Freelancer - ONLINE MULTIPLAYER

Moderator: Moderators

User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Freelancer - ONLINE MULTIPLAYER

Post by Xardas »

Evo počeo sam po treći put da igram igru, samo sada online...ima li neko da bi se priključio (potpuno besplatno i ne treba orginal igra)...

X
Last edited by Xardas on Wed Sep 28, 2005 7:28 pm, edited 1 time in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Post by igor »

ocu ja... :)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

ako imaš igru, pogledaj ovu raspravu ovde, pa da se dogovorimo. Ako ne, možemo nekako da se nađemo pa da ti narežem disk...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Scorpion
Posts: 23
Joined: Sun Aug 21, 2005 6:02 pm
Location: Beograd

Post by Scorpion »

Idite na taj Xardas-ov link i upoznajte jedini (a samim tim i najbolji) srpski Freelancer klan. 8)
User avatar
Mutant
Posts: 78
Joined: Sun Apr 20, 2003 8:17 pm
Location: kblo 70

Post by Mutant »

xardase ocu jaaaa.znaci igra jedan ortak i kaze da je online vrh.samo reci kako da se prikacim i eto me...
"...prosecna naseljenost svih planeta Vaseljene ravna nuli.Iz ovoga sledi da je naseljenost citave Vaseljene takodje ravna nuli,a ljudi koje mozda srecete s vremena na vreme samo su proizvod vase bolesne maste!"
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Mutant wrote:xardase ocu jaaaa.znaci igra jedan ortak i kaze da je online vrh.samo reci kako da se prikacim i eto me...
Instaliraš igricu kao i obično i konektuješ se na net, startuješ igru, ideš na multiplejer, onda internet, onda refreshuješ listu servera, onda nađeš server po imenu 24/7 Eagle Utopia jer tu igraju ovi naši što zabušavaju...konektuješ se, napraviš lika i igraš...fora je samo ako se ne konektuješ na server mesec dana, obrišu ti lika...

Hajde kad se prijaviš napiši kako ti se zove lik...
NA tom serveru sam Nemesis_Devastator i igraću uglavnom svaku noć od jedanest, dvanest do jedan, dva...

Poz!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...sad se bavim trgovinom...pre toga sam putovao u Rhainlend sistem u ekipi sa jednim Amerom i sa jednim Rusom...eto kad niko od naših neće da se igra ...Baš ste neki... :(

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...samo da znate promenio sam nisk na eagle utopia serveru...sada sam, verovali ili ne, Xardas...Vidimo se u svemiru...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Blaurgh
Posts: 58
Joined: Tue Jan 24, 2006 10:44 pm
Location: Beograd, Kostunjak

Post by Blaurgh »

Igra je mnooogo dobra, presao sam 3 puta u singlu, otkrio sve skrivene sisteme i uzeo najjaci brod (titan se valjda zove). Nego jel mogu da se importuju likovi iz singla i koja konekcija mi je potrebna??

Najbolja zarada trgovinom je dijamantima Moscva-Berlin (samo dok stignes..:) )
User avatar
Daki
Posts: 95
Joined: Sat Oct 15, 2005 8:49 am

Post by Daki »

Evo krenuh i ja da igram...
Samo smor je nema puno ljudi (max 64 na serveru)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...sad, kad sam se vratio iz vijske, pogodite koju igru i gde sam ponovo počeo da igram?

Pa naravno Freelancer i to na, pogađate 24/7 Eagle Utopia serveru a lik mi se zove, verovali ili ne, Xardas...

...e pa dobro...ja ću sad lepo da se igram a vi svrnite kad hoćete...(i dalje je sve isto samo što su sad dodali još neke varijante zarad poboljšanja role-play-a i sad je obavezno skinuti mod menager i EU death match mod ali više o tome na http://efs.homepagehere.com)

Pozzzzzzzzzzzzzz

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Post by TheMarko »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Reci mi samo koliko vremena moras da odvojis dnevno za ovakvu zanimaciju ? ? ?
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...pa u proseku igram oko 1h dnevno mada zadnjih 2-3 dana nisam igrao uopste...sad sam maksimalno nabudzio brod, pa sam u fazonu da detaljno istrazujem sistem po sistem i da nadjem sto vise jumpholova, olupina idr...mada uvek sam za akciju ako neko trazi pomoc za lov na Nomade ili nesto slicno...

