WArhammer 40000: Dawn Of War II

Moderator: Moderators

User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

Najava i par screenshots-a na:
http://www.thq-games.com/uk/news/show/3456

Oficijelni sajt: http://www.dawnofwar2.com

DAWN OF WAR II

Developed by award winning Relic Entertainment, Dawn of War II ushers in a new chapter in the acclaimed RTS series - taking players to the brutal frontlines of war to lead an elite strike force on a mission to save the galaxy.

It's the 41st Millennium in the Sub-Sector Aurelia - a cluster of worlds on the edge of the Galaxy - where a battle of epic proportions is about to commence. Ancient races will clash across the planets that dot this section of space, battling for the greatest of stakes - not only the claim to the land and its bounty - but the fate of each race.

With a focus on fast-action RTS gameplay, Dawn of War II brings to life the science fiction universe of Warhammer 40,000 like never before. Experience the intimate brutality of battle as you play through your chosen race's epic campaign. Clash with enemies on battlefields ablaze with visceral melee and ranged combat. Lead and develop your squads from raw recruits into the most battle hardened veterans in the Galaxy.

Šta da Vam kažem osim da screenshot-ovi izgledaju brutalno... :applause: :applause: :applause:
Ali izlazi "tek" 2009 :evil: :evil: :evil:
Image Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Au... necu moci da igram ovo na mom kompu... :P
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dawngreeter »

Meh.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

samo da se razjasne neke stvari - za DoW2 se "zna" josh od izlaska Winter Assaulta ...
i da, u ovom tje biti Tyranida... koji valjaju...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Rat with a tool »

Jedino sto me raduje oko izlaska DoW2 su funkcionalne bube...
I da, definitivno nece raditi na mom kompu :evil:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

kao i ordosi koji valjaju (witch hunters, deamonhunters itd) i josh par dobrih stvari...
ali dok to izadje (shto nije pre Q3 2009), core 2 duo tje ti biti neki "podrazumevani" procesor...

tako da imash god ipo da kupish novi komp na kojem tje shljakati :) a i ja...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Rat with a tool »

Bolje onda da pocne stednja...
Mada jedina igra za koju bih stvarno kupio novu maKinu je WoD MMO. A to ce se pojaviti...pa jednog lepog dana...
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

hmm... ili tje to biti dojajno zahtevan MMO ili ti zaista imash neki krsh...

MMO se pravi tako da mozhe svaka baba da ga potjera :) da ti izgleda jeftinije i shta ja znam, a kad prvi put vidish seckanje u 40 man raidu (citiram) "morash kupish novi komp jbt" ...

meni josh uvek ne treba nishta novo, a i ovo mi poprilichno fino radi... mozhda kad mi bude trebalo da potjeram eklipsu, torrent, emule, winamp I josh neshto i to ne bude radilo - onda tje da padne obnova...

za sad mi eklipsa, emule, winamp i disciples 2 / pirates radi sasvim fino :D

nego, da se vrnemo on-topic:
DoW2 tje verovatno koristiti nabudzheni CoH engine, shto znachi da tje motji josh bolje da se moduje nego ranije.... tako da ako bi neko 'teo da zakorachi u te vode, mozhe ili mene da pita ili da ode na relicov wh40k adeptus modificatus podforum i tamo nadje dosta tutorijala / primera, kao i odgovora... obichno me tamo preteknu sa odgovorm though ;)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
Stavrogin
Posts: 128
Joined: Tue Apr 01, 2008 11:08 am
Location: Topola

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Stavrogin »

Shark wrote:kao i ordosi koji valjaju (witch hunters, deamonhunters itd) i josh par dobrih stvari...
ali dok to izadje (shto nije pre Q3 2009), core 2 duo tje ti biti neki "podrazumevani" procesor...

tako da imash god ipo da kupish novi komp na kojem tje shljakati :) a i ja...
Cek,cek-oces reci da nisi zadovoljan sadasnjom snagom daemonhuntera i witch huntera?
Mislim, witch i nekako, ali daemonhunteri su prejaki-steta samo sto modul ne radi u soulstormu, nego samo u DC 1.2 :|
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

ochigledno se nismo razumeli...

