Star Wars The Old Republic

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Chamil
Posts: 96
Joined: Thu May 23, 2002 1:47 pm
Location: I ja sam sa Vrachara
Contact:

Star Wars The Old Republic

Post by Chamil »

Planira li neko da igra SWTOR?
Odigrao sam beta vikend i zapaljenje je bilo trenutno.
Chamilov FAQ:
"Kako da smrsam hraneci se u kafani?"
Jedite chorbu i shopsku. Trenirajte 6 sati dnevno.

Chaplain umire samo na 1 a kocka ima 6 strana.Pa ti vidi...
Moj novi blog=> http://logaritam.rs/
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Star Wars The Old Republic

Post by joggy »

ja se jos premisljam. I ja sam odigrao beta vikend. Prica je odlicna (ovde imati u vidu da ako vam se ne svidjaju bioware igre nece ni ova), najvise podseca na mass effect.
Klase, rase, talenti, oruzja oprema itd, sve je to uradjeno vrlo dobro (na nivou wow-a). Ima tu i originalnih stvari unutar standardnih opcija (recim crafting sistem mi se dosta svidja), imas cak i sidekick-a sto recimo nemas u wow-u (mada ima u nekim drugim online igrama). Questovi su standardni: sakupi to i to x10, ubi tog i tog, odnesi ovo od tacke a do tacke b, medjutim ovde je sve to ispraceno pricom u filmskim sekvencama kao i sve bioware igre. Tako da ovde to nije zamorno kao u wow-u gde niko ne cita one zidove teksta koje ispisuju quest giveri i koji nemaju bas neku ulogu na grand skali dogadjaja. Ovde zaista pratis pricu, i sve sto radis znas zasto radis. Postoje i kvestovi a i zone koje mogu da odrade samo odredjene klase, bilo u grupi sa par prijatelja, bilo solo, sto je za mene plus. Kod takvih kvestova svaki igrac dobije svoju instancu, tako da nema cekanja 10 min da se neprijatelj koji ti treba respawnuje posto ga je neko ubio ispred tebe.

Medjutim grafika je ogromno razocarenje za mene. Grafika nije losa da se razumemo, ali je prilicno stara (starija od mass effect 1). Na plus stranu, igra zbog toga ide ekstra brzo bez ikakvih muka za graficku karticu koja se recimo prilicno mucila na riftu.
Animacija likova i njihovo kretanje kroz prostor je takodje lose (cini mi se da niko tu nikada nece stici wow). Niposto ne pritiskati skok (osim ako bas mora), jer to moze dovesti do momentalnog brisanja igre sa harda (steva zna o cemu pricam :)). Animacije skoka su stvarno jedne od najgorih ikada vidjenih u mmo svetu a i sire.

Pvp sam samo probao jednom, mada moram da napomenem da nisam ljubitelj pvp-a uopste. Sa moje strane gledista izgleda ko wow, tako da ni tu nema nekih groundbraking momenata.

I na kraju ostaje velika dilema, zbog koje se i premisljam oko igre. Prica je super, ali onda dodjes do max nivoa, odradis instance i raidove, i tu se prica zavrsava. Odnosno drugim recima - igra ostaje bez svog najveceg asseta. Sta onda? Besomucni grind u igri koja po gameplay-u ipak kaska dosta za wow-om?
Likovi koji su bili beta testeri odranije kazu da se do max nivoa stize za 3-4 nedelje opustenog igranja (opusteno igranje mislim da znaci 10-12 sati dnevno u njihovom recniku).

ah, da. Imati na umu da EA odradjuje finansijsku stranu price, sto ce reci nikako ne davati podatke sa kreditne kartice, samo debitnu koristite, posto EA ima takve ispade da vam uzme sve pare, pa vam onda kao vrati a vi posle objasnjavajte u srbiji da treba da vam vrate pare na racun. Isto tako EA ima obicaj da ne radi u srbiji zbog nekog auto pronalazenja zemlje odakle si, a posto srbija nije na ovom svetu onda tu ima poprilicno muka.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Chamil
Posts: 96
Joined: Thu May 23, 2002 1:47 pm
Location: I ja sam sa Vrachara
Contact:

Re: Star Wars The Old Republic

Post by Chamil »

Imam utisak da mi kao da nismo igrali istu igru, pogotovu sto se grafike i animacije tice. Meni je grafika lepa, animacije veoma fluidne i mnogo bolje od wowa. Ne znam na kojoj konfiguraciji picis ali postoji mogucnost da ti je seklo zbog senki koje nisu bas optimizovane u beti. Meni je sve bilo na maxu osim shadowsa koje sam stavio gotovo na minimum a imam ozbiljnu igracku masinu. Koliki ti je bio FPS?

