Sony Playstation ...

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Ima neko, igra,..?

Interesuje me, ako je neko igrao ASSASSINS CREED.
Neke preporuke, utisci,...

Uzasno mi izgleda privlacno.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Post by Barrel Dragon »

Dzon Vejn wrote:Jugi....
LOL

Nisam video, ali ako neko igra PS neka nastavi o drugim igrama.
Image
User avatar
Aman
Posts: 667
Joined: Mon Mar 18, 2002 1:24 am
Location: Nezavisna republika Dorcol

Post by Aman »

fudbal, samo fudbal... nema vece srece nego kad ponizis druga dva ortaka pobedom 4:0 a uzeo si liverpul a oni inter... sreca najveca... za to vredi ziveti :D :D
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Post by Barrel Dragon »

Aman wrote:fudbal, samo fudbal... nema vece srece nego kad ponizis druga dva ortaka pobedom 4:0 a uzeo si liverpul a oni inter... sreca najveca... za to vredi ziveti :D :D
Ja igram sa Barsom. Mada nisam jos kupio PES 2008. Kazu da je razocarenje!!
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

zashto bi kupio ono shto mozhesh da downloadujesh? :P
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Post by Barrel Dragon »

Shark wrote:zashto bi kupio ono shto mozhesh da downloadujesh? :P

Ako znas kako se reze, dikrajptuje blue ray, onda se se prijavi za Nobelovu nagradu!

Gde to ima da se skine PES za PS3!!!! I kojim uredjajem da ga narezem?!!!
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

1) BluRay rezachem koji josh uvek koshta oko 500 funti...
2) kao shto rekoh,

1*) prost softver - ImgBurn
2*) vidi 1*, zashto bi dekriptovao neshto kad mozhesh RAW da ga dumpujesh i narezhesh 1-1 kopiju? jedino shto ne mozhesh da uradish je da utisnesh protekciju (koja se verovatno utiskuje) i zato ti treba chip... ako protekcija nije utisnuta, onda tjesh i nju pokupiti...

a kolko je PS3 warez rasprostranjen po internetu, moratjesh da pitash drugare torenta i emulu :) a za uredjaj sam ti rekao - BluRay rezach od 500 funti...

al nishta od toga nema smisla dok ne izadje chip (koji valja i radi) za PS3, a mogu ti retji da chipovanje multiprocesorske mashine (tachnije 7) mozhe biti malko zaebanije od ostalih singleprocesorskih mashina (konzola) :)

EDIT:
a da, odgovor na prvobitno pitanje - chovek koji je izmislio bluray nije niti tje dobiti nobelovu nagradu... zashto bih ja koji znam kako da kradem softver dobio jednu? :)
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Post by Barrel Dragon »

Shark wrote:1) BluRay rezachem koji josh uvek koshta oko 500 funti...
2) kao shto rekoh,

1*) prost softver - ImgBurn
2*) vidi 1*, zashto bi dekriptovao neshto kad mozhesh RAW da ga dumpujesh i narezhesh 1-1 kopiju? jedino shto ne mozhesh da uradish je da utisnesh protekciju (koja se verovatno utiskuje) i zato ti treba chip... ako protekcija nije utisnuta, onda tjesh i nju pokupiti...

a kolko je PS3 warez rasprostranjen po internetu, moratjesh da pitash drugare torenta i emulu :) a za uredjaj sam ti rekao - BluRay rezach od 500 funti...

al nishta od toga nema smisla dok ne izadje chip (koji valja i radi) za PS3, a mogu ti retji da chipovanje multiprocesorske mashine (tachnije 7) mozhe biti malko zaebanije od ostalih singleprocesorskih mashina (konzola) :)

