Guild Wars 2

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Guild Wars 2

Post by joggy »

I najzad izadje igra sa najvecim hypom evaaa :applause: .

Kao sto se vidi, i ja sam podlegao samo 2 dana pre pocetka head-starta (so close, so close).

Elem, evo utisaka posle 1 dana (dosta sati) igranja:

1) Grafika - tehnicki bolja od wow-a (dobro, wow je star 7 godina), medjutim nesto losija od Rifta, ali zato je umetnicki dojam meni vrhunski. Sve izgleda kao tusirani crtezi, radi bez problema na max settingu na 63 FPS-a (inte i-5, geforce 460GTX), za razliku od Rifta gde mi se kartica cuje k'o avion. Posle jednog dana rekao bi da mi se cak vise svidja od wow-a i umetnicki 8O .

2) Kontrola karaktera - Bahhhhh, nije mi jasno kako ljudi nikako ne mogu da dostignu wow na ovom polju. Odma da se razumemo daleko je bolje od SWTOR-a (koji bi bio smesan da nije bio tragican), kao i od warhammer online, cak je nesto bolja i od Rifta po meni, ali opet po ko zna koji put wow ovde drzi tron :x .

3) UI - vrlo solidan, mozda bolji od wow-a. Sve je lepo organizovano, prozori su podesivi i vrlo jasni. Ljudi su uvideli sta smeta igracima u drugim igrama, pa recimo ovde mozes direktno sa mesta gde ucis profesiju da pristupis banci i sl. Mape (ono kad pritisnes "m" :wink: ) su odlicno osmisljene i obelezene.

PvP i dungeone jos nisam stigao da vidim tako da ne mogu jos da pricam o tome (prvi dungeon je na 32. nivou a ja sam juce stigao do 12.).

E a sad opsti utisak: Igra me je drzala budnog do 7 jutros to je valjda dosta za pocetak. Posle malo klimavog starta (k'o je rek'o diablo :?: ) i nakon 1 sata pokusavanja konacno uspevam da se provucem pored izbacivaca iz diskoteke zvanog login server.

Prilikom izbora karaktera osim uobicajenih stvari kao sto su rasa, klasa i sl. ovde odlucujes i o nekim sporednim stvarima kao sto je recimo background, boja odece (kako izaberes boje na pocetku, svi ostali itemi ce se auto bojiti u te boje kasnije :) ), onda personality (da li si bully, diplomata ili zavodnik) od cega zavisi kako ce se odigravati neke stvari tokom igre, i dr. Posto igra ima glavnu pricu koja je vezana za tvog karaktera, sta ovde izaberes uticace na ceo razvoj dogadjaja kasnije tokom igranja (kao SWTOR). Sve rase imaju svoje pocetne zone i price, tako da za 1 dan nisam naisao na nikoga ko nije iste rase kao i ja.

Questovi su drugacije osmisljeni nego u bilo kom drugom MMO-u. Naime ne uzimas nigde gomile kvestova, pa onda ides da ubijes 10 medveda od koga svaki 5. ima glavu koja ti treba itd, vec iduci po mapi nailazis na zone (recimo kampove i seoca i sl) gde tim ljudima nesto treba ili se brane od necega. Kada naidjes na takvu zonu, izadje quest koji ti kaze sta treba da radis. U 80% slucaja nije potrebno uopste razgovarati sa NPC-jem da bi uzeo quest nego odma mozes da se bacis na posao. U onih 20% ipak moras jer te NPC ili pretvara u nesto ili ti daje neke iteme bez kojih ne mozes da resis questove. Nijedan quest nije tipa ubi tacno 10 small brown bear with cherry on top, nijednog drugog ne priznajem, nego za svaki imas bar 4 stvari koje mozes da radis da bi resio quest. Svaki kvest ima bar koji se puni kada radis ono sta se trazi. Kada se napuni, resio si kvest i dobijas nagradu u mail. Ne mora da se vracas nazad, medjutim obicno onda kod glavnog gazde mozes da kupis iteme kojih nema drugde a vrlo su dobri za tvoj nivo. Ionako, obicno se radnja odvija u krugu oko tog mesta tako da nema mnogo pesacenja nazad. Recimo na jednom mestu NPC te pretvara u psa i onda treba da ides da se igras sa stencima, da nanjusis neke undead crve koji se tu muvaju, da vracas kucice koji su zalutali itd. Ako se vise ljudi sjati na to mesto i krene grind, komp nekako prepozna da postoji nestasica stvari koje treba uraditi za quest i onda izbija PUBLIC EVENT, koji je najslicniji Riftu. Medjutim ima ralike, jer ovde komp nekako prepoznaje koliko ljudi ucesvije i prilagodjava tezinu shodno tome. Sto je bitnije, i dalje vazi onaj tvoj privatan quest, sto ce reci ucesvovanjem u public eventu zavrsavas i svoj quest. Ako se event uspesno okonca dobijas i bonus u novcu, renownu i xp-u u zavisnosti koliko si doprineo (zlatna, srebrna i bronzana medalja). nisu ni svi eventovi isti, negde je tip Warhammera online gde ide nekoliko faza a u zadnjoj izlazi boss, negde treba pratiti NPC-ja dok ovaj isporucuje poruku negde i cuvati ga od napada, negde treba loviti odbegle eksperimente i vratiti ih nazad u laboratoriju itd. Jedini kvest koji ti stoji stalno aktivan je onaj vezan za tvoju glavnu pricu koja se odvija paralelno sa svim ovim stvarima. Kao sto vidite vec ima zid teksta a tek sam na questovima :).

