Gothic 2

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Gothic 2

Post by Xardas »

...ne mogu da verujem da do sada niko nije pokrenuo diskusiju o ovoj, po meni legendarno dobroj, igri...hajdmo sada svi koji su igrali, kakvi su utisci ?

Po meni je igra užasno zarazan action-based RPG sa jako zanimljivim sistemom napredovanja (po nivou dobiješ 10 learning point-a pa ako hoćeš da ih staviš na snagu, moraš otići kod kovača ili nekog fightera da treniraš da bi se STR podigao...)

Takođe mislim da je arkadni elemenat u borbama mnogo zarazniji od klik&wait varijante u klasičnim legendarnim RPG-ovima...

Komentari ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Fenomenalno...

Posebno me je iznenadila nelinearnost prilikom ucenja skilova...

BTW: Zna li neko kako i gde da nadjem kljuc da odem kod lopova u gradu???
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Upozorenje! Spoiler!

prvo kad izađeš iz grada (ne tamo odakle si došao nego na drugom izlazu, kod marketa) i kreneš desno uzbrdo, ubrzo ćeš doći do farme...farmer će ti reći kako imaju tu negde neki banditi u pećini koji pljačkaju trgovce...okreni leđa farmeru i pogledaj u pravcu iz kog si došao, videćeš brdo, a odmah na početku tog brda je ulaz u pećinu...u pećini su tri ili četiri bandita i napašće te odmah čim te vide...pobi ih i kod vođe ćeš naći ribu koja čudno izgleda...kad klikneš na nju reći će ti da si našao poruku zašivenu u ribi (na poruci pišu neke informacije o trgovačkim karavanima)...znači neko iz grada šalje informacije ovim banditima gde će moći šta da opljačkaju...idi nazad u grad i na dokovima nađi prodavca ribe, pitaj ga za ribu i optuži...idi u barake kod onog paladina i prijavi ovog prodavca ribe kao kriminalca...vrati se do tezge sa ribom i reci liku da si ga prijavio (ako je još uvek tu)...posle idi u krčmu na dokovima i barmen će ti reći da te neki lik traži iza kolibe ribara/krimosa...budi spreman za fajt pre nego što odeš iza kolibe...umlati lika i naći ćeš ključ koji je nagrižen solju...to bi bilo to...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Locked

Return to “Kompjuterske igre”