Deus Ex 3

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=vJxQjWyt ... r_embedded

IGNov preview: http://pc.ign.com/articles/109/1096065p1.html


Ja zaista ne znam sta da ocekujem od ove igre. Sve mi nekako deluje da nije to to...
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Deus Ex 3

Post by lord warrior »

Videcemo. Danasnje trziste diktira neku drugu vrstu igara od one kojoj je pripadao prvi Deus Ex, ali se svejedno s vremena na vreme pojavi neki biser koji odudara. Samo neka ne zabrljaju gejmplej previse i neka prica bude u rangu originala, i mozda bude valjao.

Ili neka bude kao Alpha Protocol, to je sasvim dovoljno 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

lord warrior wrote: Ili neka bude kao Alpha Protocol, to je sasvim dovoljno 8)

Lol, dobro je znati da nisam jedini kome se ta igra svidela.
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Deus Ex 3

Post by opsidiannight »

Hm...
Po trejleru se vidi da su gledali Blejd ranera, što je dobro.
Čini mi se da će biti nešto parkur elemenata preuzetih iz assasins kreda.
Ako priča bude dobra i implementiraju u igru ove džidžabidže i poteze koje izvodi biće zanimljivo.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Fenjer-paša
Posts: 233
Joined: Sat Jan 17, 2009 11:57 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Fenjer-paša »

Ovo meni mnogo liči na Protype po svim tim džidžabidžama, akrobacijama i bezumnom klanju...
I wear my Grudge like a crown of negativity... desperate to control all and everything... unable to forgive...
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Deus Ex 3

Post by ZergLord »

Cudicu se ako igra bude na nivou keca. Ali valjda ce ispasti dobro, ima potencijal.
User avatar
ifke
Posts: 227
Joined: Wed Jan 24, 2007 6:51 pm
Location: bg

Re: Deus Ex 3

Post by ifke »

to su rekli i za fallout 3. :-({|=
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Deus Ex 3

Post by lord warrior »

ifke wrote:to su rekli i za fallout 3. :-({|=
To je ono sto nas sve plasi
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Jel moze meni neko da objasni kakvu ce Square/Enix ulogu da ima ovde? Oni i njihov uticaj me plase...
Image
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Ne znam za vas, ali meni je ovo do jaja.

http://www.youtube.com/watch?v=HAYqjEhaiXE
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Deus Ex 3

Post by Megabaja »

Odgledah osam minuta... covece, bacih osam minuta...

sta je bre ovo? splinter sel srece hitmena u deus eks svetu? a jos mozes i da se veres po ivicama nivoa ako ti je bas bas dosadno...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Megabaja wrote:Odgledah osam minuta... covece, bacih osam minuta...
Preziveces
Megabaja wrote: sta je bre ovo? splinter sel srece hitmena u deus eks svetu? a jos mozes i da se veres po ivicama nivoa ako ti je bas bas dosadno...

Zavisi kako gledas na Deus Ex. Gameplay je naravno potpuno drugaciji, ali je osnovna ideja i dalje tu - hibridna igra koja ti dozvoljava da odredjenu sitaciju resis na vise nacina. Deus Ex je pravljen u vreme kada su Quake II, Thief i RPGovi tipa Daggerfall, M&M, EQ i sl. bili Bog, pa je njegov gameplay bio inspirisan elementima iz tih igara. Sada su popularni Mass Effect, Assassins Creed i CoD pa i nije cudno da je Deus Ex 3 pratio nove igracke trendove. Jebi ga, mozda nece biti "thinking man's shooter" kao prvi, ali ne mora da znaci da nece biti zabavan.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Deus Ex 3

Post by Megabaja »

... prvi Deus Ex bio je igra koja zahteva vise od pet sekundi razmisljanja, igra u kojoj su postojali dijalozi sa opcijama, igra u kojoj su NPC od tvojih izbora bili prijatelji ili neprijatelji, igra tokom koje se glavni lik razvijao. Deus Ex je bio revolucionaran na vise polja, a meni omiljeno je cyberpunk.

Ovde sam video da nekog generickog crnju mozes da smlatis na vise nacina. I da njegovo telo mozes da odvuces u budzak. Big dil.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Megabaja wrote:... prvi Deus Ex bio je igra koja zahteva vise od pet sekundi razmisljanja, igra u kojoj su postojali dijalozi sa opcijama, igra u kojoj su NPC od tvojih izbora bili prijatelji ili neprijatelji, igra tokom koje se glavni lik razvijao. Deus Ex je bio revolucionaran na vise polja, a meni omiljeno je cyberpunk.
... i extra soundtrack. Sve se ja slazem, ali druga su vremena danas i za druge ljude se prave igre. Danas se cinjenica da igra zahteva vise od 5 sekundi razmisljanja uzima kao minus. A i Deus Ex se upravo zbog ovoga sto si naveo smatra za jednu od najboljih igara svih vremena. Ne treba opterecivati nejaka pleca mladog naslednika, slavom njegovog pretka.


Megabaja wrote:Ovde sam video da nekog generickog crnju mozes da smlatis na vise nacina. I da njegovo telo mozes da odvuces u budzak. Big dil.
Pa dobro, ono je sigurno bio tutorial. Sigurno ce kasnije igra da se "otvori" pa ce imati vise mesta za taktiziranje. Igra ima taj arkadni osecaj, ali ipak ne deluje kao mindless shooter.