Osim questova na mapi postoje i mesta od interesa, panoramske tacke (gde kad dodjes dobijes panoramski prikaz okoline, super odradjeno), skill test mesta, kao i checkpointi. Recimo, sa bilo kog mesta na mapi mozes da se prebacis na bilo koji checkpoint koji si otkrio. Cena prebacivanja zavisi od udaljenosti. Na Skill Testovima se od tebe trazi da iskoristis vestine (potupno neocekivano) i za to dobijas skill poene koji su vrlo vazni jer za njih ustvari kupujes skillove za karaktera. Na jednom mestu recimo treba da se popnes na liticu tako sto skaces sa kamena na kamen dok ides uvis. Sto si vise to skokovi postaju sve nezgodniji a u nekoliko navrata se pitas i kuda treba da skocis posto nije bas sve ocito iz prve. Naravno, ako omasis dug je put do dole :). Na drugom mestu treba single-handedly :) da ubijes elite monstera itd. Postoje i skrivene sekcije mape na koje mozes da nabasas ili slucajno ili ako si bas temeljan u istrazivanju, gde obicno borave neki gadni monsteri ali su i nagrade jako dobre. Sve ove tacke donose u najmanju ruku neki xp kad ih otkrijes, zatim kad otkrijes sve od jednog tipa dobijes jos nagrada, a ako istrazis sve na mapi dobijas extra nagrade. Igra je naravno podeljena u zone kao wow, medjutim unutar zona postoje brojne sekcije mape koje same po sebi imaju ogranicenje nivoa, sto ce reci ako dodjes na neko mesto sa visim nivoom nego sto je predvidjeno, igra ce te spustiti na nivo koji je predvidjen za to mesto.

Crafting sistem je manje vise standardan sto se tice raznolikosti (znaci slican wow-u), medjutim ovde je ubaceno jos i istarzivanje kao sto je bilo u warhammer online (samo ovde to zapravo necemu sluzi), prakticno nema gluposti koje pravis samo da bi levelovao skill, i za razliku od wowa-a prilikom promene profesije ne gubis poene koje si imao iz predhodne (ako je neko bio krojac, pa presao na kuvara nije zaboravio kako se kroji). Jedina caka je sto te prilikom vracanja na staru profesiju to kosta svotu koja zavisi od toga koliko si dogurao u profesiji u koju se vracas (sto dalje to skuplje). lik moze da ima max 2 profesije aktivne, ali svi znaju automatski sve gathering profesije (kopanje ruda, seca drveca i skupljanje luka i sargarepe okolo). Sto se tice istrazivanja, imas 4 slota u koje mozes da stavljas sastojke. Kako stavis neki sastojak sistem te obavestava koliko ima potencijalnih recepata sa tom kombinacijom sastojaka. Ako uspes da sastavis sve 4 komponente, eto tebi novog recepta :). sto se tice sakupljanja, za sve ti treba posebna oprema (kramp, srp i sekira) koji se trosi upotrebom. Isto tako sto vise napredujes treba ti i bolja oprema tako da ne mozes da kopas u vecoj zoni sa krampom iz nize zone.

