Agram Arena Winter 2012

Obaveštenja o najnovijim turnirima u Zmaju i prijateljskim klubovima.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by igor »

E ajmo redom :)
Polazak sa stanice posle 12, okupljamo se, krecu price, krece alkohol kod vec poznatih alkosa :D
Upadamo u bus, gde nas ukupno ima 10 sa 2 vozaca :D:D:D
Stizemo rano na stanicu, cekamo 3h da pocne turnir.
Stizemo na turnir, cuga se rakija od Mladena (tradicija vec), prica se sa ljudima, slede prvi paring. :P
Moja lista je bila:
Great unclean one lvl 4, ASL svima, breath s4,
herald tze lvl2 loremaster/dispel,
herald nurgle lvl 1 banner of sundering i staff boundspell
herald khorne sa s7 flaming i armor 3+
28 bloodlettera sa +d6 prvi charge
21 plague bearer sa reroll to wound
2x5 harpija
2x3 flejmera
3screamera
3 nurgling baze
Sa oko 1100p u magiji, cilj liste je da ne izgubi partiju (znaci ono najgore vezbanje za draw zbog ETC-a) i da proba izvuci u barem jednom po partiji kombo -d3 na T i onda dva puta da proba baciti d6 s5 pa T test za jos d6 s5, pa jos...

Ja prvu dobijam da igram protiv:
WC sa lvl 4 mag, lvl 1 bsb mag, general na disku, 2x18 warr,2 kocije, 9 knigtova (unutra je bsb), hellcannon i altar.
Njegov nedostatak kucica i bilo kakvih smaraca mi daje da se jako dobro postavim.
Odsecam mu celu armiju postavkom u ugao.
Jako monotona partija gde on ide ka meni 4 kruga i onda bezi zadnja 2.
Ja mu ubijam obe kocije sa flejmerima/GUO, nanosim 2 rane lordu preko kombo magija, ubijam hellcannon sa GUO. Njemu prolazi pita na mog herald of nurgle koji pada look out i naravno umire..to je 280+100p za njega..
Draw sa +70 za mene :(

Druga partija vs Lizard
on je imao slan sa +d6 i ethernal, 2x 30 saurusa, unit od 3 salamandera, 4 unita skinkova, 3 unita skink kameleona, 3 saurus heroja (jedan na cold one).
Jako jednosmerna partija, prolazi mi kombo -d3 T pa onda d6 s5 t Test i ubijam mu u prvom potezu 12 saurusa, ubijam sve tri jedinice kameleona sa harpijama/nurglinzima.
Drugi potez opet mi prolazi -d3 T gde mu spustam T na 1, i bacam magiju da radi T test ili pije wound svaki model u unitu no armor save, ostaje mu u unitu 2 saurusa, oba heroja na po 1 wound.
Stvaram 5 nurgling baza iza njega, kojima u sledecem krugu chargam 2 saurusa i ubijam.
On sa slanom i herojima prelazi u drugi unit. Sledeci potez mu ubijam jos 2 unita skinkova i 3 salamandera.
Njemu prolazi dwelers na bloodlettera i moj herald umire na roll 6..
U zadjem potezu nekako se provlaci sa 3 skinka iza mene i ubija mi herald of tze koji pada dva warda..
Pobeda 12:8 :P

treca partija vs jagos the vampire :D:D:D

ghoul king - koji nikada combat na turniru nije video :D, lvl 3 mag, wraith king, vampirica na covern of throne, terorgheist, vargulf, 3 varghaista, 2 spirit hosta, 2 unita kucica, unit kostura.
Lepo se postavljam i otvaram partiju.
U prva dva poteza mu ubijam spirite,kucice i vargulf-a, snajpam 2 wounda lvl 3 magu.
I onda jedna od dve najvece greske - odlucujem da se igram pa sta bude :D:D
Sve pomeram napred, dajem mu da bira chargove :P
On udara sa hordom ghoulova i covernom u bloodlettere, terorgheist i varghaistima u GUO.
Ovde prestajem da pisem sta se desava i ostavljam da drug Jagos napise lepse :D:D:DD:D:D::D:D:D:D:D:D
Poraz od 8:12, najbolja partija na turniru :P

