WArhammer 40000: Dawn Of War II

Moderator: Moderators

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Strpicu se do svog rodjendana pa cu nabaviti full verziju :) (citaj: imam previse obaveza pa necu sebe da mamim jednom dobrom igrom)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Bloodsucker »

Evo igram betu vec 2 dana...
C/p mog posta sa drugog foruma:
Nisam stigao previse da je odigram sinoc, tj. jutros jer mi se kuntalo, samo sam cekao da se dl-uje da probam malo. Iz onogo sto sam video, jasno mi je sto ima ljudi sto je pljuju.
Previse se razlikuje od prvog dela, potpuno je drugacija igra.
Valjda su isli na to da ne zele da budu konkurencija SC-u i otisli su u potpuno drugom pravcu.Makro-a prakticno ni nema, svaka rasa ima samo jednu glavnu zgradu iz koje pravi sve jedinice + kad zauzme tacku za struju tu moze da pravi generatore i to je to, vise zgrada nema. Pop. cap je 100 cini mi se i jako se brzo dostize jer neke jedinice kostaju tipa 15+ pop.-a.

Igra je mnogo sporija od dow1 i jedinice dosta lakse/teze ginu u zavisnosti da li su u cover-u ili ne. Cover sistem je prenaglasen tako da ako se npr. squad marinaca nalazi van covere i neku zapuca po njima nekim tezim anti-infantri oruzjem u roku od 2 sekunde postaju suppressed a potom i ginu.

S obzirom da ne postoji gradjevina kojom bi se kontrolne tacke utvrdile, partije su non stop jurnjava oko tacaka.
Sto se tice heroja, svaka rasa ima po 3, i otprilike se dele na ofanzivne, defanzivne i specijaliste. Heroji, kao i sve ostale jedinice, se leveluju tokom igre, s tim sto nigde nisam video neki pokazivac sta se tacno unapredilo. Heroji kupuju wargear tokom partije, pritom otkljucavajuci bolji unapredjivanje glavne zgrade.

Svaka rasa takodje ima i globalne abilitije, koje da bi koristila, pored regularnih resursa, mora da koristi i resurs specifican za tu rasu. Kod marinaca je to Zeal kod Tiranida biomass a oba se dobijaju borbom.

To je sve sto mogu sa sada da se setim, sve u svemu jos uvek nisam oformio misljenje da li mi se svidja dow2, al sam prilicno siguran da ljudi koji su igrali dow1 nece masovno migrirati u dow2 jer su suvise razlicite igre...
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Iz svega sto sam video i procitao, mislim da ce mi se mnogo svideti DoW2
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

http://www.youtube.com/user/VaulSC

Ako vas zanima jos snimaka, obratite paznju na ovog lika. Obicno komentarise replay-e iz DoW1, Warcrafta 3 i Starcrafta, ali sad ce poceti da pravi snimke iz DoW2 bete. I izgleda da ce ih napraviti mnogo.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Vise me zanimalju misljenja i opisi nego snimci, ne mogu da pratim snimak kako se neko igra pa to ti je. Ovaj Bloodsukerov opis je po meni poprilican plus, odvaja igru od ostalih i sa moje tacke gledista tera ljude da malo vise misle (da li to znaci da najzad imamo RTS bez rusheva? da? Molim vas kazite da :D)

Mislim da bolji poklon za moj rodj ove godine nisam mogao da dobijem :D Taman znam sta cu raditi ceo mart :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Hypodermic wrote:Vise me zanimalju misljenja i opisi nego snimci
Pa onda gledaj po forumima, napr.:
http://www.gamereplays.org/community/-d ... ction.html

Cim dobijem betu, podnecu izvestaj. :P
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Bloodsucker »

@dermic

Da, apsolutno nema rusheva. Glavne zgrade su abnormalno izdrzljive i ljudi ih skoro nikad ne napadaju, jer je gubljenje vremena i jedinica. A i nema sanse da je zapravo ostete pre tier3 jedinica, a do tada je partije vec vrlo verovatno resena.