EDIT:
a da, odgovor na prvobitno pitanje - chovek koji je izmislio bluray nije niti tje dobiti nobelovu nagradu... zashto bih ja koji znam kako da kradem softver dobio jednu? :)
Upravo procitah:"Kad Sunce izadje na zapadu i zadje na istoku. Kad se mora osuse i planine oduva vetar...."
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Post by Shark »

nishta onda, slobodno bacaj pare :)
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Post by Barrel Dragon »

Danas, konacno uhvatih malo vremena da odigram PES 2008.
Za sada se cini prilicno jadno!
Grafika je vrhunska, ali igrivost tuzna! Preterali su sa slucajnim autogolovima. (Situacija: protivnik mi lobuje golmana i lopta ide ka praznom golu, ja je stizem i izbijam, a ona udara igraca na ivici sesnaesterca i vraca se u gol dok moji igraci mirno posmatraju! :cry: ). Takodje, og golmana se sutevima lopta odbija kao od stene!
Odbrane nema nigde, dok vi sa igracima gotovo ni ne uspevate da odradite paseve jer vise lopta ne ide u noge igracima, vec tamo gre je usmerite joypadom! Tako da je protivnik (citaj zli komp) gotovo u 90% slucajeva sece!
Vidim da su akcenat stavili na dribling. Mnogo fora sa tim i citava knjizica koja se dobije uz igru!
Glava gotovo ne radi na nabacivanja sa krila i iz kornera. Komp ima prilican all, sto mi je opet, bolje nego pre. Sad moze biti dobar za treninge neko vreme dok se ne ustali igranje po 5h na dan! 8)

I naravno kako ne spomenuti to da je opet sacica liga licencirana, a nasa reprezentacija naravno nije! Mozete licencirati u EDITu. Bas me cudi sto nema svih liga sveta, valjda zato sto blue ray ima samo 50gb. :evil:
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Igrao HEAVENLY SWORD!
A joj!
Igra je strasna! Obecavam da nece razocarati!

Naime, sisaxis ima zivu u sebi i reaguje na cimanje dzojpada, a u ovoj igri je to sastavni deo. Kada god opalite nekakav projektil (strela, djule, sesir,...) i zadrzite dugme za okidanje ide navodjenje istog, koje se vrsi nagibanjem kontrolera u svim smerovima! Ma boles´. Bolesno!!!
Toliko je mocna igra da nemam reci, jedino je mano sto je kratka!
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Dawngreeter »

Tech showcase sa nula game design-a.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Sony Playstation ...

Post by Dzon Vejn »

Dawngreeter wrote:Tech showcase sa nula game design-a.
Sad ce te Jugijo mrzeti jer ne zna sta si mu napisao, a zna da je nesto pogano :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by lord warrior »

Dawngreeter wrote:Tech showcase sa nula game design-a.
A to se razlikuje od vecine ostalih igara za PS3 kako?
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Dawngreeter »

Apsolutno nikako.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Sony Playstation ...

Post by Slartibartfast »

Nije da se ijedna platforma hvali ogromnom kolicinom igara koje vrcaju game design -om.
Sa druge strane, Team Ico pravi svoju sledecu igru za PS3. Now is the moment to pee yourselves.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Dzon Vejn wrote:
Dawngreeter wrote:Tech showcase sa nula game design-a.
Sad ce te Jugijo mrzeti jer ne zna sta si mu napisao, a zna da je nesto pogano :lol:

Mogu samo tebi da se nasmejem. A i to nije lepo smejati se ljudima za ono sto im je priroda oduzela!

BTW, svako ima pravo na svoje misljenje.

I da napomenem! Kakav gaem design, pa ovo je avantura, simulacija macevanja. Ona ni ne moze da ima game design, u protivnom bi bila RPG. Ali, mene to ne zanima na konzoli!
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Dawngreeter »

Slartibartfast wrote:Team Ico pravi svoju sledecu igru za PS3.
Ah. Bollocks.

