Assassins creed...

Moderator: Moderators

User avatar
igeri
Posts: 28
Joined: Tue Oct 02, 2007 5:42 pm

Assassins creed...

Post by igeri »

http://assassinscreed.uk.ubi.com/index.php

Ko nije video, neka ne propusti...
Vrhunski detalj " fali mu domali prst na levoj ruci. mesto odakle iskace skriveni siljak, dok mu je pesnica stegnuta! "
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Prvo sam balavio kad sam video trejler a onda udarao glavom u zid kad sam video da je samo za XBox 360 i PS3...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
igeri
Posts: 28
Joined: Tue Oct 02, 2007 5:42 pm

Post by igeri »

hehe... nisi trebao tako iznenada da objavis zackoljicu :) prepolovio si broj ljudi koji ce krenuti tvojim stopama upravo.
Salu na stranu, bice to i za PC valjda... - nada umire poslednja -
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Bice pimpilo, al' dobro. Nazalost, jedino MMORPG trziste je jos snazno na PCu, ostalo se sve seli na konzole. Samo potpuni krah nove generacije konzola tu moze nesto popraviti i, svom srecom, izgleda da ce to upravo i da se desi. I PS3 i XBox 360 su k'o klosari u mracnoj ulicici koji prose za igrace koji ce da ih koriste.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Aaahhhh... secam se, ko juce, pomame za segama i PS1 pred desetak godina, pricalo se kako je to kraj igrama na PC ju... nesto nisam video neke sega fanove u poslednje vreme :)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
igeri
Posts: 28
Joined: Tue Oct 02, 2007 5:42 pm

Post by igeri »

k'o klosari u mracnoj ulicici koji prose za igrace koji ce da ih koriste.
haha.. jedino sto ti klosari imaju pune dzepove onakvih trailera i teesera... zajebana kombinacija jada i intrige...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Megabaja wrote:Aaahhhh... secam se, ko juce, pomame za segama i PS1 pred desetak godina, pricalo se kako je to kraj igrama na PC ju... nesto nisam video neke sega fanove u poslednje vreme :)
Nije poenta da je neka jedna konkretna platforma preuzela trziste nego da se trziste udaljava od jedne konkretne platforme, tj. PC-a. PC nije proprietarna platforma, dok sotale jesu. Sta to znaci je da ima neko ko ce da te plati da tvoju igru izdas samo za njih. Ili cak ko ce da te plati da igru NE IZDAS za PC jer, na primer, niko se nece odluciti za PS3 umesto XBox zbog jedne ili par igara, ali svakak oce morati nesto da kupi umesto da igru dobije za PC koji vec ima. Takodje ,sve je vise brain-dead konzumenata digitalne zabave koji ne znaju nista o kompjuterima, razlicite graficke kartice, procesori ploce i tome slicno im nista ne znace, oce samo da plate nesto, prikace na TV i igraju se. A sada kako njima objasniti da se time vezuju za konfiguraciju koja ce za dve godien da bude potpuno prevazidjena, to je druga stvar...
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ali kompjuter ima keca u rukavu, kojim je i ranije pobedjivao konzole - modularan je - sto znaci da za dve godine neces morati da kupis potpuno novi, vec da ces izmeniti komponente na starom. I to proizvodjaci komponenti znaju i zato ce se krvavo boriti za opstanak naseg PCja.
I da, oduvace svakoga ko im se ispreci. Jel se secas poslednjeg Sony monitora ili CD\DVD plejera koji je harao trzistem racunara? A ni microsoft sa vistom nije bas srecan... pa neka prave konzole.


