WArhammer 40000: Dawn Of War II

Moderator: Moderators

User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

http://www.youtube.com/watch?v=FlWPjFTA ... re=related

Nova expansia sa orcima piratima :lol:
Dawn of War II Retribution

[image:450:450]http://2.bp.blogspot.com/_4nzgPbHlNo4/T ... arge01.jpg[/image]
Image Image
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Bice i nova rasa, moguce je da ce to biti inkvizicija zbog slova "i" u naslovu. Samo se pitam koga li ce staviti: Sisters, Grey Knight's ili Deathwatch?
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
Yowza
Posts: 108
Joined: Wed Jun 16, 2010 12:12 pm
Location: Zagreb

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Yowza »

Brother Coa wrote:Bice i nova rasa, moguce je da ce to biti inkvizicija zbog slova "i" u naslovu. Samo se pitam koga li ce staviti: Sisters, Grey Knight's ili Deathwatch?
ja ću da glasujem za deathwatch, zbog buba i orkova
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by pavlicad »

kraj prve ekspanzije ima chaos kraj tj glavni haos baja radi nesto onom glavnom haotiku,a u BR chapteru ima korupcije znaci samo inkvizicija moze da upadne u pricu :S
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Ja se nadam da ce biti CELA inkvizicija, a ne samo Witchhunteri ili Grey Knights.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by opsidiannight »

Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

http://www.youtube.com/watch?v=cpeXR3rLKTI

Otkrivena je nova rasa za Retribution......u pitanju je Imperijalna Garda.
I dobila je neka ozbiljna pojacanja u odnosu na predhodna dva dela. :D
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Toliko o Inkviziciji... :/
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

ZergLord wrote:Toliko o Inkviziciji... :/
Ne mora da znaci, mozda pored garde dodaju i Inkviziciju. A mozda i postave Inkizitora kao komandanta garde. :?
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Sada je postalo zvanicno:

1. Marta izlazi DoW II: Retribution. Sa Imperijalnom Gardom koju vodi Inkvizitor iz Ordo Hereticus-a. Bice i Collectors edition za "samo" 40$ (sada je to oko 3200 RSD ali znajuci nase bice oko 4000+). Kao i kampanja sa mogucstvom igranja svake rase.
I glavna najava je da oko 24 meseca posle Retributon-a izlazi DAWN OF WAR III.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by joggy »

ja videh na steamu da ima preorder za nekih 25 evara cini mi se. Dobijes i neke specijane budzevine za rasu koju odaberes. Inace kampanja ce moci da se igra sa bilo kojom od 6 rasa
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Koliko ja znam, kampanja bi trebala da bude u fazonu Dark Crusade-a i Soulstorm-a.
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

ZergLord wrote:Koliko ja znam, kampanja bi trebala da bude u fazonu Dark Crusade-a i Soulstorm-a.
Bice taj neki fazon, samo nzm kako ce se to odnositi na wargear jedinica koje vodis. Moguce da ce izbaciti "mini heroje" (tipa Avitus i Tarkus) i mesto njih staviti obicne jedinice a ti wargear budzis samo na heroju. Mene najvise zanima ona Inkvizitorka, zasto je preuzela kontrolu nad gardom mesto da dovede snage inkvizicije (meni lici na Ordo Heretius Inkvizitora a oni imaju Sister of Battle kao vojnu jedinicu).
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Ovo stvarno ne razumem...
Inkvizitorka Ordo Hereticusa (Sisters of Battle) vodi Imperijalnu Gardu u extrerminatus sistema?
Da stvar bude ironicnija, general koji vodi Gardiste se zove Kaster 8O
Nadam se da se istorija nece ponoviti, samo ovaj put sa Orkovima :lol:

Sve u svemu, i kraj Chaos Risinga ce imati jedan "pravi" kraj. Jer ti si u kampanji mogao da ubijes Apolo Diomedis-a. A evo ga u Retribution-u, ziv i zdrav, vodi Blood Raven-e u podedu sa artifaktom Blood Angela.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Verterdegete »