Sto se tice same igra, posle pocetne nesigurnosti, dolazim do zakljucka da mi se ipak jako svidja, al je definitivno najzabavnija 3v3 jer se vidi da je balansirana oko toga.
3v3 u dow2 je nesto najzabavnije sto sam do sada doziveo u rts-ovima...

edit:
E da, zaboravih da spomenem sistem ozivljavanja heroja... Ka vam ubiju heroja, on ostaje da lezi tu gde je ubijen na zemlji
a iznad njega se pojavljuje counter sa cenom za njegovo ozivljavnja izrazenom u requisitionu, kako vreme prolazi tako cena pada do minimalnih 250 req-a, al ako igrate timsku igru saveznicki heroji mogu da pomognu vasem mrtvom (tj. tesko ranjenom) heroju da ustane i onda ne placate nista, on se ozivljava na licu mesta (umesto u bazi ako platite ozivljavanje) i + heroj koji vam je pomogao dobija solidnu kolicinu expa.
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Najavljujem kupovinu originala cim izadje. Ovo je jebeno do jaja. Cini mi se sve sto sam ikada hteo od RTSa. Malo bedak ako je smor 1v1, ali izdrzacu toliko.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Bloodsucker »

Pazi nije smor 1v1 al se vidi da je igra pravljena sa timskom igrom na umu, gomila globalnih skillova dolazi do punog izrazaja tek u timskim igrama (tipa tech marinov prvi skill koji popravlja sva vozila na mapi, onda apotechary-jev skill koji ozviljava sve pale heroje itd), drugo taj globalni resurs za svaku rasu se jaaaako sporo dobija (to bi trebalo izmeniti u nekom patchu, ili makar ga ubrzati u 1v1 matchevima) i sve su sanse da se nece ni napuniti do kraja pre zavrsetka partije , tako da pola stvari ne stignes ni da iskoristis, a i veruj mi nenormalno je zabavno igrati tipa 3v3 jer skillove/jedinice dopunjuju jedni druge (u smislu korisnosti) pa dolazi do jako kul situacija...
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

Postoje arkadni RTSovi (npr. Starcraft), postoje RTSovi koji traju dugo (npr Sins of a Solar Empire).
DoW2 mozhda bude zahtevao duzhe partije. Usput, ko kazhe da treba da se iskoristi i petina stvari u 1v1 mechevima? Ti mechevi se ionako ne igraju da bi se obojica razgradila i okrshila negde 200 na 200, vetj da se pobedi - a tu rush sasvim fino radi.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Bloodsucker
Posts: 76
Joined: Wed Jun 04, 2003 10:34 am
Location: Srbija do Tokija,Cerak do Terazija...
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Bloodsucker »

Rush chega?
Bazu ne mozhes da rushujesh, a dok poeni padnu do 0 obojica ce te biti makar tier 2 ergo imacete 90% jedinica...
A pop cap je samo 100. Najobicniji tac unit marinaca je 15 populacije.
"Funkcija lepe je da bude Gulan."
~Žena
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

Nishta se ti ne brini, ubrzatje je oni ako planiraju da ostane "kompetitivna" :)

Mada, ja lichno gotivim sporije partije i nadam se da ih netje ubrzati samo zato shto tje se skupiti 200 ljudi koji tje da plachu za to.
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Koliko vidim po samom konceptu igre, NE MOGU da je ubrzaju :) pazi, aprtija sama ne traje nesto dugo, 10, 15 minuta, samo su najzad ubili onu odvratnu mogucnost koju sam ja mrzeo u svakom rts-u: da te neko napadne sa onim prvim sto napravi u prvih 2 minuta. Ako cemo da se takmicimo ko je brzi, igrajmo neku simulaciju voznje bre :P
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

Hypodermic wrote:Koliko vidim po samom konceptu igre, NE MOGU da je ubrzaju :) pazi, aprtija sama ne traje nesto dugo, 10, 15 minuta, samo su najzad ubili onu odvratnu mogucnost koju sam ja mrzeo u svakom rts-u: da te neko napadne sa onim prvim sto napravi u prvih 2 minuta. Ako cemo da se takmicimo ko je brzi, igrajmo neku simulaciju voznje bre :P
To je ono shto sam prichao da se RTSovi dele na arkadne i "duzhe" :D
Starcraft je npr arkadni, jer ako ja mogu brzhe i bolje da kliktjem od tebe - ti si gotov (micro included).
Kod ovih sporijih je presudni trenutak kako se uleti u fajt zbog raznih bonusa, countera itd (kada ti assault marinci slete u tebe, obichno ti nije dobro) dok te termosi heftaju sa strane i "pokrivaju" dreke koji dolaze da te prebiju :D

Lichno, preferiram RTSove gde taktika ima uticaja kolko i strategija (gde mi je taktika to kako chime napadash a strategija build itd) za razliku od onih gde su glavni strategija i arkadna sposobnost (primer, opet SC: 6/8 pool zerg rush i bolji mikro, taktika koja je dominirala do 1.08b ;))
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Posle cetri 1-on-1 partije u beti mogu da kazem da mi se igra nenormalno svidja. Jos uvek nisam ni izbliza usao dovoljo u fazon, trenutno sam srecan sto sam bazicne mehanike provalio. Sad jos samo da promislim koju rasu zelim da igram pa da pocnem sa ulazenjem u fazon.