Ja vidim dva ozbiljnija problema. Kao prvo, ovo je ocigledno igra pravljena oko konzola. Ovo je konzolna igra. Tako da ce PC igraci garant POPIZDETI kada vide da su dobili port sa konzole. Shitstorm kao ovaj sto se trenutno desava oko Dragon Age 2 ce se sigurno ponoviti i sa DE3.
A drugo. Mene plasi da ce igra biti strasno linearna i iscepkana na manje deonice. Konzole imaju smesno malo RAMa pa su cesti loading screenovi i koridori neminovni. Po ovom demou, sve mi se cini da ce i DE 3 biti takav. I prvi Deus Ex je imao dosta delova sa linearnom progresijom, ali ogroman deo igre se odigravao u otvorenim mapama tipa - ulice HKa, NYa i Pariza. Bilo bi smor da toga vise nema.
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Deus Ex 3

Post by lord warrior »

Megabaja wrote: prvi Deus Ex bio je igra koja zahteva vise od pet sekundi razmisljanja, igra u kojoj su postojali dijalozi sa opcijama, igra u kojoj su NPC od tvojih izbora bili prijatelji ili neprijatelji, igra tokom koje se glavni lik razvijao. Deus Ex je bio revolucionaran na vise polja, a meni omiljeno je cyberpunk.
Da ne govorimo o sukobu sa Anom Navare i Guntherom, odlukom da li ces reyesa povesti sa sobom, da li ces otkriti sabotazu na helikopteru, kao i najbitniju - da li ces izaci kroz prozor ili na glavna vrata 'ton hotela...
Verterdegete wrote:... i extra soundtrack.
Zato sto je Alex Brandon bog. Inace, Vorenu Spektoru se nimalo nije svidjao, dok nije poceo svakodnevno da zvizduce temu.
Verterdegete wrote:Ne treba opterecivati nejaka pleca mladog naslednika, slavom njegovog pretka.
Treba. Inace ne moze da se pretvara da je naslednik.
Verterdegete wrote:Pa dobro, ono je sigurno bio tutorial. Sigurno ce kasnije igra da se "otvori" pa ce imati vise mesta za taktiziranje. Igra ima taj arkadni osecaj, ali ipak ne deluje kao mindless shooter.
Nekako sumnjam u to.
Sam si rekao da je prvi deo inspirisan igrama popularnim u to vreme, kao da su danas popularni Mass Effect, Assasin Creed i Cod - a to jesu mindless shooteri (narocito CoD).

Jedini pravi duhovni naslednik Deus Ex-a je Alpha Protocol.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Pa dobro, Assassins Creed moze da se igra ili kao stealth igra, ili kao akciona avantura. Kada sam ga pominjao, mislio sam na to da je stealth u DE3 ocigledno inspirisan njegovim stealh gameplayom. A i realno, i Deus Ex se mogao igrati kao obicna pucacina. Fina inovacija u donosu na serijal je to sto ce se sada neke deonice u igri ,osim akcijom, moci resavati i kroz dijalog (kazu da ce u igri biti preko 200 000 "dialogue lines").

Po mom misljenju: Kako smo se nadali, dobro smo se udali. Gledaj na sta novi XCOM lici



PS: A sto se tice Alpha Protocola, slazem se da je odlicna igra (i veoma slicna prvom Deus Exu). Meni je ,pored Troike, Obsidian omiljeni RPG studio.
Image
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Deus Ex 3

Post by lord warrior »

Verterdegete wrote: Gledaj na sta novi XCOM lici
To je zato sto je to XCOM, a ne X-COM.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Hebi ga, i ovaj je ovakav zato sto je Deus Ex: Human Revolution, a ne Deus Ex 3. :D
Image
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: Deus Ex 3

Post by Awakened »

Neka dobra dusa je pustila demo verziju na torrent sajtove. Ima 2 misije + 1 grad izmedju. Trenutno sam u gradu.

U principu, misije su slicne originalu. I dalje su tu ventilacioni otvori, zaobilazne putanje, prolazi skriveni iza kutija, kompjuteri koji se mogu hakovati ili se naci password... Turreti koji se mogu hakovati da pobiju strazare, laserski alarmi koji se mogu iskljuciti hakovanjem nekog terminala ili emp granatom i sl.

Hakovanje je sada minigame, pa nema multitools-a. Sam minigame izgleda ok, trazi malo razmisljanja, malo planiranja, i malo spretnosti. Zabavan je, barem za sad.

Primetio sam da NPC-ovi drugacije komentarisu u zavisnosti od ciljeva koje sam/nisam ispunio tokom misije. Koliko to ide u dubinu (npr. da li te drugacije tretiraju ako ubijas ili ako onesposobljavas protivnike) nisam provalio. Da li ce se od stila igre menjati njihov stav prema glavnom liku jos je rano reci.

E da, vise nema skill-ova, nego sada levelovanjem dobijas da aktiviras nove augumentacije. Nisam provalio da ima izbora izmedju augumentacija, sem broja nivoa koje mozes dobiti.

Sto se tice grada, opet, izgleda kao u prvom delu, samo, kao da nesto nedostaje. I dalje ima sidequest-ova, istrazivanja, razgovora sa npc-ovima sa opcijama itd, samo... Sta znam. Nema smugler-a do koga je trebalo doci, ovde je lik koji prodaje oruzije odmah dostupan. Ili nema onog bara ili motela oko koga se vrte sidequestovi.

Tako da, bez preteranog zadubljivanja, igra mi izgleda ok, tezi da bude slicna originalu ali blago podbacuje. Mada, bolji sud ce dati Alfa i Sutic, ipak su oni veci fanovi originala od mene.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Deus Ex 3

Post by Megabaja »

Nisam probao igru, tako da cu komentar ostaviti za celokupno delo kad se pojavi.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Deus Ex 3

Post by Verterdegete »

Klipovi leaked bete o kojoj je awakened pricao. Odlican kvalitet snimka.


http://www.youtube.com/watch?v=8GDe0UDQA-U
Image
Locked

Return to “Kompjuterske igre”