Brother Coa wrote:Ovo stvarno ne razumem...
Inkvizitorka Ordo Hereticusa (Sisters of Battle) vodi Imperijalnu Gardu u extrerminatus sistema?
Da stvar bude ironicnija, general koji vodi Gardiste se zove Kaster 8O
Nadam se da se istorija nece ponoviti, samo ovaj put sa Orkovima :lol:

Sve u svemu, i kraj Chaos Risinga ce imati jedan "pravi" kraj. Jer ti si u kampanji mogao da ubijes Apolo Diomedis-a. A evo ga u Retribution-u, ziv i zdrav, vodi Blood Raven-e u podedu sa artifaktom Blood Angela.
Samo jedna mala ispravka. Ordo Hereticus =/= Sisters Of Battle.
Image
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Verterdegete wrote:
Brother Coa wrote:Ovo stvarno ne razumem...
Inkvizitorka Ordo Hereticusa (Sisters of Battle) vodi Imperijalnu Gardu u extrerminatus sistema?
Da stvar bude ironicnija, general koji vodi Gardiste se zove Kaster 8O
Nadam se da se istorija nece ponoviti, samo ovaj put sa Orkovima :lol:

Sve u svemu, i kraj Chaos Risinga ce imati jedan "pravi" kraj. Jer ti si u kampanji mogao da ubijes Apolo Diomedis-a. A evo ga u Retribution-u, ziv i zdrav, vodi Blood Raven-e u podedu sa artifaktom Blood Angela.
Samo jedna mala ispravka. Ordo Hereticus =/= Sisters Of Battle.
Molim?

Ordo Mallius = Grey Knights
Ordo Xenos = Deathwatch
Ordo Hereticus = Sisters of Battle

+ Inquisitorial Stormtroopers kao dodatna podrska.

Gde je ovde greska?
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Histericni Istoricar »

Brate Coa kada citas nesto procitaj do kraja i kako valja.
Razni redovei li Ordovi inkvzicije nisu isto sto i neke vojne formacije. Te vojne formacije, Grey Knights, Sisters of battle i Dethwatch su nesto sto se zove Chamber Militant raznih redova (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Chamber_Militant). Procitaj kratki tekst i bice ti malo jasnije.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Verterdegete »

Brother Coa wrote:
Verterdegete wrote:
Brother Coa wrote:Ovo stvarno ne razumem...
Inkvizitorka Ordo Hereticusa (Sisters of Battle) vodi Imperijalnu Gardu u extrerminatus sistema?
Da stvar bude ironicnija, general koji vodi Gardiste se zove Kaster 8O
Nadam se da se istorija nece ponoviti, samo ovaj put sa Orkovima :lol:

Sve u svemu, i kraj Chaos Risinga ce imati jedan "pravi" kraj. Jer ti si u kampanji mogao da ubijes Apolo Diomedis-a. A evo ga u Retribution-u, ziv i zdrav, vodi Blood Raven-e u podedu sa artifaktom Blood Angela.
Samo jedna mala ispravka. Ordo Hereticus =/= Sisters Of Battle.
Molim?

Ordo Mallius = Grey Knights
Ordo Xenos = Deathwatch
Ordo Hereticus = Sisters of Battle

+ Inquisitorial Stormtroopers kao dodatna podrska.

Gde je ovde greska?
Izvini, na brzinu sam otkucao pa nisam stigao da objasnim. Treba razlikovati Ordo Hereticus, odnosno inkvizitore sa pratecim osobljem, od SoB koje oni mogu da pozovu kad im je potrebna pomoc neke vojne jedinice. U pitanju su dve organizacije koje u nekim situacijama saradjuju. Isto se odnosi na OM i Grey Knights (za Deathwatch ne znam).


