The Witcher

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

The Witcher

Post by Xardas »

Evo ga novi FRP/RPG zasnovan na AURORA engineu (NWN 2). Za razliku od NWN 2, engine u witcher-u je dosta bolje optimizovan pa moze sasvim pristojno da radi na malo starijim mashinama (pod starijim podrazumevam moj barton 3200+, 1 GB rama i GF 6600 :P )

Jel neko od vas imao sansu da proba ovu igru?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

TO starija masina?! ahahahahaehehehehe :) To je sa moje tacke gledista i dalje solidna masina sa mnogo rama :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Heh... s moje tacke je i moj komp (Core2Duo E6400, GF 7900GS, 2 GB RAM) vec pregazilo vreme...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Evo ga kratak review igre :

U pitanju je klasican frp/rpg smesten u srednjevekovnu fantazisku zemlju u kojoj pored standardnih rasa (ljudi dwarfovi, elfovi, gnomovi...) postoji i specijalan "ogranak" ljudi, takozvanih Witcher-a. Witcheri su red ili da kazem covenant ljudi, nesto kao fighter/mage/alchemist-a koji su kroz dugotrajan trening i mutagene supstance postali nesto malo vise od ljudi. Njihov jedini zadatak je da idu okolo i ubijaju cudovista za novcanu nadoknadu. Ljudi ih se boje ali ih i postuju (narocito zene :P ). Igru pocinjete vodeci bas jednog ovakvog witchera (nema izbora rase klase itd nego imate Geralda i to vam je sto vam je). Mehanika je slicna NWNu sa sveprisutnim space dugmetom za pauzu. Novina je mogucnost izvodjenja combo udaraca po principu "klikni u pravo vreme tokom izvodjenja jednog udarca da na njega nadovezes sledeci". Razvijanje po nivoima ne ide u fazonu dodavanja poena na str dex itd nego po principu razvijanja witchers talenata koji su usustini pojednostavljena verzija svega. Inventar je uradjen klasicno osim jedne male zackoljice koja dodaje osecaj realnosti. Naime nemozete nositi 7 maceva, 4 oklopa,3 sekire itd vec imate samo jedan slot za armor i 4 slota za oruzje (2 velika na ledjima-npr bastard sword, jedno srednje na jednom boku-axe i jedno malo na drugom boku-dagger ili torche). Znaci u inventar ne mogu ici oruzja i oklopi zajedno sa drugim itemima. Inv je ogranicen pa to moze malo da nervira narocito kad imate gomilu alhemicarskih itema koji vam trebaju za pravljenje napitaka.

U toku igre nalazite gomilu knjiga i scrolova cijim citanjem dobijate razlicite informacije o monsterima, biljkama, mineralima itd. i ovo je izuzetno bitno za alhemiju i za neke questove. Npr ako procitate knjigu o insektima, dobijate mogucnost da kad ubijete insektoidna cudovista iz njih ekstrahujete alhemiske supstance koje cete kasnije koristiti za pravljenje potiona ili ih prodati alhemicarima. Isto vazi i za biljke, minerale itd.

Pored svega toga, igra je puna humora. Npr nekoliko questova nemozes zavrsiti ako nisi mrtav pijan (u igri naravno). :D Tu je takodje i cuveni stereotip da su witcheri veliki zenskarosi sto cete takodje imati priliku da iskusite...vise puta...mnogo vise puta... :wink:

Sta jos reci, igra ima 5 chaptera plus jos uvod i epilog. Linearnija je od meni omiljenog gothic serijala ali je po sadrzaju jako bliska i primamljiva. Ima dosta dijaloga i zezanja, NPC evi imaju ustaljen cirkadijalni raspored i jako dobar AI. Grad je bezbedan u toku dana pa ako hoces da se bijes, izadji posle sumraka pa ce te spopadati kojekakve karakondzule...malo podseca na FRP session gde ceo session cekas da dodje neki monster da ga peglate a kad dodje, sreci nikad kraja :P....