da, *mogutje* je ubaciti tyranide i u trenutni engine, ali nije mogutje napraviti ih tako da oni budu zabavni za igru, ili u najmanju ruku - izbalansirani. slichno vazhi i za ordose, mada su oni u mnogo boljem stanju od tyranida...

u DoW2 netje biti apsolutno nikakvih problema (makar ne bi trebalo) da svi oni budu implementirani "kako treba", i to verovatno od strane samih developera, a ne optimistichnih i ambicioznih modera :)

tako da se ovde ne diskutuje o modovima, vetj o core igri... nije meni nikakav problem da ja izmodujem igru i napravim "balance mod", ali to nije poenta modovanja, za to sluzhe patchevi :) ma kolko modder bio dobar, on ne mozhe da popravi neke loshe stvari (da, kolko god to chudno zvuchalo, DoW engine ima loshe stvari u sebi) vetj mozhe da ih u najbolju ruku zamalterishe da se manje vide...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

@shark:
MMO? kakav bre MMO? pricamo o DoW strategiji, koliko se ja secam :D

@ostali:
uvodna kampanja za DoW 2 bi trebalo da bude sa tiranidima, i razlog zasto ih nije bilo ni u jendoj ekspanziji je to sto nisu uspeli da naprave dostupnost svim biomorphovima koje bi igraci zeleli. A minimum system requirements ce biti dual-core (64bitni ^_^), megahercaza nepoznata, procenjujem na oko 2ghz svako jezgro, giga ili dva rama, i sl. sudeci po tome da animacija koja je trailer za igru bi trebalo takodje da je in-game shot gde force commander sa thunderhammerom ubija ork warboss-a, ova moja procena minimuma je.... pa vise lepa zelja a ne procena :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

Hypodermic wrote:@shark:
MMO? kakav bre MMO? pricamo o DoW strategiji, koliko se ja secam :D

@ostali:
uvodna kampanja za DoW 2 bi trebalo da bude sa tiranidima, i razlog zasto ih nije bilo ni u jendoj ekspanziji je to sto nisu uspeli da naprave dostupnost svim biomorphovima koje bi igraci zeleli. A minimum system requirements ce biti dual-core (64bitni ^_^), megahercaza nepoznata, procenjujem na oko 2ghz svako jezgro, giga ili dva rama, i sl. sudeci po tome da animacija koja je trailer za igru bi trebalo takodje da je in-game shot gde force commander sa thunderhammerom ubija ork warboss-a, ova moja procena minimuma je.... pa vise lepa zelja a ne procena :D
nije problem u biomorphovima, vetj stil igre ne bi mogao biti ubachen (introduced) u endzhin... postoji tyranid mod za trenutni DoW, ali oni u trenutnom engineu mogu biti ili veoma overpowered (a la SM+chaos ^ 2), ili veoma underpowered (IG / 10) ... sure, mozhe se PROBATI pronatji neki balans, al to jednostavno netje raditi u engineu "kako treba"...

shto se tiche tog MMOa, to je bili na konto ovoga.
Rat with a tool wrote:Bolje onda da pocne stednja...
Mada jedina igra za koju bih stvarno kupio novu maKinu je WoD MMO. A to ce se pojaviti...pa jednog lepog dana...
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by opsidiannight »

A kako ti znas da to nece raditi na sadasnjem enginu?

Sta, imas source kuci ba codiras u slobodno vreme?

Ljudi to je cist marketing, slatka navlakusa.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

opsidiannight wrote:A kako ti znas da to nece raditi na sadasnjem enginu?

Sta, imas source kuci ba codiras u slobodno vreme?

Ljudi to je cist marketing, slatka navlakusa.
tako shto sam proveo bar petstotinak sati modujutji tu igru. jel to dovoljno?
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by lord warrior »

Ne. Modovanje se ne moze uporediti sa pisanjem izvornog koda.
Kada bi hteli, bilo bi izvodljivo uz ekspanziju. Kao sto opsidiannight rece - marketinski potez.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by opsidiannight »

Lord Warrior je sve rekao.