Na kraju krajeva da su Ordo Hereticus i SoB isto, armija bi se zvala Ordo Hereticus a ne Witchhunters. A Daemonhuntersi bi bili Ordo Malleus.
Last edited by Verterdegete on Sun Jan 16, 2011 1:16 am, edited 1 time in total.
Image
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by pavlicad »

ja to gledam ovako,
DH-marinci sa psihickim mocima trenirani da se bore protiv demona
SoB-zenska deca bez roditelja indoktrinirana da obozavaju imperatora i da umru za njega (znaci klasicna srednjovekovna inkvizicija, mnogo vatre i mnogo krivih ljudi)
Deathwatch-FBI 40k univerzima, oni su tu da stalno istrazuju nepoznato i jure resenja za probleme imperijuma
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Verterdegete wrote:Izvini, na brzinu sam otkucao pa nisam stigao da objasnim. Treba razlikovati Ordo Hereticus, odnosno inkvizitore sa pratecim osobljem, od SoB koje oni mogu da pozovu kad im je potrebna pomoc neke vojne jedinice. U pitanju su dve organizacije koje u nekim situacijama saradjuju. Isto se odnosi na OM i Grey Knights (za Deathwatch ne znam).


Na kraju krajeva da su Ordo Hereticus i SoB isto, armija bi se zvala Ordo Hereticus a ne Witchhunters. A Daemonhuntersi bi bili Ordo Malleus.
To je u redu... Inkvizitori kao osvoju vojsku koriste svoje telohranitelje i jurisnike. A ove zovu kada ne mogu sami da razrese situaciju.

Ja ih ovako gledam:
-Deamonhunters su u fazonu krstasi templari iz krstaskih ratova.
-Sisters of Battle su u fazonu casne sestre sa opasnim oruzijem.
-Deathwatch su u fazonu zelene beretke kod Space Marin-a.
Last edited by Brother Coa on Sun Jan 16, 2011 9:21 am, edited 1 time in total.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Nego, skrecemo sa teme...
Koja je logika da se za exterminatus koristi Imperijalna Garda? Zar se za to ne zovu Marinci ili Sestre?
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by pavlicad »

zato sto sa armadom brodova mogu da ociste planetu isto kao i sestre i marinci
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Brother Coa wrote:-Deamonhunters su u fazonu krstasi templari iz krstaskih ratova.
Netacno, Daemonhunteri love demone, i malo heretike, i to je to. Da li si cuo za Black Templars marince?...
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Verterdegete »

Exterminatus se izvodi sa svim onim protiv cega ti treba ABHO zastita. Ne koristi se kopnena vojska za to.
Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

Iliti exterminatus se sprovodi iz orbite, tako da ga po nalogu Inkvizicije najčešće sprovodi Imperijalna flota, kao najveća i najbrojnija formacija te vrste u okviru Imperije
Image Image
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

ZergLord wrote:
Brother Coa wrote:-Deamonhunters su u fazonu krstasi templari iz krstaskih ratova.
Netacno, Daemonhunteri love demone, i malo heretike, i to je to. Da li si cuo za Black Templars marince?...
Misam mislio zbog izgeda, nego zbog vere. Templari su bili medju pravim fanaticima koji su u ime boga ubijali sve i svakoga. Gray Knight-ovi su po svojoj veri ravni njima. Dok da, Black Templari najvise i podsecanju na njih zbog njihovog beskonacnog crusade-a.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by pavlicad »

brate coa sedi 1 iz istorije,templari su bili red koji je bio malo crkva malo banka to sto su ratovali u svetoj zemlji ne znaci da su ubijali za boga ... Jesi ratovali ali uglavnom da prosire bogatstvo koje je bilo ogromno,vecina evropskih zemalja je pozajmljivala od njih da prezivi(to isto ce kasnije dovesti do pada templara-franc. kralj sa papom ubio sve templare zbog zlobe).Mislim da moze da se kaze da svi marinci mogu da se posmatraju kao templari ipak oni zive u manastirima i letecim katedralama i mole se bogu imperatoru.DH tu spadaju kao specijalni odred za odredjeni posao(uglavnom za demone),a o veri u 40k pa jeste marinci mozda stalno govore molitve ali ipak mnogo udela tu ima onaj 3+ armor save :D
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