Zavrsavam uz tople preporuke da probate ovu fenomenalnu igru...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Koja je minimalna konfiguracija?
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Minimum requirements:

Microsoft® Windows® XP Service Pack 2, Vista (Operating System must be up to date with the latest fixes)

Intel Pentium 4 2.4GHz or AMD Athlon 64 +2800

1 GB RAM for Microsoft® Windows® XP / 1536 MB for Microsoft® Windows® Vista

128 MB Video RAM or greater with DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 support (NVIDIA GeForce 6600 or ATI Radeon 9800 or better)

8.5 GB available hard drive space

DirectX 9.0c compliant soundcard, plus speakers or headphones

DVD-Rom



Recommended requirements:


Microsoft Windows XP Service Pack 2, Vista (Operating System must be up to date with the latest fixes)

Intel Core 2 Duo 2.13 GHz or AMD X2 5600+

2 GB RAM

NVIDIA GeForce 7900 GTX or ATI Radeon X1950 PRO

8.5 GB available hard drive space

DirectX 9.0c compliant soundcard, plus speakers or headphones

DVD-Rom
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Igra je neverovatno dobra i zarazna... Posle Divine Divinity-a, prva stvar koju ne mogu da prestanem da igram...

Sto se tice zahtevnosti, meni je na PD2.8GHz, 1GB memorije i 7600GS prilicno seckalo, ali od kako sam kupio jos giga memorije radi super... Naime, problem je sto igra zauzima oko 850mb-a, tako da bez giga i po rama nemojte se previse nadati...
A takodje, uzevsi u obzir jako veliki broj loading screen-ova koji znaju da potraju, i jaci procesor moze mnogo da pomogne :)

Sve u svemu, za svaku preporuku, odavno nista ovako zarazno i dobro nije izaslo... Sto se tice linearnosti; iako je sam svet jako ogranicen, veliki broj questova ima vise zavrsetaka i jako je nelinearan...
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

nelinearan a la fallout / arcanum ili nelinearan a la "predjesh triput, chetvrti put mozhesh da birash najbolje ishode questova" ?
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Shark wrote:nelinearan a la fallout / arcanum ili nelinearan a la "predjesh triput, chetvrti put mozhesh da birash najbolje ishode questova" ?
nista nije nelinearno kao fallout/arcanum ...

Witcher je linearniji od gothic serijala ali ima mnogo dobrih zezalica,zavrzlama i detalja...ne ocekuj previse sto se nelinearnosti tice...ali igra je jednostavno fenomenalna...pazi mozda bi je stavio i rame uz rame sa gothicom...ili mozda ipak ne...ali rame uz rame sa goticovim mladjim bratom od tetke definitivno! :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Balder
Posts: 608
Joined: Tue Nov 29, 2005 11:42 pm
Location: Beograd
Contact:

Post by Balder »

Nah, nikad nisam voleo Gothic... Dvojka je ok, ali me je uvek ubijao jadan upravljacki interfejs... Trojka je zbog optimizacije neigriva...
Uopste nije vazan "dobar" ishod questova... Jednostavno je vazno da radis onako kako zelis :) Igra sama po sebi nije posebno nelinearna jer je njen cilj da isprica dobru pricu, ali veliki broj questova ima vise krajeva... Dobri ili losi, sve je stvar afiniteta...

Kako god bilo, iako se cini znatno ograniceniji od npr. Obliviona, po nelinearnosti ga sije... Mada, Oblivion je igra koja se cini tako otvoreno i nelinearno, ali je 'ebeno linearna... glupost...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Balder wrote:Nah, nikad nisam voleo Gothic... Dvojka je ok, ali me je uvek ubijao jadan upravljacki interfejs... Trojka je zbog optimizacije neigriva...
Uopste nije vazan "dobar" ishod questova... Jednostavno je vazno da radis onako kako zelis :) Igra sama po sebi nije posebno nelinearna jer je njen cilj da isprica dobru pricu, ali veliki broj questova ima vise krajeva... Dobri ili losi, sve je stvar afiniteta...

Kako god bilo, iako se cini znatno ograniceniji od npr. Obliviona, po nelinearnosti ga sije... Mada, Oblivion je igra koja se cini tako otvoreno i nelinearno, ali je 'ebeno linearna... glupost...
UKRATKO :

Ovo je obavezna literatura za svakog ljubitelja dobrog kompjuterskog rpg-a. :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Locked

Return to “Kompjuterske igre”