetitivan.

Diablo je arkada u dusi.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Re: DIABLO III

Post by sto mu gromova »

Changeling wrote:Diablo ima dobru atmosferu i muziku, ali zamerati mu na manjku dobrog
storyline-a ili immersion-a, itd. bilo bi isto kao zamerati pacmanu sto nisu
dobro razvijeni likovi ili zamerati tetrisu to sto je repetitivan.

Diablo je arkada u dusi.
bash to.
gameplay demo je 100% lozachki, efekti su perfektni, atmosfera sjajna, i ne vidim ni jedan razlog zashto ne bi doziveo uspeh, ako ne i veci od diablo 2.
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: DIABLO III

Post by shilja »

ja sam jednom probao da igram diablo, i kada sam obrnuo jedan krug tj. proso preko pustinje i opet se vratio kao 30 nivo na isto mesto gde sam poceo samo sto su mobovi bili jaci, ja sam digo ruke. Tako da svi oni koji govore o lepoti diabla mi nisu najjasniji, a ni pricu koju pominju. Nista ja to nisam video. Mozda ima nesto razlicito sto sam propustio, ne znam. Ali ako se sve svodi da jos jednom obrnes krug i na kraju dodjes do nekog glavnog baje, meni je to dosadno. Vama svaka cast.
E sad, nikad nisam bio zivac da odigram ni WC3 do kraja. Ali meni prica u WC3 gde se sve po malo okrece i vise nista nije crno i belo, se svidja vise nego u WC2. (ne mogu da se setim price u WC1 mnogo davno bese) WoW na zalost ne moze da bude interaktivan i da se menja, ali ako pogledate, ni WC(2-3) nije ziveo na internetu zbog price vec zbog ownovanja protivnika, kao ni starkraft. I svi oni koji igraju TD koji je baziran na nekoj od tih igrica sigurno ne igraju to zbog price. A pricu ako jednom pricitas ona vise i nije zanimljiva toliko tako da to vise i ne moze da drzi igru.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Pera-Beast
Posts: 31
Joined: Mon Jan 15, 2007 6:37 pm

Re: DIABLO III

Post by Pera-Beast »

Nije poenta igre prica, cak sta vise ona je najmanje bitan faktor.

Samog Diabla krasi vise stvari, nabrojacu neke:

-Isuvise velika Adikcija

- Mogucnost pravljenja totalno razlicitih likova u okviru jedne klase (po 3-6 razlicitih bildova ukljucujuci i PvM i PvP)
- Konstantno budzenje likova (nova oprema)
- Stalna jurnjava za novim stvarima i veliki osmeh kada vidite da ste dobili "zlatan item" - unique ma koji on bio
- Isuvise velika baza itema - normal/magic/rare/unique/rune/gems/set items i jos mnogo toga
- Mogucnost ubijanja velikog broja protivnika (da, postoji mnogo ljudi koji uzivaju u tome)
- 3 nivoa tezine, od kojih je "hell" sam po sebi stvarno izazovan za svakog lika
- Igranje sa drugovima u lan-konekciji gde su i protivnici jaci proporcijalno broju igraca
- Mracna atmosfera (sam protiv svih)

- battle net koji omogucava jos dosta stvari kao sto su :

- Novi bosovi i ultimate questovi
- Mnogo dodatnih itema
- PvP ! (Player vs Player - bezbroj strategija)
- Kradja itema (ako se stekate uz veliku grupu uvek moze da se mazne nesto ako ste dovoljno brzi)
- Budzenje karatkera preko noci (da na legitiman nacin mozes da nabudzis karaktera na 70-80 nivo preko noci)
- TREJD !!!
- HARD CORE - e ovo je dusa diabla i svako ko nije ovo probao da igra makar jednom nije osetio prave cari Diabla


Prica? koga briga za pricu kada to uopste nije poenta igre. Inace kada je jednom predjes kao i u svakoj drugoj igri zasto bi hteo to da uradis ponovo i posetis svaku lokaciju na kojoj si bio kada si prvi put igrao? Upravo zbog toga postoje "Waypointi" koji ti omogucavaju da budes gde zelis kada zelis.
Standard Champs 2006
Dani Fantazije 2007
Legacy Championship 2007
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Shark »

poenta diabla je grind. realno to niko nije igrao zbog priche.
poenta starcrafta je pricha. poenta azijata je da budu najbolji. superimpozirash ta dva i dobijesh koreance koji zhive da bi pwnovali u starcraftu, dok takodje pwnuju u starcraftu za zhivot.
poenta warcrafta je nekada bila pricha.

te igre su na netu zazhivele jer su u to vreme bile najbolje u tome shto rade. da, kada je SC izashao, na trzhishtu nije bilo boljeg *arkadnog* RTSa, a slichno je bilo i sa wc3. i svi koji su gotivili te igre su ih gotivili zbog priche.

true, neki su jednostavno sa SCa preshli na WC3 i nastavili da ownuju.

sad je zachkoljica shto kada SC2 izadje, on netje biti ni najbolji arkadni RTS niti najbolji RTS na trzhishtu. i moratje da se vrati onome shto je josh bilo dobro - prichi.

ako nisi bash puno ubedjen, pogledaj kolichinu koja igra CS:Steam i CS 1.6 ... isto tje biti i sa SC i SC2.

