warhammer igre

Moderator: Moderators

Locked
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

warhammer igre

Post by playa »

postoji li nesto kao warhammer battle na compu?
ali mislim da bas lici (ili je isto), znaci potezna strategija, rase, jedinice, sve da sto vise lici na battle.
nije bitno da ima ludilo grafiku i slicne gluposti ;)

danko
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Post by Lord »

Warhammer 40k: Dawn of War
http://www.dawnofwargame.com
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Shadow of the Horned Rat i Dark Omen.

Obe su matore igre, tako da nalazenje moze biti problem. Shadow of the horned rat bi trebalo da moze da se skine sa raznih abandonware sajtova.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

hvala obojici.
slabo znam wh40k ali valjda vredi pogledati.
za dark omen sam vec cuo (themarko - novi lik na forumu) a provericu i ovu drugu
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

playa wrote:za dark omen sam vec cuo (themarko - novi lik na forumu)
pretpostavljam da ovo znaci da ti je on za nju rekao ili... on valja igrice pa bi ja moga da ga cimnem ili... on je novi lik na forumu pa si ga onako pomenuo???
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
playa
Posts: 143
Joined: Mon May 16, 2005 5:47 pm

Post by playa »

on mi je pominjao i valjda ima cd, a inace je novi lik na forumu... :oops:

obojica smo iz kg-a ali ako si zainteresovan (i npr. imas jaku vezu sa netom) mozda mozemo nesto da uradimo (pa da je i ti dobijes)
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

Naravno da da . . .

Mislim imam sve tri gore pomenute igre . . . ukljucujuci i neke ekspanzije za WH40k DoW Winter assault i pola Fire warriora . . . (bice i druga polovine dok je svucem sa neta :D ), a mozda je taj fire warrior i posebna igra (negde sam je video kao posebnu igru ali ovo sto skidam je deklarisano kao expansion)


Takodje preporucujem (obe su doduse WH40k):
Chaos gate . . . Extra potezna ala X-Com
Rites of war . . . Potezna ala Panzer general (ovu sam zagubio negde :oops: ali cu je naci vec :D )


Inace novi lik na forumu . . . DA
Valja igrice . . . NE, ali skuplja iste, i voljan je da ih deli sa drugima . . . Nadam se da je ovo bilo dovoljno jasno, ako nije, izmedju redova treba procitati sledece:
Ako obezbedite CD ili DVD i ja imam nesto extra time (sto se moze priznati i nije cesta pojava kod mene) dobicete i igrice . . . prosto . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

...

Post by deka »

... novije igre na temu WH ili WH40K su sve RTS, a to su:

1. Warhammer 40K Dawn of War (Space Marines, Chaos Space Marines, Space Orks & Eldars)
2. Warhammer 40K Dawn of War Winter Assauul - expanzija za gorepomeuti, takodje gorepomenuti mora biti instaliran - (Dodata Imperijalna Garda)
3. Warhammer 40K Dark Crusade - da bi se igrala kampanja i skirmish sa novim rasama ne treba imati prve dve igre, dok za skirmish i multiplayer sa staeim rasama treba imati seriale za prve dve - (dodati Tau i Necrons, kampanja takva da se moze igrati sa bilo kojom rasom za razliku od gore navedenih)

4. Warhammer Mark of Chaos - Warhammer Fantasy RTS, nisam stigao da je probam -

5. u najavi Warhammer OnLine - trebalo bi da se pojavi uskoro, koliko sam shvatio igrace se samo na strani dobra -

6. Pored toga sam video da postoji mod za Rome Totel War koji dodaje cetiri rase iz Warhammer sveta (imperija, neki haos, elfovi i valjda orci)

Ostale navedene igre su starije tako da nisam imao zelju da ih probam...

P.S. Ukoliko budes imao pitanja u vezi WH40K DoW serijala...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Mislim da ja imam rites of war, mada bih morao da proverim... i ta i chaos gate su super, i preporucio bih ih bilo kome... i obe su turn based !!!
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Mark of Chaos je do jaja (bar meni), ali je pun bagova, pa vam se isplati da uzmete original zbog patcheva. Da ne pominjem hardversku zahtevnost...
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Evo ovako pobrojacu po vremenu izlazenja:

Shadow of the horned Rat - rts,fantasy prva igra zbog koje je trebao win 95 :D dobra
Final liberation: Odlicna potezna epic 40k odlicna filmovi i dalje neprevazidjeni do sada
Chaos Gate potezna squad based (soldiers at war konverzija) dobra + :D fazon jagged alliance ajd da kazemo...
Dark omen: Rts fantasy zarazna dobra prica vrlo dobra igra
nastavak horned rata
Rites of war:40k panzer general mene prilicno razocarala....
Rival Species: 40kmod za Half Life 1 odlicno uradjen ali malo ljudi znaju za njega FPS ali uglavnom prazni serveri ako je neko zainteresovan za igru na netu nek se javi bice mi zadovoljstvo
Fire Warrior:Fps 40k dobio jako lose kritike,ja sam ga skinuo sa neta ali ne mogu da ga pokrenem ako neko ima crack ili tako nest i njemu bi bio zahvala
Dawn of war+ nastavci:40k najbolja igre prosle godine a bogami i jos koju godinicu rts Odlicno+
Mark of chaos:vrlo dobra rts fantasy ali malo skucena deluje nedovrseno misli u njoj se vidi ona skrtost games workshopa koja se provlaci kroz sve njihove kompjuterske (a bogami i tabletop) igre (na primer u nekim igrama mali broj rasa ili equipmenta ili nedovrsenost (kog sam vraga dao pare za original se zapitas..itd.)
Ako ima neko da doda....Rad sam znati....
Image
Image
Image
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Mozda igra ne lici na gore pomenute ali spada u neku vrstu strategija.Igrao sam UFO na amigi i pc-u ali mi je nesrecnim slucajem propao drugi deo igre X-com. Ima li je neko ili da bar zna odakle sa neta moze da se svuce? Ja sam je vise puta bezuspesno trazio.
Inace preporuka da se proba posto je dosta zanimljiva igra.Vojnici koje ste kupili ucestvovanjem u misijama dobijaju iskustvo i cinove,povecava im se preciznost gadjanja i slicno.Tako da vam nije sve jedno kad neki od njih zagine.
Izlazilo je jos nastavaka kasnije ali to vise nije bilo to tako da su samo prva dva dela bila prava stvar.
Inace Batle isle serijal poteznih strategija nije los ko voli da proba zakljucno sa history line.Jesu u pitanju istorijske igre iz 90 godina ali po meni i danas zasluzuju paznju
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

X-COM: Terror from the Deep: http://www.old-games.ru/game/369.html

Sto se teme tice, meni se Rites of War dosta svideo, sto zbog Panzer General engine-a, sto zbog totalno lozackih brifinga. Vredelo ju je igrati u svakom slucaju, makar zbor atmosfere kad warp spider exarch-i prosecaju kroz tiranide ko kroz puter dok zelene zabe prate i kupe sta iza njih ostane. Jedino sto je falilo je space marinacki "The Emperor orders you to die" 8)
User avatar
Komsija Edward
Posts: 53
Joined: Wed Jun 11, 2008 2:59 pm
Location: Silent Hill

Re: warhammer igre

Post by Komsija Edward »

Ljudi ne znam da li je normalno da muski placu ali ja sam plakao ( skoro ) kad sam shvatio da mi ni sve muke oko Chaos Gate-a nisu pomogle da predjem igru.
Elem ja sam jedan od mnogih koji su imali problem sa Warhammer:Chaos Gate ono da te izbaci na windows cim ti cultista udje u range . I ja sam se onda lomio i na sve nacine pokusavao da namestim prokletinju da radi :
-Menjao sam neke fajlove u Sistem32 ( po upustvu sa neta ) to je posle dovelo do reinstalacije Xp-a ali nema veze
-I tako sam se ja glupirao jedno dve nedelje dok nisam naisao na Virtual PC
uzmem a to instaliram pozajmim bootovan 98 ( za to mi je trebalo dodatnih mesec dana da nadjem ) instaliram sve to lepo i najzad igra radi jeeeeeee.
...
...
...
I onda krene da izbacuje na misiji na svemirskom brodu :(( od toga vec nema spasa. Tako da se ne trudite.
Man what are you doing
What does it look like
Execution
God damn it man i'm saving innocent life here
I'm giving it all i got captain
I love you i always had
Image
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: warhammer igre

Post by shilja »

Primetio sam juce kod pirata da postoji expanzija Marka od Haosa 8) Jel neko probao to? Zaboravio sam tacno kako se zove. :(
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Blejach
Posts: 21
Joined: Thu Jun 26, 2008 2:39 pm

Re: warhammer igre

Post by Blejach »

zove se battle march......nemam kod sebe al sam video kakva je......ubacemnu su Dark elfovi i Orci i trebalo bi da su ispravljeni neki bagovi, ima dosta ubacenih novih sitnica (itemi,modovi itd)
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Re: warhammer igre

Post by shilja »

Igra je svojevremeno bila bas bagovita, nadam se da je dosta peglano.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: warhammer igre

Post by opsidiannight »

Postoji i dodatak za FInal Liberation u kome je HAOS. Na zalost nisam imao tu srecu da je igra. Definitvno nenadj..ivi cinematici za sve Warhammer igre. Must see za sve fanove 40K. Ko nije gledao ne zna sta je propustio.

Uh uvati me nostalgija za veteran Tunderwhak Gunshipom i titanima. Smrc.

Mars rules.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Kompjuterske igre”