Sto se tice ability-ja, imas samo 10 dugmica koje koristis. medjutim to uopste nije mana, cak naprotiv. U wow-u imas gomilu sposobnosti od kojih koristis jedno 4 za pve i mozda drugih 4 za pvp. Ovde prvih 5 sposobnosti zavisi od oruzja koje imas u rukama (recimo hunter moze da ima short bow, long bow, sekire, nozeve, swordove, greatswordove, hunting horn, baklju). Neka oruzja su za dve ruke i sama imaju svih 5 abilitija, dok su druga za jednu ruku pa zavisno od toga da li ih nosis kao primary ili secondary imaju 3 ili 2 abilitja (razlicita). Sledecih 5 abilitija zavisi od klase koju igras i od skilova i traitova koje si kupio tokom levelovanja. Dalje osim oruzja za borbu po kopnu imas i opremu za borbu pod vodom \:D/ (harpuni i sl). Sve ovo moze da se opremi pre avanturisanja, tako da nema nicega sto ti treba da uradis, sistem automatski prebaci oruzje na aquatic kada udjes u vodu recimo. Dalje, imas dve varijante za borbu na kopnu i dve varijante za borbu pod vodom, tako da mozes da potpuno promenis stil borbe pritiskom na jedno dugme. Isto tako, mozes da kombinujes i sa drugih 5 abilitja u zavisnosti od toga koje si skilove kupio, tako da je broj kombinacija ooogroman. Ostaje samo da se vidi da li postoji neka kombinacija koja je mnogo jaca od ostalih, ili su momci sve lepo uskladili, mada sudeci po istoriji GW je oduvek vazio kao jako dobar pvp sistem, sto ce reci uravnotezen. Dalje svaka rasa osim svega ovoga ima i jos nesto specijalno. Recimo, hunter ima peta, warrior razvija rage koji onda koristi za finishere (dugmici za oruzja se pretvore u finisher kada je dostupan), rogue kada je iza zrtve svaki udarac mu je kombo itd. Dalje, tvoji abilitiji zavise i od drugih igraca. Recimo ako mag baci fire wall, a hunter gadja strelama kroz taj wall, njegove strele postaju plamene i izazivaju extra dmg. Uopste, svaki ability koji je area effect ima niz drugih efekata koji se mogu ostvariti kombinovanjem neceg drugog sa tim efektom.

Klase. Iako postoje, ne postoji klasican stereotip tank-healer-dps. Svi mogu da budu sve, samo zavisi kako ces da uklopis tvojih 10 abilitja. To isto znaci da svi mogu i usred bitke da se prebace sa recimo lecenja na dps. Znaci nema vise beskrajnog cekanja u redu da naidje neki tank kako bi mogli u instancu.

XP. otprilike za svaki nivo ti treba isto vremena, tako da nema ko u wow-u sto se vise priblizavas vrhu to se sve pretvara u beskonacnost. Znaci stici na lvl 80 i nije neki problem. Medjutim suvim levelovanjem dobijas samo deo skill poena (koji trebaju za kupovinu skillova jelte). Ostatak dobijas tako sto itrazujes po mapi, resavas questove, juris achievmente i sl.

Kao sto rekoh dungeone i pvp jos nisam video, medjutim znam da su svi u pvp-u nivoa 80 (max) i sa odgovarajucom opremom, da postoji 2 moda pvp-a, 5vs5 arena i world vs world vs world (amerika protiv evrope protiv svega ostalog). Dungeoni su uradjeni tako da prvi put kad udjes imas da uradis samo kvest. Sledeci put se otvara explore mod gde ima mnogo mnogo vise opcija, sto ce reci ne ulazis u instancu svaki put sa istim ciljem.

to je to na brzinu :mrgreen: . Sve u svemu igra mi se na prvi pogled prilicno svidja. Nista od onoga sto radis nije dosadno, sto je veliki plus za mene. Igra takodje nema monthly payment sto mi se isto svidja. Malo vise o dungeonima i pvpu u narednim danima :D
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Beartato
Posts: 22
Joined: Sun Mar 11, 2012 11:38 pm

Re: Guild Wars 2

Post by Beartato »

Ima li kod nas da se nabavi(dakle cd sa sve futrolom jelte),ili mora da se kupi preko interneta?
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Guild Wars 2

Post by joggy »

elem jos jedan prodje, igra kaze da sam juce nabio 17 sati igranja :-({|= .