Ako neko igra na 24/7 eagle utopia, ovde mozemo da se dogovaramo oko akcija...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

I tako se ja zapitah : kada sam ono bese ponovo poceo da igram ovu igru? I da bih nasao odgovor dodjoh ovde da odgovorim na opvu odavno mrtvu temu...bilo je to 19.06.2006. pre skoro 7 meseci...i tako ja jos uvek igram tamo na istom serveru sa nekim starim a nekim novim ljudima...i pravo da vam kazem upoznao sam nevidjeno mnogo dobrih likova sa razlicitih delova nase planete i mogu reci da su FL igraci koji igraju na Eagle Utopia fenomenalna ekipa vredna svake pohvale...

Ovde cu takodje pomenuti Void server koji nije po mom ukusu (kratko bejah tamo) ali tamo igra trenutno najveci srpski FL klan >4S_SQUAD<...

Ako ikome dune da proba multiplayer ove stare dobre igre, neka pogleda u nekom od prethodnih postova za adresu EU servera pa nek se prikljuci...

J3bote, pa ja vec 7 meseci igram ovo cudo... 8O 8O 8O 8O

Manijak! :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Zar ovo ne bejase tema o freelanceru ili opet ja spamujem....
Samo hocu da kazem da se i ja pridruzujem offanzivnoj trgovackoj flotili (q-ships :D) samo da intaliram igru i da naucim kako se igra :D
Image
Image
Image
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Ne mogu da nadjem 24/7 eagle utopia... Mr. X help....
Image
Image
Image
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

evo ovako :

Idi na efs.homepagehere.com

Tu procitaj sve on nasem lepom serveru i pogledaj download sekciju da bi skinuo FLmod menager i EU deathMatch mod 4.04...zatim instaliraj igru (cistu i bez ikakvih patcheva). instaliraj mod menager i instaliraj EU DM mod, zatim startuj FLMM i aktiviraj DM mod u njemu (ne aktiviraj ni jedan drugi mod osim tog) i zatim klikni na "start freelancer" opciju...

kad se igrica pokrene, idi na multyplayer, pa lan pa ce ti se samo EU server pojaviti (moras da imas mod da bi ovo radilo)...double click na server pa idi na create new char, uloguj si i uzivaj...ako ti nesto ne bude jasno, samo pitaj nekog od igraca koji imaju {*SHERIFF*} ili [EFS] ispred imena, oni svima pomazu...mene ces naci pod istim nickom koji koristim ovde na forumu...

Pozdrav i cya in space ;)

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Trenutno igraci koji igraju na Eagle Utopia serveru a pritom su iz Srbije su :
-BigBear (Zulufic)
-zLord, Yama (Lord)
->SFRJ<-tutor, Dejan_Tutor (covek iz smedereva, ne znam da li je aktivan ovde na forumu)
-Nominator, PavXter
-kale
-Ivicaaa!
-zvoncica (da, da, devojka je, ali ne zavaravajte se, bije mnogo dobro)
-Xardas (moja malenkost)

Imena odvojena zarezom a koja se nalaze u istom redu su razliciti characteri jednog istog igraca (dozvoljeno je imati do 5 char-ova po igracu)..

samo da znate, da je koriscenje bilo kog drugog jezika osim engleskog u systemskom chat kanalu zabranjeno zato sto je to kanal koji svi igraci u sistemu vide. Na srpskom mozemo pricati u privatnom ili grupnom kanalu...

Ako vas zanima da li je neko od igraca trenutno online, to mozete proveriti odlaskom na http://efs.homepagehere.com i izabiranjem opcije "who is online" (treca opcija sa leve strane odozgo)..takodje ovde mozete procitati vise informacija o samom serveru kao i o serverskom klanu (EFS = eagle fighter squadron), a takodje ima i link do serverskog foruma...