Inace Assasin's creed izgleda vr' , i izaci ce za PC...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Izacice Assassin's Creed isto kao sto je Shadow of Colossus izasao, isto kao sto je Resident Evil: Code Veronica izasla, isto kao sto je Guitar Hero 1/2 i Rock Band izasao... (edit: kad sam vec kod block bustera, spomenimo i Dead Rising, Gears of War, Resistance: Fall of Man... u ostalom, u bilo kom datom trenutku odlazak na gamespot.com i letimican pregled top10 igara pokazace da doticna lista sadrzi maksimalno dve PC igre)

Mislim da se do sada vrlo jasno kristalizovao PC gaming sektor koji je primarno MMO/FPS/RTS orjentisan. FPS dualno zivi i na konzolama (jos uvek snaznije na PC-u do duse, cini mi se primarno zbog toga sto na konzolama Halo rules supreme i niko se ne moze nadati da ga sustigne; Metroid Prime je probao i ako se ne varam nije slavno prosao), RTS jos nije zaziveo u potpunosti na konzolama, MMO ne moze sve i da oce da zazivi a sve ostalo se odselilo. And it ain't looking back.

Ja bih voleo da nije tako i voleo bih da mislim kako to nije indikativno za dugorocne trendove, al' eto. Tako je kako je.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Shadow of the Colossus... jedina igra sa konzole (relativno) novije generacije koju sam presao. Nenormalno dobra stvar - jedna od odokativno tri dobre igre koje sam video za PS2. Doduse, ja ne smatram da je PC sad preterano bolji - prosto je citava industrija* u govnima. Bioshock dizu u nebesa, sto bi pre nekoliko godina delovalo smesno.

*A ovaj izraz ne volim.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Jest u pravu je Nikolaj... i PC deo trzista se prokonzolashio umesto da krene u drugom, elitistickom, smeru.

Mada, nije trebal oto da mi kazes za Bioshock. Odlucio sam da ti ne verujem samo da znas. :D
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Nisam igrao igru, cekam bolju masinu. No iz procitanog zakljucujem da Bioshock u ospte nije losa igra. Problem je sto ne vidim nista sto bi ukazalo na to da je u pitanju nesto straobalno fenomenalno inovantno. Dobro odradjen FPS. Fakat smo u govnima ako jedan dobro odradjen FPS pocinej da se predstavlja kao drugi dolazak Pac-Mana.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

I ja cekam bolju masinu. :D

Ali ono, iz procitanog se stice utisak da je revolucionarna kao prvi HL. Problem je u tome sto ja nisam bio upoznat s pucacinama pre prvog HLa pa mi zato nije ni izgledao revoulcionaran. Sad znam gde smo pa me bash zanima sta cu reci kad ga odigram...
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ne,ne,ne...
[-(

Bioshock je igra koja i treba da bude na nebesima. Igra poseduje onaj carobni smek sistem soka 2, koji me je pre 8 godina drzao zalepljenog za ekran do kraja. E taj smek je pomesan, na fin nacin, ali sa velikom dozom morbidnosti sa sanitariumom (ko se seca ovoga :) )
Znaci raj na zemlji sezdesetih, ruiniran iz nepoznatih razloga... Vr'

Ja sam juce poceo da igram i jos nisam stao... postovacu skrinsotove ako ocete. ( Masina je takodje stigla juce - grafika je drool, drool)
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

To mi reci. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

apropo HL-a , probaj duke nukema(samo probaj, nece da boli) najbolju igru u trenutku pojavljivanja valve-a. I duke je bio vr', hl ga je sasio u grafickom pogledu i AI ju.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Dawgreeter je savrseno u pravu. Nikako novi System Shock, daleko i od nivoa Deus Ex -a. Znate koji je problem? Svet je zamisljen i proveden u delo tako da bukvalno dise, a ti u njemu ides i pucas. Postavka me prosto nervira, koliko god dobra igra bila.

I jos jedan bitan problem modernog gaminga: izgled igara. Toliko se paznje posvecuje nekakvoj fotorealisticnosti da graficki dizajneri vise nisu ni potrebni. Paralela: danas su Heroes II, Loom ili cak Master of Magic igre koje su prosto lepe, na koliko god prevazidjenim tehnologijama bile pravljene. Nove igre su lepe po par godina, a onda prevazidjene. Ovo ne smatram greskom 3D -a (?), vec posledicom lenjosti i nemastovitosti.
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Igrao.... pre HLa ali malo. Doom takodje. Quake nisam. Njega sam mnogo kasnije, nadoknadjivajuci gradivo. Al' svejedno HL je mislim prva pucacina koju sam hmmm pa odgledao ako ne odigrao od ocetka do kraja.