pavlicad wrote:brate coa sedi 1 iz istorije,templari su bili red koji je bio malo crkva malo banka to sto su ratovali u svetoj zemlji ne znaci da su ubijali za boga ... Jesi ratovali ali uglavnom da prosire bogatstvo koje je bilo ogromno,vecina evropskih zemalja je pozajmljivala od njih da prezivi(to isto ce kasnije dovesti do pada templara-franc. kralj sa papom ubio sve templare zbog zlobe).Mislim da moze da se kaze da svi marinci mogu da se posmatraju kao templari ipak oni zive u manastirima i letecim katedralama i mole se bogu imperatoru.DH tu spadaju kao specijalni odred za odredjeni posao(uglavnom za demone),a o veri u 40k pa jeste marinci mozda stalno govore molitve ali ipak mnogo udela tu ima onaj 3+ armor save :D
Ja znam njihovu istoriju, ja sam hteo da studiram istoriju. I ako mislis da nisu ubijali za boga, onda odgledaj "Nebesko Kraveljstvo" gde se parcijalno vidi kako su templari bili vodjeni. Ali se zna da su bili najbolji vojnici medju krstasima, a jako cesto i najverniji bogu. A crkva i francuski kralj su ih "skinuli" jer nisu violeli da neka organizacija te prirode bude mocnija od njih. Kazem da DH podsecaju na njih zbog toga sto su oni fanaticni bernici u boga-Imperatora. Ali to sam ja, mozda nekog podsecaju na vitezove iz srednjeg veka a nekog na mesavinu viteza i dzedaja.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

deka wrote:Iliti exterminatus se sprovodi iz orbite, tako da ga po nalogu Inkvizicije najčešće sprovodi Imperijalna flota, kao najveća i najbrojnija formacija te vrste u okviru Imperije
Jerr se u nekim slucajevima za Exterminatus koristi kopnena vojska? Kada je svet mozda previse vazan da bi se ocistio bombama iz orbite?
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by pavlicad »

exterminatus brise sve sa planete kako bi onda bilo logicno da kopnena vojska pored neprijatelja ubije i sebe
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Histericni Istoricar »

http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Exterminatus
Procitaj ovo, mozda ce ti biti jasnije.
P.S. Nemoj se hvalisati poznavanjem necije istorije na osnovu filma. Pa makar to bio dobar i jako lepo uradjen film.
JeL se u nekim slucajevima za Exterminatus koristi kopnena vojska? Kada je svet mozda previse vazan da bi se ocistio bombama iz orbite?
P.P.S. Ne postavlajs pitanje sa JER vec sa JE LI ili skraceno JEL. Hvala puno.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dzon Vejn »

Brother Coa wrote:Ali to sam ja, mozda nekog podsecaju na vitezove iz srednjeg veka a nekog na mesavinu viteza i dzedaja.
Evo mene podsecaju na mesavinu strumfova i teletabisa i snorkijevca, jer ih svaki put pocistim sa table do 4. poteza.

A svi smo gledali strumfove i znamo koliko su oni mocni, a da li ce Gargamel uspeti da ih pocisti jer su mocni... e to, prijatelji, jos ostaje da se vidi. Mislim, tako barem kaze film...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Petar
Posts: 145
Joined: Sat Mar 22, 2008 2:25 pm
Location: The Ambiss

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Petar »

Brother Coa wrote:Ja znam njihovu istoriju, ja sam hteo da studiram istoriju.
Штета што ниси... ово:
Brother Coa wrote:I ako mislis da nisu ubijali za boga, onda odgledaj "Nebesko Kraveljstvo" gde se parcijalno vidi kako su templari bili vodjeni. Ali se zna da su bili najbolji vojnici medju krstasima, a jako cesto i najverniji bogu. A crkva i francuski kralj su ih "skinuli" jer nisu violeli da neka organizacija te prirode bude mocnija od njih.
...би ипак другачије изгледало... :D
Shunka wrote:...Veliki pop. Ali u sustini nije narocito opasan. Sasvim dobro radi u svom coporu...
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

pavlicad wrote:exterminatus brise sve sa planete kako bi onda bilo logicno da kopnena vojska pored neprijatelja ubije i sebe
Znaci da ce Retribution biti veoma kratka igra. Dolazi garda sa inkvizitorkom, pobaca bombe, obrise sav zivot na svim planetama u sektoru i ode dalje...
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Brother Coa »