Juce nije bilo problema sa login serverom tako da je to sljakalo kako treba. Medjutim aukcijska kuca jos nije proradila (valjda cekaju zvanicno da pocne).
Dalje, ljudi su smislili zanimljiv nacin da rese preopterecenost jednog dela mape. Recimo, kad ulazis u zonu (zona je ogromna, ali jedna celina), ako ima previse igraca komp te stavlja u "overflow", odnosno istu kopiju zone, samo sto nije glavna. Razlika je sto u overflow-u generalno ima manje igraca, medjutim i tu ih ima sasvim dovoljno. Ali, svi igraci u overflowu su ustvari i u queue-u za glavnu zonu. Naravno, sve sto uradis u overflowu se vazi kao da si radio na glavnoj mapi. Kada dodjes na red, komp te pita da li zelis da se prebacis na glavnu mapu ili da ostanes.

Juce sam probao i malo PvP-a \:D/ . Nisam igrao 5v5 arenu, nego samo world vs world vs world. I evo kako to ide u stvari:
prvo ne uparuju se amerikanci protiv evropljana protiv svih ostalih, nego se uparuju 3 random izabrana servera (prve nedelje). Svaki od servera ima svoju zonu sa glavnim zamkom i ima srednja zona koju na pocetku ne kontrolise niko. Ove tri zone izgledaju identicno (valjda da ne bi neko imao prednost zbog drugacijeg terena i sl), a centralna je sama za sebe. prvo, sve 4 zone oooooogromne. Zaista, ne mozete da zamislite koliko je to veliko, nemam reci. poredjenja radi, recimo da su sve 4 zone otprilike velicine Kalimdora ili Eastern Kingdoma (wow kontinent). Osim glavnog zamka postoji i buljuk drugih manjih utvrdjenja, koje su svrstane u 5 (cini mi se) kategorija: kamp, kula, utvrda, manji zamak i glavni zamak. kampova ima najvise, ovih drugih nesto manje itd, sve do glavnog zamka kojih ima 3 (po 1 za svaki server). Warhammer online naspram ovoga izgleda ko da ga je pravilo malo dete. Medjutim glavna ideja jeste uzeta odatle. Borbe se vode oko kontrole ovih tacaka, medjutim sve je toliko veliko da jedan zerg nema sanse da uradi ono sto je radio u warhammer online (nema sanse da 500 ljudi stigne sa jednog kraja na drugi pre nego sto ovi osvoje tu tacku. Znaci tu je odma potrebna neka kolicina koordinacije (recimo da jedna grupa pravi diverzije, a glavna napadne za to vreme nesto drugo i sl.). Sa obzirom na velicinu vrlo cesto ima i 3-4 glavnih grupa 8O plus jos nekoliko sa strane za diverzije. Naravno, kao i u warhammeru postoje razne masine za osvajanje i za odbranu (mada ovde ima mnogo vise stvari). Sad, igraci kupuju samo dozvole za gradju tih stvari, da bi ih stvarno postavio moras i da ih sagradis na mestu gde ti se svidja. To se radi tako sto je za svaku masinu potreban odredjen broj materijala za gradnju. E tu dolazi zackoljica. Materijali za gradju se u pocetku nalaze samo u glavnom zamku (jedan covek moze da nosi samo 10 ovih, a za najprostiju masinu mu treba oko 30). Iz glavnog zamka NPC karavani prenose te materijale (po principu stafete) do drugih manjih objekata, odakle igraci mogu uzimati to i graditi (moguce je takodje i recimo popravljati vrata, pojacati cvrstinu itd). Ti karavani su vidljivi na mapi, i neprijatelj ih moze napasti, sto rezultuje time da ne dobijete materijale tamo gde vam treba, odnosno i ti karavani se moraju cuvati. Sve sto radite komp uredno racuna, tako da sta god da radite, imacete koristi na kraju. Dalje, svaki manji objekat moze uzeti neki guild pod svoje, istaknuti svoje zastave i recimo braniti samo to mesto (za sta dobijaju extra nagrade ako su uspesni u tome). Kada krene napad na neki objekat izlazi i specijalan public quest koji trazi da izdrzis opsadu odredjeno vreme, ili da osvojis za isto vreme sto opet rezultuje bonusima na kraju.