Drugi dan

vs Mladen :D:D:D:D
Banishment spam, lvl 4,lvl1, lvl1, lvl 1 bsb, archeri 2x10, archeri 20, 2x20 white lion, 4 eagle :D:D:D
Solidna postavka sa obe strane, od dobija da igra prvi.
Prvi potez nista magijom nije uradio, tj bacio je 1 magiju za 6 krugova :P (na zalost samo je to bilo dovoljno)
Ja u prvom potezu ubijam par white liona, i GUO napred 12 inca (druga greska na turniru, trebao je stojati iza brda dok ne udjem u combat sa unitom magova, al ja rekao ae da probam na sve ili nista..)
Drugi krug scrollam i dispelujem banishmente, brejkujem mu orla i archere, padaju panicu lioni beze na drugu stranu kroz ostale unite.
Treci potez prolazi mu banisment uprkos miscastu (od mog bannera) ja failujem da dispel sa tri kocke na 13 (13-4, znaci na 9!!!)
Baca 11 hitova od kojih wounda 10!!!! na 3+!
Ja padam 8 sava...rekoh uf, makar sa dve rane on moze da ubije sve white lione (gube ASF dobijaju ASL, on ima breath weapon, i magijsku fazu da baci svi stats su 1 u dodiru)...
ALI mladen gadja sa 20 archera, 2 woundaju na 6, GUO pada oba warda na 5+ i mladen dobija 620+450=1070 poena za jednu figuru :D
Sledece 3 poteza mladen nema shooting/magiju, preskace faze, sa svime bezi sto dalje.
Ja pokusavam u zadnjem potezu neke lude chargove na tipa 10-11, failam i to je to.

16:4 za Mladena, prava etc partija sa njegove strane, greska sa moje, al makar dobijam piva i piva,i jos piva.. :D


poslednja partija vs Bretonija :D
Nadao sam se ovakvom matchupu, jer ja mislim da mi odgovara.
3 poteza on se mucio da dodje do mene (postavio sam vojsku izmedju zgrade/sume i brda), magijom mu ubijam pola unita viteza.
U trecem potezu on charga sa generalom koji ima heroic KB na GUO. Nije znao da GUO daje svima ASL, nanosim mu dve rane preko s8 udarca i jos 2 preko breath weapona :D
Okrecem se prema grailovima koji tuzno gledaju :P
U isto vreme mu ubijam jedne pegaze sa 3 nurglina u ledja i 3 screamera u front.
Radim charge sa harpijama u mali unit knigtova, 28 bloodlettera u drugi veliku lance sa magicom, plague beareri i GUO u grailove.
On tu predaje partiju jer se za kako bi se zavrsilo, nece da igra jos 1h da mu sve umre, hoce covek da ide ranije kuci i vodi dete na neku izlozbu.
Pisemo + 2700 za mene, 20:0

Sve u svemu, lep turnir.
zao mi je sto protiv nasih ljudi tj josketa i mladena nisam igrao "turnirski" ali oni to znaju, nisam mogao jednostavno da se stekam i da igram na poene.
Generalno sam zadovoljan sa listom, lista tesko gubi, pravljena je da testiram za ETC dal moze biti "sigurna" da izvlaci draw-minor win.
Misljenja sam da cu promeniti listu u bloodthirster/2 heralda u po 30 bloodletera/3 harpije/tzeentch loremaster i unit od 7-8 fiendova. 2 potez hth pa sta bude. ;)
Cestitke Dopudji i Kirganu na 4 i 6 mestu, prave hth liste koje se pokazuju da jako dobro rade po ovom AC-u. :D
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by teclis »

Battle reportovi:

GAME 1
vs Rok Martinc

Moja dominatorska faca pre početka partije Image . Moglo bi se reći jako loš match-up za mene (on ima light council, 2 hellblastera sa 2 inženjera; ja dve konjice i još undead). Jako dobro bacanje sa njegove strane. Umiru 2 jedinice od po 10 BK do 3. poteza. Ostaje moj Goblin King sa svojom zaebanom pešadijom da uleti u njegovu pešadiju i pojede halberdire. Naravno halberdiri ga ubiju . Smejali smo se kolko nisam imao sreće. 20:0 za roka. Kvalitetan igrač. Bilo mi je zadovoljstvo igrati sa njim.

slike:
Image
Image


GAME 2
vs Adrijano Kesegi

Bretonci, oni stari dobri fluff iz prve edicije kad su bretonski baroni bili korumpirana haotička stoka. Dakle, haotički modeli koji se igraju ko bretonnia. Jako mi se svideo konccept. Greška protivnika na početku i ja mu odnesem jedinicu vitezova sa svojim vitezovima tako što jurišam mu u bok. Na kraju smo se utepali ozbiljno i to je bilo 12:8 za mene. Jako prijatan protivnik.