Ajd dodjite da se igramo...necete zazaliti ;)

X
Last edited by Xardas on Sat Feb 17, 2007 10:37 pm, edited 4 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Post by Lord »

Evo i ja da se javim da vam kazem da je igra stvarno odlicna.
Instalirao sam je pre dva dana i i dalje se zapanjim kad god je upalim,
koliko detalja i sitnih fora ima...kad pomislim samo koliko sam vremena izgubio na wow...
Ovo je bre wow in space!

Inace, zLord mi je sad nick preko kog trgujem, fighteru mi je nick Yama,
sa tim likom ovih dana letim. Ako pocinjete da igrate, samo se javite pa cu pomoci malo u pocetku :)

Inace X, sajt je uzasno glup, onaj retardirani film na prvoj strani mi zabaguje firefox svaki put,
jedva sam skinuo one modove, i to sam nesto okolo iso preko drugih linkova.
Reci im da srede to bre!
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

lord wrote:...
Inace X, sajt je uzasno glup, onaj retardirani film na prvoj strani mi zabaguje firefox svaki put,
jedva sam skinuo one modove, i to sam nesto okolo iso preko drugih linkova.
Reci im da srede to bre!
Uhh, veruj mi, ti si jedini koji se zali na sam sajt, mada onaj film i mene nervira pa kad god otvorim homepage, odmah skocim na forum ili na "who is online"(mada moj firefox ne puca)...naslovna strana sa tim filmom je smor, pa cu da lobiram malo da sklone to...

I btw, sajt nije uzasno glup...ucinilo ti se...nemoj sa tako neosnovanim optuzbama... Cilj je privuci ljude kvalitetom a ne nabiti na nos nekoliko malih promasaja (kao taj filmic na uvodnoj strani homepagea) i time smanjiti interesovanje potencijalnih igraca...

Ajd` budi realan i reci da ti internet nije ocajan trenutno pa da bi mozda to moglo izazvati date probleme. Koliko se ja secam imao si dosta laga kad smo igrali prosli put, pa prvo sumnjam na to kao uzrok zabadanja firefoxa na homepageu. Inace ja sam ranije uvek drzao "who is online" listu otvorenu dok sam igrao, pa kad me zanima da proverim nesto samo uradim alt+tab i procitam, ali u zadnje vreme sam primetio da auto-refreshovanje liste izaziva poprilicnu kolicinu laga, pa sam poceo da iskljucujem firefox dok igram...

Ukratko :
Ljudi, slusajte lorda sto je rekao u prva dva pasusa, sve je istina, a ovaj treci zaboravite :D :D :D :D :D :D

AH, BTW, updateovao sam listu igraca sa naseg podrucja!

Ajd uzdravlje i cya in space!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Lord
Posts: 140
Joined: Tue Mar 12, 2002 2:26 pm
Location: Singidunum

Post by Lord »

Imam 128 kablovski, nije bas tolko los da mi laguje sajt :P
A lagovalo mi je dok sam igrao jer mi je isao torrent, mora se nova epizoda rome-a skinuti :D

Nemam ja nista protiv sajta, sta si skocio odmah, samo me taj film nervira,
nije da on nece da ga pusti, nego ff samo blokira...nemoj da se bijes odmah :D