Baj d baj, jel' samo meni defensive klasa izgleda potpuno beskorisna u 1-on-1?
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Dawngreeter wrote:Baj d baj, jel' samo meni defensive klasa izgleda potpuno beskorisna u 1-on-1?
Ja nisam igrao sa njima (igram samo sa Tiranidima :twisted: , koji nemaju defanzivne klase), ali mislim da su korisni.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Dobicu blazi napad depresije, jebote. AI u 1v1 mogu da dobijem na najvecem nivou tezine konzistentno. Ni jednu jedinu partiju nisam uspeo da dobijem protiv coveka. Jasno mi je da su verovatno u betu vecinski ukljuceni frikovi i jos veci frikovi pa se ja sa minimalnim PvP iksustvom bas i ne uklapam, al' ovo je depresivno.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Da li si igrao protiv ljudi koji imaju veci rank od tebe? Da li si igrao automatch igre?
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Automatch je jedina stvar koja postoji, kolko sam video? Ili sam ja propustio neko dugme? Kapiram da verovatno cak nije ni neki poseban automatch, posto je beta. Mada mu treba prilicno vremena da ti pronadje igru iz ko zna kog razloga, valjda nesto radi dok the match-uje.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by opsidiannight »

De moze da se nabavi beta?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Jedino i iskljucivo preko Steam-a. Takodje zahteva Windows Live za koji sam morao krv da propljujem da ga nateram da radi iz igre.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Dawngreeter wrote:Automatch je jedina stvar koja postoji, kolko sam video? Ili sam ja propustio neko dugme?
Mozes da biras da li ces da igras preko automatch-a ili da ides u custom game, preko lobija. Ali preko custom game-a se ne povecava rank.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Mrzimsvee »

opsidiannight wrote:De moze da se nabavi beta?
Pitaj Alfu, mislim da zivi u Bataji. :D
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Poceo sam da dobijam partije, masala. Potpuno neocekivano, sa Eldarima. Nikad nisam mislio da bi mi njihov playstyle isao bolje od Strumpfova ili Tiranida.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
makifromtoronto
Posts: 46
Joined: Wed Apr 05, 2006 9:19 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by makifromtoronto »

haha nadam se da nije zbog toga sto si otkrio da banshees nisu balansirane kako treba i biju ne pitaju. mada ce da se sredi to treba da im smanje dmg vs vehicles i tako to ali zbog toga je beta ovo.
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

CRAP! sluchajno sam kliknuo 1996 umesto 1986 i sad ne mogu da vidim....
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

U pitanju je topic o nadolazecem patch-u. :)
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

Do jaja, izgleda da sam vechno zakljuchan sa tog domena... :) *facepalm*
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Ne, verovatno samo za jedan dan ili tako nesto.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

  • Current Change List

    Increased the chances for melee sync-kills to occur.
    All infantry weapon damage reduced by 15% with the exception of anti-vehicle, sniper and artillery weapons.
    Suppression units' damage at long range reduced, suppression against cover reduced a little.
    Some melee units reduced in health by 10% to avoid them getting out of control against the reduced ranged weapons.
    melee_heavy damage to vehicle reduced to 0.5, from 1.
    power_weapons_pvp damage to vehicle reduced to 1.15, from 1.25.
    Plasma damage vs vehicles increased to .25 from .15
    fixed a damage bug with frag grenades and stikkbombz
    increased grenade damage modifier to garrison cover to 1.25 from 1
    Reduced grenade pvp damage modifier against generators to 1 from 1.5

    Space Marines

    Tactical Squad

    Missile Launcher reload time reduced to 6 seconds, from 8.
    Leader cost increased to 75/25 from 50/25.
    Fixed an issue the with tactical marine sergeant having a shorter range than the rest of the squad which would cause him to run up to the enemy.

    Terminators

    Terminator zeal cost reduced to 700
    Assault terminator zeal cost reduced to 700
    Scouts
    Sniper rifle cost changed to 180/40
    Shotgun knockdown chance reduced to 15%, from 25%.
    Infiltrate energy drain increased to 1.5/sec from 1.
    Scout Sergeant detection radius set to 35.
    Fixed a bug that was causing Frag Grenades to do far less damage than intended
    Leader cost increased to 60/25 from 50/25

    Techmarine

    Techmarine Heavy Bolter turret damage reduced to match the other turrets.

    Assault Marines

    Melta bomb fixed to affect Carnifex mobility
    Leader cost increased to 100/25 from 50/25
    Leader health increased from 320 for 440
    Assault Marine Jump energy cost increased to 70, from 55.