E a sad glavna fora. Ko dobija se racuna tako sto svaki ovaj objekat vredi odredjen broj poena (najmanji vrede po 5 cini mi se, a najveci 50 cini mi se). Komp na svakih 5 minuta (opet, cini mi se da je 5 ali sigurno nije vise od 10, postoji tajmer, medjutim nisam obracao posebnu paznju zbog konstantne akcije) vrsi sabiranje poena. Ko kolko drzi, puta sta kolko vredi, toliko tvoj realm dobije za tih 5-10 minuta bodova. Posle cini mi se 1 nedelje, pobednik je onaj server koji je sakupio najvise bodova ukupno. Oni dobijaju najvise benefita, a kolko dobija svaki igrac zavisi od toga koliko je doprineo svojim delovanjem. Drugi realm dobije manje, a treci najmanje. I onda sve krece iz pocetka, MEDJUTIM, ne igrate opet protiv istih servera, vec se uparuju serveri koji su imali slican rezultat, tako da se nece desavati da jedni uvek lese ove druge. Na moje zaprepascenje 8O , ovaj put sam ubo server koji za sada ubedljivo vodi \:D/ u ratu. trenutno imamo 120.000+ poena, dok drugi imaju 90.000+. Treci su autsajderi sa oko 30.000. Sta ce biti sledece nedelje kad budemo naleteli na iste takve ostaje da se vidi :).
Jedini downside (mada i ne mora da bude, zavisi ko kako gleda) je taj sto svaka zona ima max broj igraca za svaki server koji mogu da igraju, tako da mi se danas recimo desilo da nisam mogao da udjem zbog navale. Ali i tada te komp stavi u queue, tako da cim se oslobodi mesto eto tebe unutra :) (uz tvoje odobrenje naravno). Zasto ja smatram da nije bas downside je taj sto ne moze da se desi situacija recimo 2.000 na 100 posto jelte postoji max igraca za svaki server. U PvP postoji i tajmer za neaktvnost, tako da vec posle mislim 2 minuta neaktivnosti, bivas izbacen iz PvP-a.

Eto malog :mrgreen: dodatka sto se tice jednog dela PvP-a :).
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Guild Wars 2

Post by joggy »

Beartato wrote:Ima li kod nas da se nabavi(dakle cd sa sve futrolom jelte),ili mora da se kupi preko interneta?
ja sam nabavio preko neta, za fizicku verziju probaj u Games-u
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Guild Wars 2

Post by Stevan »

Diablo 3 je bio najhajpovanija(i naravno najveci fejl:) igra ikad:)
GW2 za sad izgleda obecavajuce al cu ipak,poucem ranijim iskustvima sa hajpovanim igrama,
sacekati jedno 2-3 meseca pre nego sto prelomim da li da je uzimam.
A vid i na fb strani kako ljudi placu zbog gomile bagova i nekih featurea koji jos uvek ne rade u igri.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Guild Wars 2

Post by joggy »

da, o tome nisam pricao:

1) prvo ljudi placu oko overflowa, mada je meni to realan pristup ogranicenjima, ne minus. to sam pomenuo.

2) Kada te pozovu u guild, moze ti se desiti da satima cekas da komp shvati da si usao, ili da pritiskas dugme join na svakih par minuta dok najzad ne udjes.

3) Neki eventi (nisu cesti ali ih ima) se zabaguju, pa ne mogu da se rese. Medjutim trenutno tim radi iz sve snage na peglanju. Imao sam slucaj do sada 3 zabagovana eventa, na jedan sam se vratio sutra i resio ga bez problema.

4) U pre play periodu ako si izabrao server, a onda se odlucio da promenis isti, accaunt bi ti se zabagovao tako da ne mozes da igras uopste. Mislim da je ovo reseno.