Sve u svemu...zacin c...igrajte freelancer...
I don't know about angels, but it's fear that gives men wings.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Stvari se zakuvavaju na Eagle Utopia serveru i vodi se ozbiljan rat izmadju 2 jaca klana ( [EFS] i -=FANG=- ), a kako stvari stoje u rat ce se ukljuciti i jos par klanova. Iz onoga sto sam video do sad, FANG-ovci regrutuju sve nove igrace koji su kupili i opremili najjace fajterske brodove (eagle/sabre/titan), tako da nemojte se zacuditi ako budete regrutovani/pitani da se prikljucite. Zvoncici je ponudjeno juse da se prikljuci FANGu u ratu protiv EFS ;P . Ukratko, kako se stvari odvijaju, na serveru ce buktati rat izmedju 5 klanova (EFS i RONIN protiv FANG, KOS i STN) ali svi untagged igraci, to jest igraci koji ne pripadaju nijednom klanu, ce biti ostavljeni na miru (bar se nadam). Posto je vecina vas ovde nova u freelanceru, molim vas da se ne zalecete i prikljucujete bilo kom klanu vec da igrate kao i do sad, dok se ne opremite i postanete vesti u pvp borbama (Zvoncicu su vrbovali zato sto je poprilicno dobra u pvp-u).

Mimo ovih klanskih ratova, ipak postoje i igraci tzv Playerkilleri koji ce vas juriti i ubiti cisto iz zabave, ako vide da ste u dobro opremljenom fighteru ili u transporteru. Sledi spisak igraca koji se treba pripaziti kada su online :

-Assassin
-Andy McNab
-Frozen
-Feanor
-KnowYourEnemy
-DevilAriea
-Mantis
-~CU~in_Heaven
-~CU~in_Hell
-Sc/\`thing
-Black_Pearl
-Ratty
-Rattie
-Wraith
-Evilness
-|Slayer|
-svi igraci iz {}DFA{} klana - serverski piratski klan
-svi igraci iz [STN] klana - ljudi poznati po dockrapingu (napad dok undockujes i cekanje kad se respwnujes)
-svi igraci iz ||KOS|| klana - takodje dockraperi i oportunisti
-svi igraci iz -=FANG=- klana - do skora ok ekipa, ali so poludeli zbog rata

Svi pripadnici klanova imaju "Clan tagg" ispred imena (npr Frozen je {}D.F.A.{}Frozen{}Gen{}), a takodje preporucujem da proveravate ko je od igraca koje RP(role play) uloge. To mozete uraditi kucajuci komandu /rplist u pilo kom chat prozoru i odmah cete dobiti spisak svih online igraca i njihove izabrane uloge.

Najbitnija stvar je da ako budete napadnuti i ubijeni od strane nekog od ovih igraca za vreme igranja, ne reagujete uvredama ili bilo cime, jer njihov cilj je upravo to : da vas isprovociraju. Ostanite smireni, respawnujte se i malo sacekajte (proverite u systemskom prozoru da li su jos uvek u istom sistemu gde ste i vi) pa ako vidite da vas cekaju, potrazite pomoc od nekog od clanova EFS ili Ronin klana (efs su police klan pa to rade besplatno a Ronin su placenici pa ce verovatno traziti nadoknadu za svoje usluge), mada zbog rata, sumnjam da ce iko moci da vam pomogne. alternative su da kontaktirate nekog od {*SHERIFF*} likova ako su online (administratori servera) ili da se jednostavno prebacite na nekog od drugih likova i igrate sa njim dok ne vidite da je napadac otisao u drugi sistem...

Toliko za sada, a ja cu se truditi da dopunjavam listu i igraca iz Srbije kao i potencijalnih pomagaca i opasnijih igraca (napadaca)...

X
Last edited by Xardas on Sun Feb 18, 2007 1:18 am, edited 2 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

da da to sam ja

Post by zvoncica »

Pa sad sto su me vrbovali ne znam..kinte nemam, da se bijem ne znam :oops: ...ali sam dobro topovsko meso...LJUDI EXTRA JE IGRICA ... BEZ GRANICA... DODJITE DA SE ZEZAMO I TEPAMO... :D
Xardas je super "ucitelj" i cela ekipa je super,spremni da vam pomognu i objasne sve u svakom trenutku... naravno ima tu i upucavanja sa ledja i sl. (doziveh i to :twisted: ) ali sve to daje jednu posebnu draz igrici...
"I STA RECI..." vidimo se in New London....
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

dodjoh u bazu

Post by Dejan_Tutor »

Evo mog prvog popsta ovde.Dosta s aplauzima ajd u fajt.Pozdrav ekipi i hvala na pomoci u pocetku Z i X. Yama(lord) nisam te zaboravio hvala i tebi. Samo da dodam da su ljudi na serveru tolerantni cak i po pitanju mojih odgovora na engleskom.
Trenutno stanje Ivicaaa!,Nominator i ja smo iz opstine Smederevo za druge neznam sem za kaleta koji je iz Pozarevca.