Sto se PvPa tice (a ja jesam PvPer) rokanje vise lici na WH nego WOW (mada su razlike suptilne, sve mu dodje na isto) a na visim nivoima ocekujemo RvR open world ratovanje i osvajanje planeta.

I nije mi jasno kako to mislis da igra kaska za WoWom po gameplayu kad znamo da je WoW drugo ime za grind? Je l to misljenje zasnovano na tvom iskustvu high lev chara ili sta?

Ja sam za beta vikend probao sve klase i digao jednu na lev 13, odigrao jedan instance i gomilu pvp-a. Bilo je izuzetno zabavno ergo odluka da se igra dalje pegla. Nadam se da ce popraviti sitne bagove do izdavanja igre.

Over&Out
Chamilov FAQ:
"Kako da smrsam hraneci se u kafani?"
Jedite chorbu i shopsku. Trenirajte 6 sati dnevno.

Chaplain umire samo na 1 a kocka ima 6 strana.Pa ti vidi...
Moj novi blog=> http://logaritam.rs/
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Star Wars The Old Republic

Post by joggy »

pa rekao sam da grafika meni nije ruzna, samo je stara, sto ce reci losija mnogo od wow-a koji je sa kataklizmom obnovio sve teksture, pa sad izgleda mnogo bolje iako je engine jako star. Jednom recju, grafika je daleko ispod ocekivanog kvaliteta za bioware i lucas arts.
Animacija jeste tecna kao sto i kazes, ali karakter izgleda kao strasilo kome su zabodene motke umesto ruku i nogu pa se tako krece kroz svet. Kada skoci, to je vec uvreda stvarno za sve igrace toliko je lose animirano.
Imam intel i5-2600 i nvidia460 grafiku, sve je bilo ukljuceno na max, znaci sve opcije sam ukljucio i sve one slidere nabio na max i i dalje je bilo preko 40 FPS u vecini slucajeva.

gameplay se odnosi na to kako su instance i raidovi odradjeni, odnosno da li ima bugova, kako rade neprijatelji i kako ide izracunavanje od strane kompa i animacija kada 25 igraca istovremeno krene da baca magije, krece se radi razlicite stvari.... drugom recju kvalitet pve-a, ne sadrzaj. To i kazem, star wars ima sjajnu pricu iako je u sustini isto grind, medjutim to ovde ima neku svrhu za razliku od wow-a. ALI, kvalitet istanci scritpova itd je neprevazidjen u wow-u, a kada iz star warsa oduzmes pricu koja jelte nestaje kada sve odigras jednom ostaje mnogo losije iskustvo tokom igranja instanci i raidova.
WoW misljenje je zasnovano na svemu, stvarno sam izgubio mnogo zivota na toj igru, video sam sve :).
ja sam podigao charactera na lvl 16, doduse probao sam samo jednog, znam da su price razlicite za sve sto je veliki plus.
Sto se tice bugova nema sanse da to isprave, ovo je ustvari v1.0 igre posto izlazi oko 15. decembra. Ovo sad je bio ustvari stress test servera. Dobro, mozda ce popraviti bug zbog koga ne mozes da izadjes normalno iz igre, vec moras da gasis na ALT-F4 8O . Ali sve ostalo ce sacekati neki patch. Ne kazem da igra ima mnogo bugova, naprotiv izgleda vrlo dobro odradjena. Tokom testa mi se desilo jednom da se igra zaglavila nakon prihvatanja story kvesta, bez posledica.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Verterdegete
Posts: 287
Joined: Sun Jan 10, 2010 5:32 pm

Re: Star Wars The Old Republic

Post by Verterdegete »

Postavicu svoje utiske koje sam napisao na drugom forumu.


SWTOR je u principu solidna igra. Ne postoji nista u sta bi mogao uperis prst i kazes da ne valja. Kontrole su zategnute, grafika je na nivou, dijalozi dobro izrezirani, borbe drze paznju...
Medjutim, problem je u tome sto u igri isto tako ne postoji nista sto je stvarno zablistalo, sto je vanserijski. Izuzev dijaloga, sve sto SWTOR nudi MMO konkurencija ima barem na istom nivou, ako ne i bolje. O non-MMO konkurenciji da i ne govorim.
Sami dijalozi jesu nesto do sad nevidjeno medju MMO igrama, i kada se uporede sa resenjima koje ima postojeca konkurencija (WoW, EvE, LOTRO,GW), ali i buduca (GW2,TSW,TERA), zaista deluju kao nesto impozantno. Medjutim, kad stavis Busmana medju kepece i on ce izgledati kao dzin.