Bas me zanima dal' ce da bude iz istog sveta kao prve dve igre. U svakom slucaju, eto jos jednog naslova koji ce se pridruziti mnogima koje bi zaista zaista rado igrao kada bi izasle za PC.
Barrel Dragon wrote:I da napomenem! Kakav gaem design, pa ovo je avantura, simulacija macevanja. Ona ni ne moze da ima game design, u protivnom bi bila RPG. Ali, mene to ne zanima na konzoli!
Sir, you have just won teh intarwebz.


Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Dawngreeter wrote:
Sir, you have just won teh intarwebz.


Image[/quote]

:applause:

I sad ide onaj deo kad ja treba da pomislim da ti znas nesto o projektovanju igara?!!!

Lepo rekoh, svako ima svoj ukus. Za mene je Sword najbolja platforma do sada na PS3, a koliko vidim po istrazivanjima, najbolja, najprodavanija i najomiljenija kod svih gamer-a.
A sigurno je necim to i opravdala!
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Dawngreeter »

Sisama, verovatno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Dawngreeter wrote:Sisama, verovatno.
hehehehehe :D :mrgreen:

˝Između¨ostalog.
Image
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Dawngreeter »

Nije tajna sta prodaje igre gamerima...

Image
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Sony Playstation ...

Post by Dzon Vejn »

Lepe su plocice :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Sony Playstation ...

Post by Pendargon »

I would buy her... i mean game with her... ali samo ako ima nudity-a, please :wink: :wink:
Sa druge strane :
koliko vidim po istrazivanjima, najbolja, najprodavanija i najomiljenija kod svih gamer-a.
A sigurno je necim to i opravdala!
Bio je i davincijev kod najbolja najprodavanija...blabla... knjiga, pa nesto i dalje nisam ubedjen u kvalitet iste.

To each his own...i guess...
Image
ImageImageImageImageImage
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Shark »

PS3 postaje plauzabilna konzola onog dana kada se za nju napravi chip :)
do tada - pusti snovi i nade da izadje shto manje dobrih igara (koje me interesuju) da ne bih puno "zaostajao" :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Shark wrote:PS3 postaje plauzabilna konzola onog dana kada se za nju napravi chip :)
do tada - pusti snovi i nade da izadje shto manje dobrih igara (koje me interesuju) da ne bih puno "zaostajao" :)
Moje mislljenje je da ce tesko ikada izaci chip.
Naime, PS3-i izlazi update gotovo 1 put mesecno. On ne samo da prosiruje raznorazne mogucnosti konzole, vec omogucuje i iigranje novih igara.
Jer kad kupis novu igru, samo pokretanje igre je uslovljeno novim update-om koji se takodje nalazi na disku.
Tako da PS3 ima neki vid, ajmo reci, fizicke zastite.
I ako se pojavi chip, moraces ga menjati 1 mesecno kako bi mogao igrati nove igre, a za sada se to nikom ne isplati!

Dobra stvar je sto citac podrzava 97% igara sa PS1 i PS2, sto meni jako prija obzirom da imam dosta igara i za dve starije konzole koje bi mi stajale na policama, a ima i dosta starih dragih igara, kojih se tesko odricem, a i koje volim odigrati sa drustvom (na pr. Worms: Under Siedge).
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Shark »

Slichna stvar i sa Wiijem pa su napravili chip koji se takodje updateuje, i nastavlja da radi :)
Ali, slazhem se - to updateovanje ozbiljno ugrozhava chip ... osim ako ne naprave po jedan chip za svaku novu igru ;)

a ako ne izadje ... jbg, KH3 / FF13 / SC4 / MGS4 / Gundam / God of War 3 tje morati da sachekaju ... :)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Svi se iskreno nadamo tom chipu, samo predugo traje njego pravljenje. :?

Dobar je Bettlefield: Bad Company od tvog zanra.
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Evo odigrao sam:
Call of Duty 4
Battlefield: Bad Company.