Dodjite na makljazu ludo je ja do pre deset dana nisam ni zano da je ovo jos uvek podrzano na serverima.A mogao sam jos od septembra da pocnem :(
PS: E da imam 33 i nije me sramota da se igram .Ajde ljudi !
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Deki, nema sta da te bude sramota, pa vodje EFS klana imaju po 34, vodja DFA danas puni 35, vodstvo KOS klana su svi preko 30 a najstariji lik na serveru i pritom jedan od administratora je [EFS]Nosferatu_Major koji ima 63 godine...kazem vam, totalno otkacena i fenomenalna ekipa...

Inace updateovao sam i listu igraca i listu ljudi kojih se treba kloniti...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

LELELEEE

Post by zvoncica »

LELELEE..PA KO CE DA POPAMTI SVE OVE LJUDE....NAJBOLJE SVE IZBEGAVATI I BITI RATNI PROFITER..ZNACI SEDIS I POSMATRAS BORBU..TRAKTUJES SITNICE I OBOGATIS SE...


AL' ZAMALO... :lol:
Last edited by zvoncica on Sun Feb 18, 2007 5:15 am, edited 1 time in total.
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

I JOS NESTO

Post by zvoncica »

TAJ RPLIST I NIJE BOG ZNA KAKO POUZDAN...KOLIKO SAM PRIMETILA NEKI DEJSTVUJU KAO FREELANCERI I NE KORISTE SVOJE OZNAKE...
JA SE IZGUBI GLEDAJUCI KO KOME PRIPADA... NIJE LOSE ALI NIJE 100 % NEKA SIGURACIJA...
:pray:


INACE POZNATIJA SAM KAO "Z" ...
P.S. X HVALA ZA ONO "POPRILICNO DOBRA U PVP" :^o
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: I JOS NESTO

Post by bojan »

A zasto ti stalno vices?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

koga sramota?

Post by Dejan_Tutor »

e X pa da me je sramota nebih se ni pojavljivao na serveru. Nego moram da odem jedan dan na void da dam nekom kes imam 30 i kusur miliona da ne propada.
Jedan savet za pocetnike je najbolje da prvo malo igraju single player da se upoznaju sa igrom.Najbolje je da u pocetku igre(multiplayer) ne diraju npc-ove vec da se bace na trade da zarade kes za fajtera (mislim da sve preko 2M zavrsava posao) . Potom da nadju nekoga od nas da isprebacamo sredstva na novi carakter a stari da ostane trade (uvek zatreba kesa).
Z i X imaju problem sa spavanjem kad su po celu noc na serveru :)

Ko sto lord rece ima konekciju od 128, ja sam na wifi konekcijiod 128 i prosecan ping mi je oko 100 mada bude i manji.

PS: Ma pusti zvoncicu bolje da vice nego da bije (mlati opasno)
User avatar
zvoncica
Posts: 34
Joined: Sat Feb 17, 2007 5:10 pm
Location: bg
Contact:

PROBLEMI SA SPAVANJEM?

Post by zvoncica »

A polako videces i ti .... pocne se tako malo po malo ... i prodje noc 8O
P.S. jel ovako bolje??? 8)
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

Dobro curo nije meni prva igra koju sam igrao celu noc.Igrao ellite preko 3000 sati,frontier oko 1000 to na amigi a na pc- u nemam pojma vise.Zbog freelancera sam ostajao budan i u single ovako bar nisam sam.Nego moram nekako da popravim engleski nervira me kad ne znam sta da odgovorim ili znam ali ne i kako se rec pise.