ako Diablo 3 ne zadrzhi tu grindersku notu, on tje biti sranje. zashto bi igrao Diabla 3 pored NWN-a, Kotora, witchera i ostalih RPGeva??? kad ceo svet/setting ne podrzhava mogutjnost ikakve komplikovane priche :))
tako da, Fallout je fallout, diablo je diablo. ako bilo shta od toga pochne da klizi ka onom drugom, bitje sranje.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Dawngreeter »

shilja wrote:ownovanja protivnika
Ovo je bilo tako iskreno old school, na onaj "nisam ja vise u tim vodama al' sam ranije otkidao", da sam ja prosto odusevljen. Sir, you've made me a happy man this evening.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Shunka »

Ljudi, zaboravljate jednu stvar - ni jedna igra ne moze imati uticaj na vas danas kakav su uticaj ostavile igre kada ste imali 10ak godina.
Prvi Warcraft je za mene bio nesto mracno, misticno, i nadasve magicno. Zastrasujuce i uzbudjlivo. Zajedno smo ga igrali ja i cale, i on mi je prepricavao tekst koji se ispisivao zutim slovcima preko onih maestralnih ilustracija nadrndanih likova koji sede u kafani.
Warcraft II je bio nesto neprejebivo dojajno, i ja i ortaci smo proveli dane, nedelje i mesece ne samo igrajuci igru, nego jednostavno zaneseni celim tim svetom. Po ceo dan sam mogao da crtam orke i ljude (ogrove, trolove, vilenjake, zmajeve i sve ostalo sto ide uz to) u bitkama epskih proporcija (jedno nedovrseno remek-delo sastojalo se od 16 spojenih papira A4 formata).
Warcraft III je bio lepa, uzbudljiva, zabavna, i cak dirljiva igra. Upravo danas sam seo i ponovo odgledao sve filmice iz igre... Jos uvek me pogadjaju.
WoW je nesto sto su igrali moji mladji burazeri.
Sad, njih dvojca nisu romanticarske duse pogubljene u svetovima maste poput mene, ali da sam ja na njihovom mestu, uveren sam da bi cak i WoW za mene sadrzao istu tu magiju kao i prvobitni Warcraft. Mozda bi atmosfera bila drugacija, ali intenzitet dozivljaja nikako.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: DIABLO III

Post by Slartibartfast »

Blizzard, nazalost, nije prisao toj 'magiji' o kojoj govoris vec najmanje deset godina.

Master of Magic, Loom, Quest for Glory... to su fantazije koje treba uzimati kao uzore.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Shunka »

Slartibartfast wrote:Blizzard, nazalost, nije prisao toj 'magiji' o kojoj govoris vec najmanje deset godina.
A ja ti upravo govorim o tome da ti to ne mozes znati. Odvec si mator.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: DIABLO III

Post by Slartibartfast »

Naravno da nisam mator. A usput, obozavam bajke. Evo, po milioniti put, uzivao sam kao dete uz Shadow of the Colossus. I uz Loom, koji sam prvi put igrao pre godinu i po dana. Da ne krenem sa filmskim bajkama, za njih sam sucker najgore vrste.

Nikad na taj nacin nisam uzivao u Blizzard -ovim igrama, ali su mi jasni ljudi koji se odusevljavaju izgledom Warcrafta I i II. Warcraft III i WoW? Jeftine estetike, 'na prvu loptu' sarene i napadne, bez smisla za suptilnost (jedan od osnovnih elemenata svake fantastike), sa odgovarajucom pricom - u rangu D&D 'novela'.

Ali ovo je vec teski offtopic.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Re: DIABLO III

Post by Zulufic »

Amin
Image
Image
Image
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: DIABLO III

Post by Sammael »

Da se vratimo (delimično) na topic, posle najave 3. dela sam opet počeo da igram dvojku + LoD (Paladin Freezealot 30) i trenutno grindujem Mephista do iznemoglosti da bih skupio Milabrega's Regalia i Sigon's Complete Steel setove. Viva mindless fun!
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: DIABLO III

Post by opsidiannight »

Sto jednostavno ne skupis gomilu kesa pa ides na kockanje sa kopiranjem save fajla dok ne dobijes sta zelis. Mrzim kad igra ne moze da se snimi kad oces.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Nikolas
Posts: 74
Joined: Sun Mar 16, 2008 6:45 pm

Re: DIABLO III

Post by Nikolas »

Mozes i da stavis i save fajl na "read only",inace tako se i itemi mogu kopirati ali to je varanje,a to ne volimo zer ne :?: :evil:
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Re: DIABLO III

Post by Sammael »

Ma mogu i da editujem lika u editoru pa mu dam iteme, ali gde je tu draž?
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: DIABLO III

Post by Slartibartfast »

Pa to je i bila poenta ove ironicne razmene izjava :lol:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Pera-Beast
Posts: 31
Joined: Mon Jan 15, 2007 6:37 pm

Re: DIABLO III

Post by Pera-Beast »

Standard Champs 2006
Dani Fantazije 2007
Legacy Championship 2007
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: DIABLO III

Post by Shark »

jedino shto imam da kazhem za art wacraft trojke i WoWa ... ajd, u warcraftu imash nekih pristojnih modela, ali mobovi u wowu mi jednostavno deluju kao da tje da se rasplachu ako ih udarim... heck, trojka sama je izmenila izgled vetjine sveta, ali je wow to pogazio...

a i ovaj novi diablo mi mirishe na WoW, sa slichnim mobovima koji tje zaplakati ako ih pljusnesh...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Locked

Return to “Kompjuterske igre”