    Force Commander

    Force commander teleporter pack armor req cost increased to 100.
    Force commander 2 handed hammer special attack damage reduced to 30 from 50.
    Force commander flesh over steel stun duration reduced to 8 seconds from 10.

    Apothecary

    Apothecary armor of purity health increase reduced to 100.
    Apothecary armor of purity heal cooldown reduction bonus reduced to 0.65 from 0.5.
    Apothecary heal tuned to heal heroes more, heal over time effect reduced
    Apothecary chainsword damage reduced to 33 from 38
    Apothecary sanguine chainsword damage reduced to 50 from 65
    Apothecary power axe damage reduced to 85 from 100
    Angels of death cost increased to 500 from 400, cooldown increased to 3 minutes from 1 minute

    Techmarine

    Techmarine mine cost increased to 65 energy from 50.
    Blessing of omnissiah recharge time increased from 50 to 150.

    Eldar

    Falcon and Fire Prism can now reverse.
    Webway gate psychic might cost increased to 125 from 90.
    Fixed an issue with the FLeet of Foot tool tip not saying that it causes a damage reduction.

    Guardians


    Warlock Leader cost increased from 50/15 to 65/15

    Shuriken Catapult

    Shuriken Catapult damage decreased from 14 to 12.

    Banshees

    Banshee War Shout radius reduced to 8, from 15.
    Banshee charge speed bonus reduced to 2 meters/s from 3 meters/s
    Banshee Exarch leap damage reduced to 20 from 40
    Knockdown from Banshee leap removed
    Banshee Exarch gains knockdown on leap with Executioner upgrade
    Executioner special attack no longer affects allies
    Aspect of Banshee changed to provide Warshout and Exarch Executioner
    Exarch upgrade changed to provide squad speed increase
    Exarch upgrade cost increased to 85/15 from 50/15

    Rangers

    Detection radius set to 35.

    Farseer

    Farseer armor of asuryan req cost increased to 200 from 150.

    Seer Council

    Seer council zeal cost reduced to 600
    Seer council req cost reduced to 700
    Seer Council Singing spear damage reduced to 80 from 100

    Warlock

    Warlock providence now affects ethereal slash cooldown.
    Warlock energy drain on merciless witchblade reduced to 30 per hit from 60.
    Warlock witchblade of kurnous cost increased to 125/30.
    Warlock warp throw power cost increased to 45.
    Warlock warp throw recharge time increased to 45 seconds.


    Warp Spiders

    Warp spider deathspinner damage reduced from 25 to 21
    Warp spider exarch damage reduced from 37 to 34
    Warp spider exarch damage modifier removed
    Exarch upgrade cost increased to 85/15* Aspect of Warp Spider cost increased to 50/20

    Warp Spider Hero

    Warpspider exarch phase shift duration reduced to 10 seconds.
    Warpspider exarch entangle duration reduced to 5 seconds.
    Warpspider heavy guage filament energy drain increased to 4.5 per second from 3.5.

    D-Cannon

    Black hole ability on D-cannon tuned to do damage at correct time.
    D-cannon damage increased to 220 from 120, damage table changed

    Wraithlord

    Wraithlord Shuriken Cannon damage reduced from 300 to 200.
    Wraithlord Brightlance damage reduced to 100, from 170.

    Fire Prism

    Dispersed beam area reduced to 10 meters, Focused beam damage increased to 200, reload decreased to 7 seconds from 8

    Avatar

    Avatar cost increased to 1000/250, hp increased to 7000 from 6000, leveling curve on hp decreased to 10% per level from 15%, build time increased to 90 seconds

    Orks

    Kommando, Slugga, Stormboy, Kommando Nob leader cost increased to 75/25 from 50/25

    Mekboy

    Mekboy dakka deffgun power cost inscreased to 30 from 20.
    Mekboy dakka deffgun damage reduced to 350, from 450. Damage tuned such that the Mekboy's deffgun does not ramp up as highly in damage at close range.
    Banner aura speed bonus reduced to .25 from .45
    Banner Aura received damage modifier reduced to .94 from .91
    Banner Aura received courage damage modifier reduced to .94 from .91
    Banner Aura damage modifier reduced to 1.06 from 1.09

    Warboss

    Warboss Kustom Shoota changed to light weapon knockback.
    Warboss Kustom Shoota knockback chance reduced to 10%.
    Warboss Huge Choppa special attack changed to affect only enemy troops
    Warboss Boss Pole suppression resistance reduced from .25 to .5
    Stikkbommas
    Stikkbomb damage reduced to 175 from 260
    Fixed a bug that was causing Stikkbombs to do far less damage than intended

    Kommando Nob

    Kommando camo armor req cost increased to 100.
    Kommando kaboom recharge time 20 seconds from 10.
    Kommando extra equipment energy bonus reduced to 75 from 235

    Kommandos

    Kommando ambush ability range reduced to 35 meters from 50
    Kommando shoota range reduced from 29 to 25, damage increased from 25 to 30
    Burna Bomb damage increased from 10 to 20, damage over time increased to 20 from 15
    Kommando Nob Leader detection radius set to 35.