Inace preporuka posto je igra taman za ljude koji su igrali elite i frontier - dostojna zamena
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

Dejan_Tutor wrote:Inace preporuka posto je igra taman za ljude koji su igrali elite i frontier - dostojna zamena
Vidace, ocemo? 8)
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Ne znam, krecem sa EVE-om. Ali, s obzirom na to da je FL besplatan, mogao bih da probam. SAmo da vidim da li mogu da proguram pakete kroz RCUB.

Mogao bi mi neko sprziti disk.

Ili dati torent.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ma nije problem sprziti disk, nego je pitanje da li bi ti stvarno igrao ili ne. Osnovna razlika izmedju EVE i FL je u tome sto je kod EVE akcenat na razvijanju skilova i tome slicno, dok je u fl akcenat na arkadnom elementu. U eve ti kontrolises brod tako sto kliknes gde da ide i to je to. Fl je po tom pitanju vise kao FPS...

Ako odlucis da igras, sprzicu ti disk...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Post by Dejan_Tutor »

@lordwarior nije bas mnogo bitan protok(prosek oko 5kbs) vise je vazno koliki je ping do servera ali ovo manje vise muci sve nas

Mozda je igra klasicna arkada ali je ugodjaj nebeski.Nema lepse od grupnog lova kakav je bio nocas na nomade jednostavno ti milo sto si deo ekipe u maltene nemogucoj misiji.
I tako ostalo se do posle 4:00 nocas. Ko pati od nesanice slobodno neka dodje. Dobro nam dosli.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Alfa ja cu ti narezati igru sa patchevima,i ostaviti kod starca.Igra i ljudi su zakon.Sada sam navukao i drustvo iz Makedonije, a ja cu imati malo vise vremena da budem na serveru tako da je zezanje, ko je gledao Konvoj sa Krisom Kristofersonom i to jos u svemiru odusevice se:)
Aj uzdravlje
Image
Image
Image
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

Evo sta treba za eagle server

Post by Dejan_Tutor »

Igra se verzija igre v1.0 ne trebaju patchevi (ovo vazi za vecinu servera) ali zato treba eu death mach mod oko 3 mb i flmm instaler modova oko 1 mb.Oba fajla imate na
http://efs.redirect.to
ili
http://efs.homepagehere.com
Osnovna pravila na serveru takodje mozete videti na istom mestu.
Instalirajte igru(znaci nemora orginal) pa zatim instalirajte flmm (moze i u istom direktorijumu gde je igra) a nakon toga aktivirajte eu dd mod duplim klikom na fajl resto ide automatski.Startujte flmm i aktivirajte eu dd mod i ukljucite prve tri opcije.
Pozeljno je i da zapisete id broj koji ce vam se pojaviti prilikom instalacije igre jer nakon kasnije reinstalacije mozete da vratite taj id da nebiste pocinjali iz pocetka posto vas po njemu pamti server.Nisam siguran ali mislim da vam se kreirani lik gasi nakon mesec dana neaktivnosti.
Obavezno instalirajte mod sa linka inace ce vam se srusiti igra kad treba da uletite u dodatne sisteme.Plus prilikom krstarenja cete biti duplo sporiji od ostalih pa cete cesto ostajati sami sto je jako nezgodno u pojedinim sistemima.
Last edited by Dejan_Tutor on Tue Feb 20, 2007 1:30 pm, edited 1 time in total.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Da malo bolje objasnim svoj post.

Znam razlike izmedju EVE-a i FL-a.
Cinjenica je da sam uvek vise voleo razvoj lika i ekonomsko-trgovinski aspekte nad arkadnim, ali nekada se ipak treba opustiti uz neki 'kvazi-fps'.

Ne znam da li bih igrao ili ne, ostaje mi samo da probam, pa ako se navucem... A ako ne... (staviti neke izraze umesto tackica)

Drugo, kada sam rekao 'ako proguram pakete kroz RCUB, nisam mislio na protok. Zaista, ne bi bilo realno kada bih zeleo vise od 155-Mbit linka 8) (akademski, ionako sam po ceo dan na fakultetu, sa gomilom veeelikih pauza). Pitanje je kakvo je stanje porta preko koga FL komunicira sa serverom. Ostaje mi i to da proverim.