Da su hteli da ih metnu metuli bi ih. Ovako ce Tiranidi biti "sargarepa" u nastavku. Zato sto se to tako radi.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Shark
Posts: 793
Joined: Sat Aug 03, 2002 12:54 am
Location: Chiba City
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Shark »

um, rasprava je bila da su tyranidi nemogutji u trenutnom engine-u... da su hteli da ih metnu, morali bi DOSTA toga da promene... a realno im je bilo lakshe da preuzmu bolji engine koji vetj imaju i njega da dorade nego da ovaj vetj sakatjeni josh vishe sakate... pa da im niknu bagovi tamo gde ih nikada nije bilo...

mozhda jeste marketinshki potez, ali je podosta potkrepljen time da bi oni bili "broken" ako bi se ubacili u ovaj. mislim, ne kazhem da nije marketing, al nije suvi marketing ;)

kao shto vidish, i "letetje jedinice" su doshle uz ekspanziju, al kao shto se da videti - to ne sluzhi kurcu i evidentno je da su promenili copy/pasteovali kod vezan za "hover" i da one nisu nishta drugo do jedinice sa velikim hoverom ... koje kada dodju do litice stanu, popnu se, i nastave da hoveruju dalje... isto i kada silaze (?!?) ...

the last time i checked, avion ne mora da se spusti za 20m kada preleti liticu od 20m ...

'fala Bogu da se modovanje ne mozhe porediti sa source-om... ;)
The mark of my divinity shalt scar thy DNA!
Up Up Down Down Left Right Left Right B A Start.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Stara stvar. :P
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

Image Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by opsidiannight »

Da izgleda izgleda, jos samo da imam masinu da ovo poteram. Pa ja uopste nemam masinu :) . Moracu da je kupim.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

The Eldar Have Arived!!! Dawn Of War II E3 2008 Trailer :roll:

Sory, zaboravih link:

http://www.thq-games.com:80/uk/thqtv/index/1687
Last edited by deka on Fri Jul 18, 2008 12:26 am, edited 1 time in total.
Image Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

http://www.youtube.com/watch?v=Yu4ABhVd28U

Onaj oblak na kraju... Tiranidi?
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

Eto Vam i tiranida, konačno... :-({|= :-({|= :-({|=

Malo video

Link: http://www.youtube.com/watch?v=oraVdPh9YZs (pogledati do kraja)

Malo slika:

http://pc.ign.com/dor/objects/14243516/ ... 45310.html

A ima i jedna na ovoj strani:

http://belloflostsouls.blogspot.com/
Image Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

To bre! :applause: \:D/
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Znaci jurim direktan link za dl HD produzenog snimka.. i nema ga nigde :( Necu bre da gledam preko youtube-a, hocu da gledma kad god ja hocu :P i to velik kvalitet :P :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

Evo ga ovde taj produženi snimak (Tyranids Reaveled), kao i još jedan pod nazivom Tyranid Gameplay... Šda da kažem, osim, biće brutalno, kako i dolikuje WH40K...

http://www.thq-games.com/uk/thqtv/index/1851
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Deko, koji deo od "download" i "high definition" nisi razumeo? Znam da ga ima na oficijelnom sajtu, ali hocu da ga skinem da ga imam na kompu, bre :P
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by deka »

Hypodermic wrote:Deko, koji deo od "download" i "high definition" nisi razumeo? Znam da ga ima na oficijelnom sajtu, ali hocu da ga skinem da ga imam na kompu, bre :P
OK, eve ti. Odavde:

http://browse.files.filefront.com/Warha ... files.html

skini fajl pod nazivom 46166_DOW2_LEIPZIG_ENG_DIX.avi (od 26/08/2008, 91.43 MB), pa ga lepo imaj (i gledaj) na kompu, bre :lol: :lol: :lol:
Image Image
Gassalasca Jape
Posts: 562
Joined: Tue Nov 16, 2004 8:40 am

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Gassalasca Jape »

Gospode, kako sam se napalio.
Dawngreeter wrote:
U ovoj prici Evropa je kao drugi Isus Hrist. Zrtvovala se za grehe Sovjeta.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