    Ork Waaagh shout ability

    Waaagh shout speed bonus reduced to .07 from .1
    Waaagh shout damage bonus reduced to 1.015 from 1.02
    Waaagh shout received damage reduction decreased to .98 to .985
    Waaagh shout received courage damage decreased to .996 to .985
    Waaagh shout cooldown increased to 90 seconds from 60.

    Wartrukk

    Detection radius set to 30.

    Tyranids

    Hive Tyrant

    Brood Nest biomass cost increased to 225 from 175.
    Hive Tyrant charge range increased from 15 to 18 meters, cooldown of charge decreased to 4 seconds from 6, speed increased to 4.5 from 4.
    Health increased to 1200 from 1000.

    Spore Mines

    Spore mine explosion radius reduced to 10, from 15.

    Lictor

    Detection radius set to 35.

    Ravener

    Ravener Devourer damage increased to 85 from 68, cooldown reduced to 1.4 from 1.8
    Fixed an issue with the Fleet of Claw ability costing energy and thus preventing the unit from using the ability.

    Ravener Alpha

    Ravener toxic miasma damage reduced to 15 per tick from 20.

    Warriors

    Increased damage of warrior melee with adrenal glands to 60, from 42.
    Increased cost of warrior adrenal glands to 100/30, from 50/15.

    Zoanthrope

    Zoanthrope reload reduced to 8 seconds from 10.3
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Posto sam najzad sredio komp i instalirao to cudo moram priznati da mi se mnogo svidja :) Brza je, a opet nije brza. I normal komp pere pod samnom za sada :) Krivo mi je jedino sto i na low settings secka (moracu da izadjem iz widescreen rezolucije u onu najnizu, i koja im je fora da nema nize od 1024x768 rezolucije? :? ) ali jbga, dobro je i da radi.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

Hypodermic wrote:koja im je fora da nema nize od 1024x768 rezolucije?
Dobrodoshli u informatichko doba gde hardver zastareva na svake tri godine.

Jbg, prave je da bude high-end ...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Mis'im, 7" netbook prve generacije ima 1024 rezoluciju.

U drugim vestima, neverovatno ne umem da izadjem na kraj sa assault marincima kao Eldar.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Posalji Banshees na njih. Ili ispucavas ih sa Warp Spiders-ima i teleportujes ih kada ti se priblize. Ili napravis Wraithlorda? :?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Wargear listing negde? Sa sve sta koji tacno dodaje. Takodje, sta Tyranid ima startno za unistavanje zgrada (tier one)? Imam gadan problem kada na 1na1 mapi ork ili marinac useta u zgradu i ukampuje se tako.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Nem' pojma za Tiranide i njihovo unistavanje zgrade, ali kao Tiranid u startu imas veliku mogucnost kontrole teritorije sto treba koristiti. Pogotovo u Tier 1 stadijumu brzina je od znacaja i zaista jos uvek nisam video taktiku u kojoj usetavanje jedinica u zgradu na samom pocetku predstavlja dobru ideju. Nema problema, protivnik drzi iz zgrade jednu ili dve bitne tacke i ima jednu manje jedinicu da trckara unaokolo. Plus, heroj u glavnom moze da izdrzi dovoljno napucavanja iz zgrade da oduzme kriticnu tacku protivniku, pa eto mu nek' cuva neutralne zone.

Bas malopre igrah protiv marinaca koji su mislili da je to odlicna ideja. Ok, nisam drzao jednu od tri kriticne tacke ali na ostatku mape nije imao nista pametno da kaze protiv moje jedne jedinice vise u odnosu na njega.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Nije fer :( kad gubim ne secka, ali zato jedinice se ili zaglupe ili nesto gore pa izgubim kardinalno. Kad dobijam, live me diskonektuje bez obrazlozenja :(

Da li se samo meni dogadja da jedostavno live kaze da si se izlogovao?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Hypodermic wrote:Takodje, sta Tyranid ima startno za unistavanje zgrada (tier one)?
Spore Mines, mislim.
Locked

Return to “Kompjuterske igre”