Tako da, Zuluficu, narezi diskove i donesi ih do Starca nekom prilikom. Sigurno cemo se videti na pijan... Ovaj, na turniru u brodicima, to sam hteo da kazem 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Dejan_Tutor
Posts: 57
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:32 am

VAZNO

Post by Dejan_Tutor »

Sinoc je doslo do spontanog okupljanja srba u klan koji je u cast ovog foruma nazvan >3MAJ< (sto ce reci zmaj cirilicom).Dogovoreno je sledece:
Pripadnici klana ce nositi sledece nick-ove >3MAJ<>svoj nick<
Svi pripadnici klana trebalo bi da imaju i po jedan trade nick (mislim da doticni nebi trebalo da ima veze sa imenom klana) zarad sticanja kredita trgovinom.
Novi clanovi ce pocinjati sa trade likovima zarad sticanja potrebnog kredita za opremanje fightera koji ce nositit klanske oznake.
Gledacemo da se potrudimo da novi clanovi dobiju neophodnu pomoc u pocetku igre radi brzeg napredovanja.Posto smo klan u osnivanju gledacemo ako postoje mogucnosti da igrace po preporuci (kao dobre fajtere ) odmah opremimo borbenim brodom posto nam trebaju igraci sa dobrim borbenim iskustvom.Naravno i oni bi trebalo da kreiraju trade lik jer bogami rat kosta a morate da imate finansije da to pokriju.
Ostalo je da se dogovorimo oko tipa klana (moja zelja je da ne budemo dark side klan vec vise na fazon robin huda zastitnici slabijih)
Bilo bi lepo da clanovi klana ne napadaju ostale igrace s ledji i nenajavljeno sem u slucaju rata s drugim klanom,jer ovo deluje jako ruzno a napadnuti retko ima priliku da shvati sta se uopste i desilo.Ko je ovo iskusio znace o cemu govorim.Zamolio bih takodje clanove da se ozbiljno ponasaju jer tek gradimo imidz klana koji ce biti nas pecat na serveru.
Molim da se svi clanovi predstave ovde svojim nickovima da bi smo imali uvid tacno koliko nas je na serveru.Ja cu predstaviti ovde one za koje znam tacno kako se pise njihov nick.
>3MAJ<>PavXteR<
>3MAJ<>Ivica!!<
>3MAJ<>Tuta< moja malenkost
>3MAJ<>BigBear< ovde sam verovatno pogresio
Ko je stigao sinoc sve da popamti ali morate da priznate da je nocasnja jurnjava bila extra zao mi je sto nisam se seto da slikam.Inace je novi klan dobio srdacnu dobrodoslicu od administratora i bonus kredit od 200k sto je priznacete dobrodoslo za opremanje clanstva.
Zamolio bih takodje Bigija da ispali ponovo ovde znacenje imena klana na engleskom i sve clanove koji su na forumu da se predstave ( i clanove za koje znaju tacan naziv)
Pozdrav ekipo i dobrodosli na eagle.
Potencijalni novi clanovi kontaktirajte nas u igri radi dogovora i budite strpljivi.Chat u igri dobijate na enter i nemojte poruke na srpskom da saljete na sistemski kanal.Na Y mozete da vidite ko je sve od igraca prisutan na serveru kao i da ga odaberete za chat.
Zamolio bih nekoga da prevede osnovna pravila servera i okaci ih ovde da bi svi bili upuceni u ista. Da ne bude posle nisam znao pa me banovali.
Preporuka je da se iskljuce svi chat klijenti tokom igranja da bi se smanjio lag.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Prebacio sam ovo u "klanska rasprava"

Pozdrav, 3MAJ-ovi! :D :lol: :D :lol: :D
Last edited by Xardas on Tue Feb 20, 2007 2:48 pm, edited 3 times in total.
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
Locked

Return to “Kompjuterske igre”