5) nvidia najnoviji drajveri imaju odredjenih problema sa igom (ja znam za problem koji je vezan za overflow, a to je da ako posle pocetne sekvence ulazis u overflow, desi ti se crn ekran, i onda moras da restartujes igru). To i par zabrljavanja na sekundu dve prilikom masovnog PVP-a kada se preklapaju mnogi area efekti, ostalo radi sve savim brzo i sloidno, a ovi u arenanetu kazi da novi nvidia drajveri u beta fazi rade kako treba i imaju da se skinu sa nvidia sajta

6) Mail sistem ne radi uvek

7) trenutno, aukcijska kuca ne radi 80% vremena.

8) nekad se desi da sistem pogresno protimaci da nisi u guildu (iako jesi) pa ne vidis gchat, ili se desava veliki lag u gchatu

to je otprilike to sto sam uspeo da vidim. E sad, meni nikad nije bilo narocito vazno koliko na startu ima gresaka tog tipa, one su neizbezne. Medjutim, ono sto jeste vazno je da li te greske mogu da se isprave ili je igra u sustini glupa. Ovde srecom, to sve moze da se popravi, guild panel je odlican, ima sve sto ima warhammer online i wow, plus jos dosta dosta toga (ljudi u gildu zaradjuju guild exp radeci bilo sta, i taj exp se onda koristi za kupovinu oooogromnog spiska razlicitih stvari, toliki je spisak da su morali da ga podele u kategorije). Aukcijska kuca kada radi je odlicno smisljena. Nema onog ko u wowu da ti izbaci spisak od 100 strana ljudi koji prodaju po 1 komad necega a tebi treba 100, nego jednostavno ti kazes kolko oces, on ti kaze cenu i kolika je prosecna cena po kom, isto i kad prodajes, sistem ti odma kaze kolka je najmanja cena i da li zelis da je izjednacis ili da stavis manje ili vise. Prvo se prodaje onaj sa najnizom cenom naravno. Super, vrlo pregledno i svrsishodno. Znaci greske postoje, ali mogu da se isprave, zato nisam pominjao ranije.

Inace ljudi su sada vec malo sakupili sredstava pa se na WvW- sve cesce srecu war machine, sto je prava atrakcija. Zuje arrow cartovi, baliste, trebusei, ramovi, katapulti i ostala menazerija (ima cak i neka vrsta Titana 8O ). Strava je sto svaka masina ima prednosti i mane, te tako treba odrediti sta ti treba u datom trenutku i gde postaviti. Naravno postoji ogroman problem oko snabdevanja matsima za gradnju svega ovoga, te se supply lineovi moraju cuvati. Osim ovih prenosivih stvari postoje i ugrade-ovi za zamkove u vidu ojacanja za zidove, mortara, kazana sa uljem, topova i ostalog. Nema nista bolje nego kad dodje zerg nobova i navali na vrata, samo prospes ulje i gledas kako ekran ispunjuje XP kako ovi dole umiru :). Inace ne umire se odma nego te prvo obore, pa se onda boris da prezivis :). Cak i kada te ubiju na mrtvo, mogu drugi da te spasu kada dodju do tebe (odnosno da te resurektuju).
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Guild Wars 2

Post by Stevan »

Wvw izgleda stvarno ok. Kontam da su igru uglavnom i orjentisali oko pvpa.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Guild Wars 2

Post by joggy »

danas prvi put probao i jednu instancu u explore modu (imas story mode i explore mode). explore mode se dobije posle story moda, i ima vise bosova i vise sekcija od ovog prvog. Izbor koja sekcija se radi ide glasanjem svih u grupi. Mogu reci da smo se prilicno namucili. Prva stvar je da te igra spusti na nivo koji je potreban za dungeon, tako da iako si 80. nivo opet ces morati da se pomucis da predjes. Druga stvar je sto prakticno ne postoji aggro, vec svi moraju aktivno da lece, izbegavaju, gledaju aoe efekte, udaraju itd. Treca stvar je da u samo jednom krilu koje smo radili ima 7+ boss fightova, medjutim ne traje predugo. Sam boss fight traje u proseku 5+ min, medjutim nema skoro uopste praznog prostora izmedju. Recimo jedan undead vitez sa vremena na vreme privuce random igraca ka sebi i onda ga ubije. To se moze izbeci tako sto pazis kad se okrene prema tebi i digne ruku u kojoj je taj harpun. Tada treba odmah da se otkotrljas u stranu kako bi te promasio. U drugom fajtu trojca treba da stoje za nekim lancima i povlace u pravo vreme zamke. U trecem opet trojca stoje za mortarima i bombarduju podrucje sa tri razlicite vrste municije. Fora je kad se sve tri spoje onda rade mnooogo veci dmg nego svaka ponaosob. Sve u svemu, eto i to mi se svidja. Inace, danas je pao i reshuffle servera, pa sad igramo u WvW protiv drugih nekih. Strava.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Guild Wars 2

