Izasao Blood bowl - Legendary edition

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Razz
Posts: 44
Joined: Sun Mar 29, 2009 6:54 pm

Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by Razz »

Pozdrav svima reko cisto da javim izasao je Blood bowl - Legendary edition,tako da svi koje zele da ga uzmu mogu da ga isprobaju prvo :D.
I ekstra je pozdrav \:D/
Vodka! That's a child's drink, why am I drinking this stupid drink, oh and why am I on a traffic island?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by Dzon Vejn »

Ima nas dosta koji smo se zajebali sa kupovinom osnovne edicije, pa ne znam kojom magijom bi me naterali da im dam jos jednom pare ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by Dzon Vejn »

Samo da napomenem, eventualno zainteresovanima, da svi problemi i dalje postoje. Gledao sam juce sajt game-s-a, pa sam video legendary edition za 2000 dindzi. Reko', 'ajd' da proverim forum da nije kojim slucajem sve popravljeno, pa da razmislim da kupim LE.

Otvorim technical forum, naravno, i zakljucim - i dalje postoji problem sa modemima / ruterima, i dalje postoje problemi sa diskonekcijom, i dalje postoje problemi u vidu toga da se partija ne racuna, LE je, naravno, pun novih bugova (a ni svi stari nisu popravljeni). Postoji bug koji omogucava da se postavi 12 igraca na tablu, itd., itd.

U prevodu - nemojte, ni pod 'razno', kupovati ista od Cijanida. Ako je za utehu na istu listu sam dodao i Sid Meier-a (Civ5 koji i dalje nije popravljen), i EA (Burnout Paradise na licnoj kozi, i burazer sa APB, online store-om i naplacenih 600 evra u pretplatama koje nije trazio :D) :roll: .
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by Verterdegete »

Sve igre radjene na Gamebryo endzinu su ti takve ( Warhammer online, Fallout NV, Civ IV, Blood Bowl...). Glitchevite, nestabilne na mrezi i hardverski isuvise zahtevne za ono sto vizuelno pruzaju.

Skinuo sam igru pre neki dan i deluje mi zabavno za muliplayer. Da li se ovo jos uvek aktivno igra ?
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by Dzon Vejn »

Verterdegete wrote:Sve igre radjene na Gamebryo endzinu su ti takve ( Warhammer online, Fallout NV, Civ IV, Blood Bowl...). Glitchevite, nestabilne na mrezi i hardverski isuvise zahtevne za ono sto vizuelno pruzaju.

Skinuo sam igru pre neki dan i deluje mi zabavno za muliplayer. Da li se ovo jos uvek aktivno igra ?
Ja sam se poslednja dva puta nakacio, kliknuo da hocu mec, cekao, cekao, cekao.... i odustao. Ja sam doduse imao malo razvijenije timove (po mom misljenju - to je i poenta blood bowla, a ne da igram svaki put od nule).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by joggy »

warhammer online igrao par meseci. Na pocetku sam morao da spustim grafiku posto je bila zahtevna, mada su to popravili kasnije, a osim toga i par sitnih bugova koji ne uticu na igru nisam imao problema.

Fallout NV igrao neoriginal doduse i nisam imao ama bas nikakvih problema

Civ 4 igrao neoriginal u pocetku jedva zbog lose grafike, ali posle izlaska warlordsa sve je poletelo i nije bilo nikakvih problema

Blood Bowl je izasao posle samo 2-3 meseca testiranja. Na pocetku nekih 80% skilova nije radilo kako treba ili nije radilo uopste. Posto su se podaci belezili ta tvom hardu svako je mogao lepo da prepravi najobicniji fajl i da stavi sta mu treba. Posle toga su uveli zasticeni fajl koji je samo nijansu tezi za editovanje. Skilove su ispeglali na nekih 40% koji rade kako treba, jos 10% koji u principu rade kako treba, ali ne mora da znaci pod nekim nestandardnim uslovima i 50% koji i dalje rade pogresno ili ne rade uopste. I to je manji problem

Veci problemi, i neresivi:
1. Igra ide preko p2p, bez ikakve kontrole sa strane servera, osim toga dal postoji stalni stream. Sta se desilo tokom utakmice se uploaduje na server tek po zavrsetku meca. Znaci svako moze da edituje fajl i upise sta hoce, uz sada malo zezanja (nije obican txt fajl)
2. Seed za utakmicu se generise na tvom racunaru, i u txt fajlu koji moz da vidis bez problema. Skines programcic, i znas koji rolovi ti dolaze.
3. Ako igra krene naopacke, jednostavno zablokiras firewallom program, program izgubi konekciju, server ne zna ko je kriv, igra ne vazi.
4. Nekih 50% modema/rutera ima velike probleme ili ne radi uopste uz ovu fantasticnu igru. Evo moj slucaj: prvo sam imao neki praistorijski sagem modem koji nije imao problema. Onda sam uzeo tplink ruter i zavrsio sa igranjem. Naime, ruter recimo 2 puta u sat vremena izgubi streaming na par sekundi (naravno, zbog greske na njihovom serveru jer nije kompatibilan sa 50% modema). Na tekmi se vidi da je bilo gubitka streaminga, ali posle par sekundi sve ponovo krene kao da nista nije bilo. Odigras do kraja, pocne upload na server, server tek onda vidi da ima gresaka i tekma se ne vazi. Ti gubis reliability, kao i tvoj protivnik.

Programer se trudio da ovo ispegla nekih par meseci posle izlaska igre, ali su ubrzo odustali od svega i ostavili igru takvu kakva jeste. Baza igraca je bila ogromna na pocetku, svi su se nadali da ce za pola godine proraditi kako treba, medjutim to se nije desilo i sad imas 10% ili manje prvobitnih igraca tamo. Legendary edition su samo ubacili dodatne timove, svi problemi su ostali.

Ja licno nikada u zivotu nista od cijanida ne uzimam
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Izasao Blood bowl - Legendary edition

Post by Verterdegete »

joggy wrote:warhammer online igrao par meseci. Na pocetku sam morao da spustim grafiku posto je bila zahtevna, mada su to popravili kasnije, a osim toga i par sitnih bugova koji ne uticu na igru nisam imao problema.

http://social.bioware.com/forum/Gamepla ... 301-1.html

A ovo je samo vrh ledenog brega. A i nisi ti imao problema zbog toga sto je igra graficki zahtevna vec zato sto je endzin ocajno optimizovan, odn. Client ti opterecuje masinu nepotrebnim kalkulacijama i memory leakovima. Pogledaj na primer Lord of The Rings Online, koji je primer dobro optimizovane igre. Igra ima kudikamo raskosniju grafiku nego WAR, a ide i izgleda bolje na mnogo slabijim kompjuterima.
joggy wrote:Fallout NV igrao neoriginal doduse i nisam imao ama bas nikakvih problema


Onda si jedan od veoma retkih, posto se internet tresao od plakanja po gaming forumima i sajtovima zbog raznoraznih problema u NVu. Meni je igra isla bez nekih drasticnih problema, ali itekako je bilo glitcheva i izbacivanja u Windows.
joggy wrote:Civ 4 igrao neoriginal u pocetku jedva zbog lose grafike, ali posle izlaska warlordsa sve je poletelo i nije bilo nikakvih problema


CiV 4 nije nesto narocito bagovit ili glitchevit, ali je veliki resource hog. Ja sam ga igrao na 3 puta jacem kompjuteru od onog predvidjenog za Recommended, a ipak nisam imao normalan framerate u kasnijim fazama igre. Doduse, svaki CiV je takav.
Image
Locked

Return to “Kompjuterske igre”