Dijalozi u SWTORu su jako staticni, zbog cega deluju arhaicno i na nivou onih iz ranih dve hiljaditih. Uz to, ne pomaze im ni jako ogranicen izbor koji stavljaju pred igraca, a koji je postavljen po BioWareovom tradicionalno lobotomiranom kljucu - Psihopata/Patrijarh Pavle uz povremeno "daj jos para". Pri cemu su efekti tog izbora minorni ili zanemarljivi za dalji tok radnje.
Mrzi me da ulazim dublje u ovu tematiku, ali sve u svemu - iako su dijalozi u SWTORu za MMO standarde zaista impresivna stvar, kada se stvari gledaju iz sveobuhvatnije perspektive, tesko da su oni nesto sto bi zaista moglo da SWToR svrsta medju izuzetnije naslove. U ovoj oblasti, standardi su postavljeni jako visoko, i tesko da bi me SWTORovi dijalozi mogli impresionirati posle verbalnih duela iz Deus Ex: Human Revolutiona ili ultradinamicnog ludila iz Alpha Protocola.

Realno, SWTOR ce biti, barem u pocetku, komercijalno uspesna igra. Fransiza i pedigre joj to garantuju. Ono sto smo videli iz bete nam pokazuje i da ce biti solidan naslov. Medjutim, u ustima fanova ce ipak ostati gorak ukus razocarenja, jer je BioWareov Kotor MMO imao potencijala da bude nesto mnogo, mnogo vise.
Image
User avatar
Chamil
Posts: 96
Joined: Thu May 23, 2002 1:47 pm
Location: I ja sam sa Vrachara
Contact:

Re: Star Wars The Old Republic

Post by Chamil »

Jos par dana pa cemo da vidimo. Sto se grafike tice stiglo je objasnjenje da je u beti high grafika u stvari bila low i da su teksture mnogo bolje. Ja ocekujem vrhunsko zezanje.
Chamilov FAQ:
"Kako da smrsam hraneci se u kafani?"
Jedite chorbu i shopsku. Trenirajte 6 sati dnevno.

Chaplain umire samo na 1 a kocka ima 6 strana.Pa ti vidi...
Moj novi blog=> http://logaritam.rs/
iv_lonc
Posts: 13
Joined: Mon Sep 26, 2011 10:04 pm

Re: Star Wars The Old Republic

Post by iv_lonc »

aj i ja da se oglasim kao jedan od ljudi koji je medju prvima krenuo kod nas u krajy da igra ovu igru ,betu nisam probao nego sam uzeo igru ne razmisljajuci dali ce mi se svideti ili ne i dali ce mi raditi na mom kompu ili ne jer sam veliki fan star warsa i volim sve sto se tice toga ,kupio sam igru krajem januara i ajde recimo mogu da kazem da jos uvek nisam dosao do kraja tj da levelujem maximalni level na karakteru sad sam recimo 40ti al ajde igram je i po sat sat i po dnevno ,zbog posla ne stizem vise ,sto se tice swtora ja sam odusevljen ali mi se recimo ne svidjaju svemirske borbe u kojima ti na tezim nivoima recimo prodjes kako oces a u laksim mozes cak da izgubis par puta pre nego sto je predjes . ne svidja mi se recimo sirenja neke od misija na kojima dobijes da ides na drugi kraj planete da bi ti on rekao nesto pa se onda opet vracas na isti pa tako u krug par puta od koga efektivno prodjes i po 35 minuta putovanja zbog svega minut nekog razgovora .al sto se tice grafike meni je ok i sto se tice price neke osnovne i tu sam zadovoljan .po meni mislim da ne bacam pare u vetar
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Star Wars The Old Republic

Post by orome pancevo »

Verovatno je ok za one koji vole PvE. Sto se PvPa tice tu je krs. Vecina pvp gildi je batalilo igru i vratili se na forum status dok ne izadje GW2. Masovno su se ljudi vracali na brutalno unisteni WAR, sto sve govori.
Ako ste za pvp sacekajte guild wars 2, izlazi do kraja godine(verovatno negde jul-septembar).
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Star Wars The Old Republic

Post by Stevan »

TORtanic :))
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
Locked

Return to “Kompjuterske igre”