Post by Dzon Vejn »

Mogao bi, mozda, da ustanes od racunara, odes do mobilnog, kojem si iskljucio zvuk, i proveris koliko propustenih poziva imas, od kada si kupio GW2. A onda okrenes te brojeve.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Guild Wars 2

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Mogao bi, mozda, da ustanes od racunara, odes do mobilnog, kojem si iskljucio zvuk, i proveris koliko propustenih poziva imas, od kada si kupio GW2. A onda okrenes te brojeve.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Guild Wars 2

Post by Stevan »

Ali ali..nenade...svo to sarenilo,svi ti undeadovi,svo to kotrljanje. Misim...moras ga razumeti:)
Daj mu malo vremena..znas da ima tu fazu sa svakim Mmoom,dok isti ne prestane da deliveruje:)))
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Guild Wars 2

Post by Dzon Vejn »

Stevan wrote:Ali ali..nenade...svo to sarenilo,svi ti undeadovi,svo to kotrljanje. Misim...moras ga razumeti:)
Daj mu malo vremena..znas da ima tu fazu sa svakim Mmoom,dok isti ne prestane da deliveruje:)))
Nakon poruke na forumu uspeo sam da dobijem 2 minuta njegove paznje, u trenutku kada se probudio. Ipak, moji pokusaji da ga malo socijalizujem, ostali su neuspesni :D. GW2 je GW2 :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Guild Wars 2

Post by Stevan »

Nikse lepo ti javi ovde kad igra izadje iz beta faze:))
e a ladno nece forume da otvore:) a na FBu brisu ljudima negativne komentare.
Ah da...par iljada naloga je banovano zbog uzasnih reci tipa...fuck...ffs i t
ako dalje.:)
Bolidinjosi
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Guild Wars 2

Post by Stevan »

http://www.youtube.com/watch?v=jP1NZ9c0 ... re=g-all-u

Nikse pet controll za rangera:P
Al pazi jer ANET nije testirao nista tako da ovo dodje kao neki exploit,a oni masu perma ban lopatom levo i desno:P
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Guild Wars 2

Post by joggy »

ma pazi, ti koji vriste po forumima (zvanicni forum sada radi, i ne brisu poruke) zbog bana su oni idijoti koji idu okolo i psuju po svima i po svacemu. Lepo pise u onom ugovoru koji svi kliknemo bez citanja da ce te banovati ako psujes u general chatu i ako koristis exploite. Ako mislis da nesto ne treba tako da bude, nemoj da koristis. Ovo konkretno nije exploit, jer time igrac nista ne dobija (dobija mozda duzi buff, sto i nema neke veze u ukupnom zbiru stvari). I znas kako je sad sve lepo. Nema u WvW onih sto se deru okolo kako smo svi imbecili i sl. Svi se odjednom ponasaju civilizovano, prosto da ne verujes da igras MMO.

U zadnja dva dana aukcija radi bez prestanka, a popravljen je i bug oko instanci. Mail radi uglavnom. Svaki dan ima patch. Nema downtime-a, patch se samo stavi i samo usledi reset. znaci sve u svemu 2 minuta. Posle reseta, svi eventi koji su ubagovani se takodje resetuju. Reshuffle servera za WvW su promenili sa jednom nedeljno na jednom dnevno. Trenutno prosiruju kapacitet servera zbog neocekivanog interesovanja.

Ja zadnjih 2-3 dana ne radim nista osim explore po mapi i pracenje glavne price, to mi je super trenutno.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Locked

Return to “Kompjuterske igre”