Posto pera ne kapira da nije tako lako mrdnuti jedan post iz jednog topika u drugi gde ti niis moderator, moram ovako pesaka da prosledjujem linkove :)

http://www.youtube.com/watch?v=yDdAale8IBc

Izgleda definitivno nece biti krilatih Tiranida, ali dobijamo sve ostalo :) nice :D

Evo i jedne slikice na kojoj su skoro svi tiranidi koje cemo moci da vodimo, jedino nema obicnih gaunta (na slici su hormagaunti) i genestealera i broodlorda, koje ako ne ubace pa nisu nista uradili :)

http://thqinc.cachefly.net/dow2/screens ... ids_02.jpg
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by orome pancevo »

Da li neko zna koliko je ova igra zahtevna?Tj da li bi mogla da se igra na nekoj masini ovog tipa-2500 procesor,512 RAM,ati radeon9550 od 128 graficka?
Broodlorda ima,video sam na youtubeu,na nekom snimku,a mislim da ima i genestealera(mislim da dodju kao pratnja za broodlorda,mada nisam siguran).
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Hypodermic »

tovj config je... pa da parafraziram betu, nije config nego dijagnoza. Bez 2 giga rama ne pomisljaj i bez dual core procesora ne pomisljaj. Mozda ce biti cak pozeljno da imas dual 64bit procesor...

EDIT:
krenuh da trazim system requirements za DoWII i umesto toga nadjoh ovo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dawn_of_War_2
Veoma me je zaintrigiralo to sto u kampanji neces moci da gradis zgrade, vec vodis samo ono sto si izgradio izmejdu misija.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

orome pancevo wrote:Broodlorda ima,video sam na youtubeu,na nekom snimku,a mislim da ima i genestealera(mislim da dodju kao pratnja za broodlorda,mada nisam siguran).
Verovatno si video Tiranidski mod za DoW.
Evo i jedne slikice na kojoj su skoro svi tiranidi koje cemo moci da vodimo, jedino nema obicnih gaunta (na slici su hormagaunti)...

http://thqinc.cachefly.net/dow2/screens ... ids_02.jpg
Tu su. Imas Gante sa Devourerima iza Zoantrope.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by PeraNekron »

Imam ja tyranid mod za dark crusade. Tamo imas sve jedinice, osim gargoylea. Relic unit je Trygon :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by PeraNekron »

Evo jos podataka za DOW 2:

Dawn of War II will feature a non-linear interplanetary campaign[4], playable as the Space Marines.[5]

Dawn of War II will depart from its predecessors in several key features[6] [7][8]:

* There will be no base-building during the single player campaign.
* The player will not be able to build new units during the missions themselves, and will only have limited reinforcement options during missions
* Consequences regarding mission choices. For example there may be multiple distress calls to answer, each available for a limited duration. During a mission you may have to choose between saving civilians or obtaining War Gear.
* Control of only five or six squads. However, each squad will be highly unique in their combat specialty and even voice acting.
* Redesigned War Gear - War Gear can be obtained by accomplishing objectives during missions and is randomly dropped sometimes by enemies. After identification it can be equipped on squads, and stored in an RPG style inventory.
* Better cover bonuses, and a new emphasis on methods of dealing with units in cover (e.g. destroying cover with grenades or ignoring cover bonuses with flamers).
* Improved squad AI - for example, squads under fire will seek out cover.
* More realistically sized vehicles (i.e. larger than before).
* Squads will acquire experience and become stronger as the game is played, from a new recruit to a hardened veteran.
* Jetpack units take off and land more realistically (i.e. not up, across then down).
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Histericni Istoricar »

Manijaci... Svidja mi se, ocem...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by Dzon Vejn »

Steta samo sto je real-time, a ne turn based :(
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: WArhammer 40000: Dawn Of War II

Post by ZergLord »

Pocela je beta. Sve koji imaju Soulstorm mogu da se prijave preko Steama.

http://www.youtube.com/watch?v=cWv7RG7r ... re=related

Mmmmmmm...
Locked

Return to “Kompjuterske igre”