EDIT: Upade ovaj filistinac. :P

Dakle zanemarujci drugi deo posta - ne shvatam prvi. Kakava je razlika u odnosu na SS2 i DEx? Ne govorim o RPG elementima. Ne shvatam sta znaci svet dise a ti pucas u njemu...
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Nije problem to sto pucas, vec sto taj element dominira. Slican komentar vazi kao i za The Call of Cthulhu - ne mozes stvoriti igru avanture i misterije ako lika naoruzas i das mu gomilu protivnika. U stvari, mozes (dokaz je Might & Magic serijal) ali danasnji programeri to ne umeju, ili ne zele da urade.

Dakle, kao sto DG rece, u pitanju je dobra, zaista dobra pucacina.

EDIT: Cisto informisanja radi - ko nije privukao paznju kolosalnoj ptici pogodivsi je strelom, a zatim je sacekao u napadu i pravovremeno joj skocio na krila, dalje nastavljajuci da joj ta ista krila probada macem dok se ona u punoj brzini rita i vristi nije pravi gamer. :P
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

God of War? :D
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Boze sacuvaj - Shadow of the Colossus. God of War moze samo da sanja o kolosalnim pticama :P
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Zanimljivo da sam bas jutros, sto mu dodje par dana posle spominjanja kako Gears of War nikada nece doci na PC, saznao da za PC izlazi nova, pojacana Gears of War verzija sa dodatnim sadrzajem koji XBox 360 nikada nece videti. Eno XBox fanovi vriste na sav glas. Hehe.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A ako nista, pre ili kasnije imaces PC masinu koja ce moci pokrenuti emuator trazene konzole i igrati igru onako kako dolikuje coveku - sve sa sejvovima u svakom momentu.
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Koliko sam ja shvatio, sejviranje vise nije problem, ne otkad su se pojavile konzole nove generacije. Ili makar ne mora da bude problem. Eno, na primer, poslednja Zelda na Wii -u ima save gde hoces.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

XBox ima model bez hard diska. Microsoft je rekao da ni jedna igra nikada nece zahtevati hard disk (da bi osigurao prodaju i tog modela), prema tome XBox igre /nemaju/ save game gde god hoces. Moderni analiticari taj potez zovu "I got this idea by smoking a lot of pot" pristupom.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

... a bioscock ne da rula nego je je isti kao sys shock 2, ima cak i kul apgrejde karaktera u duhu pedesetih...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Post by Gassalasca Jape »

Ja cu sledeca tri meseca da verujem Megabaji a ne Nikolaju a onda javljam utiske. :lol:
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Slartibartfast wrote:Koliko sam ja shvatio, sejviranje vise nije problem, ne otkad su se pojavile konzole nove generacije. Ili makar ne mora da bude problem. Eno, na primer, poslednja Zelda na Wii -u ima save gde hoces.
Dobro, jes' al' Save Snapshot >> Save Game 8)
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

nerealno je ochekivati da tje XBOX preuzeti PC trzhishte samo zato shto je Microsoft vodja OBA trzhishta...

xbox ti nije nishta drugo do PCa sa manjim kutjishtem i manjim opsegom upotrebljivosti... zbog chega je i bolji za igranje, al ja bi realno uvek ishao PS putem, ili uzeo Wii jer jednostavno - "wii je vishe od konzole" :)