Call je ostao isti, cak i bolji, mada ovo moderno oruzje mi nema cari kao II svetski.
A Battlefield je presao iz strateške simulacije u klasicnu avanturu. U svakom slucaju, igra je idalje vrh, narocito sto sada mozete sve unistavati sto se nadje ispred vas. Recimo, metkovi nece unistiti zid kuce, ali ce ga dosta realisticno ogoliti, ali zato ce granata ili granate, zavisno o kolicini istih, postepeno urusavati dok kuca ne ostane sa par zidova.
To mi se svidelo.
Oruzje je zaista raznovrsno, pogotovo u Gold Edition-u koji sam imao srece da nabavim za male pare. :mrgreen: Imaju cak i IR dvogled koji markira metu, a onda iz orbite navodite tomahavk na cilj. Novitet.
Vozila mozete voziti sva, ali bas sva koja nadjete na mapi, uz novitet da mozete usput pokupiti i busilicu kojom popravljate ista.
Tematika je naravno Rusi vs. Amerikanci. Vi ste clan cetvoroclane ekipe koja se u toku misije opredeli za licni interes, skrene sa zadatka i nastavi u potragu za kamionima koji prevoze zlatne poluge. Znaci niste sami, imate pomoc 3 vasa druga, ali poliko loseg Al-a da cete gotovo uvek biti u prvoj liniji vatre. Mozda to neki vole, ja ne.
Grafika je za mene bolesno dobra, lik je totalno realan, pliva, vozi, ... Oruzje se nosi jedno uz dodatak 1 pomocnog (bazuka, busilica, IR dvogled, exploziv ili sva vec).
Image
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Ima li neko da prati ovu skupu zabavu?
Interesuje me dal je neko probao Mortal Combat Vs. DS Universe?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Sony Playstation ...

Post by Slartibartfast »

Ajd, da ne otvaram novu temu, obavezno bacite pogled:

http://www.youtube.com/watch?v=xF3fED8EXl4

Novi projekat Team Ico. Nije jos sigurno da li je u pitanju hoax, ali *zaista* ne deluje kao jedan. Plus, njihov "tajni projekat" bi trebalo konacno da se obelodani ovih dana na E3 -ju, i ako je ovo to, pa... ono. Kidnapovacu prvi PS3 koji nadjem kada se igra pojavi i nece me biti par dana.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by Dawngreeter »

Hm. Bas me zanima dal' je ovo sada Shadow of Colossus prequiel. Kladim se da jeste.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Sony Playstation ...

Post by Slartibartfast »

Ma, samo da ga najave kako treba vec jednom.
Mogao bih i ICO da odigram, da uhvatim taj prequel-before-the-prequel trip :mrgreen:
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Slartibartfast
Posts: 933
Joined: Sat Mar 13, 2004 9:31 pm
Location: Beograd

Re: Sony Playstation ...

Post by Slartibartfast »

Project Trico je dobio ime: zvace se The Last Guardian, a izasao je novi i lepsi (i zvanicniji) trejler:

http://ps3.ign.com/dor/objects/14230646 ... 60209.html

Nazalost, nikakve dodatne informacije za sad o igri.
Meditations of evolution increasingly vaster: of the moon invisible in incipient lunation, approaching perigee: ...of the procession of equinoxes: ...of the parallax or parallactic drift of socalled fixed stars, in reality evermoving from immeasurably remote eons to infinitely remote futures in comparison with which the years, threescore and ten, of alloted human life formed a parenthesis of infinitesimal brevity.

-Excerpt of meditations during demonstrations of various constellations; Ulysses
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

ASSASSINS CREED III

http://www.youtube.com/watch?v=BVUMPrv8oRw

E sad, ne znam koliko ste upuceni u samu igru niti koliko je vas ovo probalo.
Ja sam dugo odbijao da igram ovaj GTA u srednjem veku, a onda je igrom slucaja igra pala u moje ruke pre jedno 2 meseca i to AC 1. Iz dosade sam krenuo da ga igram i mogu reci vec da me je na prvi mah igrica prilicno odusevila. Ima neki sarm pored svih vec vidjenih stvari, ali kad je u pitanju UBISOFT tesko da igra moze biti losa.
I tako, posle AC sam mora nabaviti i AC 2 pa AC: Brotherhood, a trenutno sam negde na sredini AC: Revelations.
Igra me je skroz odusevila posebno AC: Brotherhood koji po meni je definitivno najjaci deo serijala.