Histericni Istoricar wrote:http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Exterminatus
Procitaj ovo, mozda ce ti biti jasnije.
P.S. Nemoj se hvalisati poznavanjem necije istorije na osnovu filma. Pa makar to bio dobar i jako lepo uradjen film.
JeL se u nekim slucajevima za Exterminatus koristi kopnena vojska? Kada je svet mozda previse vazan da bi se ocistio bombama iz orbite?
P.P.S. Ne postavlajs pitanje sa JER vec sa JE LI ili skraceno JEL. Hvala puno.
Hvala na ispravkama. I ne hvalim se na osnovu poznavanja stvari iz filma, vec onoga sto znam iz istorijskih knjiga i cinjenica. Znam da su tu mnogo preterivali, ali veliki deo toga je bio istina. I pitam za Exterminatus jer ce biti malo glupa igra ako budu samo pobacali bombe na planete i otisli dalje...
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Verterdegete »

Brother Coa wrote: Kazem da DH podsecaju na njih zbog toga sto su oni fanaticni bernici u boga-Imperatora.
A ko to u Imperijumu pa i sme da ne bude fanaticni vernik u Cara. :D
Spess Mehreencima je tu jos i najkomotnije jer je Chapterima dozvoljeno da imaju svoje kultove i verske obicaje, potpuno nezavisne od Crkve i Crkvenih zakona.
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Verterdegete »

Brother Coa wrote:Znam da su tu mnogo preterivali, ali veliki deo toga je bio istina. I pitam za Exterminatus jer ce biti malo glupa igra ako budu samo pobacali bombe na planete i otisli dalje...
Eh, pa nece odma'. Znas li ti koliko papirologije prvo treba za jedan Exterminatus ? :)
Image
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Stavrogin »

Brother Coa wrote:
pavlicad wrote:brate coa sedi 1 iz istorije,templari su bili red koji je bio malo crkva malo banka to sto su ratovali u svetoj zemlji ne znaci da su ubijali za boga ... Jesi ratovali ali uglavnom da prosire bogatstvo koje je bilo ogromno,vecina evropskih zemalja je pozajmljivala od njih da prezivi(to isto ce kasnije dovesti do pada templara-franc. kralj sa papom ubio sve templare zbog zlobe).Mislim da moze da se kaze da svi marinci mogu da se posmatraju kao templari ipak oni zive u manastirima i letecim katedralama i mole se bogu imperatoru.DH tu spadaju kao specijalni odred za odredjeni posao(uglavnom za demone),a o veri u 40k pa jeste marinci mozda stalno govore molitve ali ipak mnogo udela tu ima onaj 3+ armor save :D
Ja znam njihovu istoriju, ja sam hteo da studiram istoriju. I ako mislis da nisu ubijali za boga, onda odgledaj "Nebesko Kraveljstvo" gde se parcijalno vidi kako su templari bili vodjeni. Ali se zna da su bili najbolji vojnici medju krstasima, a jako cesto i najverniji bogu. A crkva i francuski kralj su ih "skinuli" jer nisu violeli da neka organizacija te prirode bude mocnija od njih. Kazem da DH podsecaju na njih zbog toga sto su oni fanaticni bernici u boga-Imperatora. Ali to sam ja, mozda nekog podsecaju na vitezove iz srednjeg veka a nekog na mesavinu viteza i dzedaja.
Wow, jbt, kako mozes da navodis film kao validan istorijski dokument?

Vezano za temu-dva dana sam bio bez neta, pa reko-ajd da probam igru.
Presao sam igru 5 puta-SM, CSM, SO, TR i IG.
Ima zaista finih fora, ali-5 puta za dva dana!?!?!?!?
Taman sam se ponadao da cu zaista da igram, tj original je isao do 20 lvla, expanzija do 30, a ovo ide do 10?!?
Jbg, i dalje sve pohvale...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Megabaja »

Wow, jbt, kako mozes da navodis film kao validan istorijski dokument?
Film, zapravo, moze biti validan istorijski izvor. Samo ne za period krstasa.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Kompjuterske igre”