EDIT: a shto se tiche "ekskluziva" sa xboxa - to tje sve izatji na PCu kad-tad i nema SHANSI da ne izadje jer XBOX sushtinski ima PowerPC arhitekturu (Xenon procesor) za koji se nikada nishta ne pravi eksluzivno... i lako se portuje na x86 arhitekturu...
(btw kada kazhem "arhitektura" vishe mislim na asm nego na sam dizajn procesora)

na drugu stranu, sve shto se kompajlira za XBOX ide iz onog MLI (microsoft asemblera) tako da je samo pitanje vremena kada tje se uraditi right click -> compile for -> PC :)

na drugu stranu, tu je PS3 chije igre nikad netje izatji za PC, a dovoljno je retji da emulator(i) za PS2 ne rade bash najbolje i obichno ih "kuju" tako da rade samo za neke odredjene igre (tipa Final Fantasy, Kingdom Hearts itd) dok neke stvari (ili serijali) jednostavno nikada nejte izatji za PC, npr Final Fantasy, Shin Megami Tensei, Super Robot Wars, a mozhda su tu i Tekken, Soulcalibur ali oni nisu eksluzivni, tako da o tome ne vredi raspravljati...

verujem da se emulator za PS3 netje nikad pojaviti samo zato shto PC nikada netje biti z9 ili neki drugi super-rachunar, a kada to bude doshlo do te granice - bitje veoma malo onih ljudi koji tje igrati igre od pre 20 godina kada tje ispred sebe imati PS8 sa naslovima popul Soulcalibur X, Final Fantasy XIV remake itd itd... :) (poshto se pravi FF VII remake za PS3 koji tje biti identichan FF VII-ici samo shto tje imati grafiku FF VII ACa)

kolki edit majku mu...
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Shark wrote:shto se tiche "ekskluziva" sa xboxa - to tje sve izatji na PCu kad-tad i nema SHANSI da ne izadje
I have just two words for you, mister: HALO.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

...i ninja gaiden...
al za halo mi nimalo nije zhao jer mi se apsolutno ne svidja... kao ni shadow of the colossus (koji evo skuplja prashinu :))
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Post by Slartibartfast »

Shadow of the Colossus moze da skluplja prasinu samo ako si ga presao dva puta u jednom dahu, te smatras da treba da ga ostavis u amanet i ne zelis dalje da grebes disk neprestanim koriscenjem... Dobro de, 'ajde, prihvaticu i da si ga ostavio da skuplja prasinu iako si ga samo jednom presao. Nije bas igra koja ce se prelaziti vise puta.

I, definitivno treba probati Ico, od iste firme. Ako mi se sta slicno dogodi, budite sigurni da cu se javiti :lol:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

kao shto rekoh, imam oba i apsolutno nisam bio odushevljen (mozhda chak i suprotno)... dok sam dobio slichne kritike od ortaka tako da znam da nisam pogreshio... ;)

ja sam ti vishe tip koji tje ti retji "dude, konachno - izashao je SRW OG" no shto tje se okrenuti nekim 'vakvim stvarima, a i vishe mi se svidja God of War ako vetj moram da diskutujem o tome...

in any case - ako ti treba neshto - mailuj na darksidemetatron(at)gmail<dot>com pa tje se dogovorimo ;)
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

i tako, izlazi i ovo za PC... k'o bi rekao, ekxkluziva je bila samo pricha da bi naterali XBOXashe da kupe igru pre no shto izadje verzija za PC :P
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Link please, before I pee my pants.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

http://en.wikipedia.org/wiki/Assassin%27s_creed
http://www.amazon.co.uk/UBI-Soft-Assass ... B000NG1KAA
http://www.gamespot.com/pc/action/assas ... index.html

tolko o tome... dalje vetj mozhesh i sam da kopash :P

EDIT: OH, SNAP! izgleda da su odradili i onu foru da tje PC verzija imati bonus content koji tje XBOXashi motji da iskuse samo ako kupe Assassin's Creed: Director's Cut (working title) verziju igre.... oh snap indeed... :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

\:D/
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

rekoh ti, jedino shto je ZAISTA ostalo ekskluzivno za xbox je ninja gaiden... i taj halo bi provereno izashao za PC, ali je to realno 30-40% xbox online komune :)
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

I Resident Evil je ostao ekskluzivan :(
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

lol? koji? ako mislish na Resident Evil 4 - to ti je prvo izashlo za PS2... :P
Locked

Return to “Kompjuterske igre”