Ako ima neko ko se jos necka da isproba ovo cudo evo malog prologa:

* U igri se zapravo radi o momku Dezmondu Majlsu, necete verovati ali radnja se odvija u sadasnje vreme, koji igrom slucaja upada u srediste borbe izmedju Templara i sekte Ubica. Krivac za njegovu nesretnu sudbinu je zapravo njegova genetika, tacnije genetski kod u kom su zapisana secanja njegovih predaka, tacnije prvog najveceg atentatora Altaira. I tako on biva kidnapovan i odveden u uporiste Templara koji su napravili masinu koja moze da cita kod izazivajuci u samom subjektu secanja koja prozivljavajuci daju odgovore na pitanja o tadasnjem vremenu, razlozima borbe ova dva masonska klana...
Tako u 1. delu Dezmond prolazi secanja svog pretka Altaira, a sama radnja se odvija 1102. godine u vreme krstaskih ratova i u gradovima: Jerusalim, Arka, Damask.
2. deo pak govori o secanjima Ecija Auditorea, firentinskog mladica koji igrom slucaja biva upleten u ove temlarske spletke i kada mu Templari ubiju oca i brata. Radnja se odvija u Firenci od 1490. godine do neke 1510. U ovom delu kao Eciovog najboljeg prijatelja i glavnog krivca za njegove cudne sprave upoznacemo Leonarda da Vincija licno :) Po meni i najbolji deo AC.

Evo sad se sprema i 3. deo koji ce biti u Americi 1777. godine u vreme rata za nezavisnost.

Jednu stvar da napomenem, igra je trenutno najveci svetski hit za konzolase, ne znam kakva je situacija sa PC, ali definitivno mi se uvukla pod kozu.
Ima neki svoj sarm koji me jos uvek drzi u igri. Pored glavnih misija tacnije memorijskih sekvenci koje vi igrom treba da vratite svom secanju, postoji i jos brdo usputnih sitnih misija koje takodje ne treba potceniti.
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Sony Playstation ...

Post by joggy »

Ja imam sve naslove za PC (bilo na steam popustu pa kupio). Nije me nesto odusevilo. Poceo sam od prvog dela, i ustvari prica me je jedino terala da ne prekinem posle sat vremena. Ne znam, nisam se nesto uziveo u igru, mada kazem da je prica sasvim OK. E sad, zbog toga je nisam nabavio ni za PS, mada mislim da bi gamepad i plasma 43" ipak poboljsali dosta opsti utisak :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Barrel Dragon
Posts: 424
Joined: Fri Sep 08, 2006 3:38 pm
Location: Prijehavsi u Zagreb ...

Re: Sony Playstation ...

Post by Barrel Dragon »

Da, prica mi je nesto sto me najvise drzalo u igri.
Evo prekjuce sam zavrsio i Revelation.

Extra mi je to sto su igru podrzali sa onim filmom o Eciovom ćalu Đovani Auditoru, AC: lineage.
Ima i neki crtani o kraju zivota Ecija, mada mi se ne svidja sam rad. On navodno umire u dubokoj starosti na klupi u dvoristu svoje kuce dok gleda zenu i kcer kako se igraju u vrtu.

Ali sama igrica mi je mnogo zarazna vise nego sto je sad neki boom.
Misije su mi super, posebno sto su prozete zavrsetkom kad on poprica sa svakom zrtvom na izdisaju i zavrsi recenicom "Počivaj u miru". :D
Image
Locked

Return to “Kompjuterske igre”