GAME 3
vs Marin Jakelic

Patuljak počinje partiju klasika. Štek u ćošak. Puca sa topom u moju pešadiju. Padnem look out sir sa banshikom i lordom koji je iza. On wounduje goblin kinga (banshkiku nije mogao jer nije magični napad), ja imam ward na 2+ protiv vatrenih napada i dobijem 1 naravno, al zato on dobije 2 na broj rana . Ah da al sam zato sledeći potez pao look out sir sa vampiricom, al on je dobio 1 na to wound. Sledeći put mi je ubio tu vampiricu, šmrc . Ja sam pokušao da stignem do njegove GW horde al su se hammereri isprečili ispred. Odličan potez protivnika, jer su hammereri jelte stubborn. A u jedinici hammerera 2 lorda, 2 runesmitha, 1 BSB. Znao sam da sam morao ubiti te runesmithe ne bih li imao magijsku nadmoć. Juriš je bio neizbežan, jer je i konjica stradala ludački od mašina a nisam ih mogao hilovati jer je uvek imao više DD od mojih PD. Na kraju svašta nešto poginulo i stignem mu i lorda i BSBa u 6. potezu. Protivnik veoma prijatan igrač koji svoju armiju jako dobro poznaje, i taktika skroz na mestu. 11-9 za mene

slike:
Image
Image
Image
Image



GAME 4
vs Josip Jakić
Partija protiv ortaka iz kluba. Tepanje počinje odmah u 2. potezu, jer on jelte ima 2 lorda na orlovima i shvatam da moram jurišati u te bele lavove i pobiti stoku. Failujem taj veliki juriš, on mi uleti sa 2 lord orla u mene. On mi dokusuruje goblin kinga sa orlovskim stompom. Ode sve u *urac. Magijske ffaze i winds redom za mene, 2, 4,2,3 PD. Još on ima nešto da mi krade kocku. Ništa nisam mogao uraditi.... 20:0 masakr. Joske je ipak jako kvalitetan igrač...


GAME 5
vs Krunoslav Zelko
Neki genijalni potezi od strane protivnika. Ali, ako se ja pitam jako jako loša lista. 17:3 za mene
slike:
Image
Image

na kraju 2 minor pobede, 1 mayor pobeda i 2 teška poraza.
Last edited by teclis on Fri Dec 21, 2012 3:55 am, edited 2 times in total.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by kgkid »

Mala primedba: Ako je top vatren, znaci da ima runu na sebi. Ako top ima runu na sebi, napadi su magicni. Znacu Bansika vrlo umire od patuljackih topova. :D

Svaka cast!
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by teclis »

kgkid wrote:Mala primedba: Ako je top vatren, znaci da ima runu na sebi. Ako top ima runu na sebi, napadi su magicni. Znacu Bansika vrlo umire od patuljackih topova. :D

Svaka cast!
Bash sam ga pitao dal je magican napad, on je reko da nije :|
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by kgkid »

Onda je njegov problem ako ne zna svoju armiju. :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Jagos »

Ja sam izasao sa sledecom listom:

Strigoj baja sa 8 napada i red fjurijem (a moze da ima i snagu 8 u jednom potezu) koji nije video kombat.
Master nekro lvl 3 sa blek perijaptom (ovo cuva glavu).
Vampir lvl 1 na kaven tronu :twisted:
Vajt king bsb sa medzik rezistansom 3 koji nikad nije dosao u upotrebu.

27 kostura.
40 gulova
2x5 vukova
2x1 duh
3 vargajsta
vargulf
terorgajst


Elem, ja sam dve dobio, dve igrao nereseno i jednu izgubio. Necu da pisem redom vec od najneuspesnije ka najuspesnijoj partiji.

Izgubio sam od bistmena 13-7, ubio sam mu sve male jedinice ali je on ipak nesto brzi od vampira i uspeo je da stigne pesadijom do mene u sestom potezu. Imao je hordu gorova sa dva oruzja i banerom za +1 na snagu a pored hordu bestigora sa pregruvanim lordom. Staborn na 10, prolazi sve fir testove i prajmal fjuri (svi riroluju u kombatu). Pokusao sam da ih omeksam vristanjem terorgajsta ali to u ovoj partiji nikako nije islo. Stigao je u gulove i tron i pobio ih. Oko 700 za njega. Lepa partija, dobar protivnik, Vid Veic Sukreski.

Prvu neresenu sam igrao sa Slavenom Pranjicem - Cupom. Bretonac koji je igrao sa Igorom, vidim ja da ako bih bio nepazljiv on bi birao kombate i ja bih bio gotov, medjutim on je razvukao diplojment a ja sam igrao rifjuzd flenk, pa sam skupio poene sa vargajstima i vargulfom na jednom flenku i povukao se. Blizu sam minimalne pobede, medjutim u petom meni miskastuje master nekro jer drzim protivnika sa gulovima, tronom i terorgajstom pa kastujem veci vanhels da svi imaju do moje sledece faze rirol na tu-hit, pa se on samoubije i tu se izjednacimo sa poenima. Nereseno. Iako partija zvuci dosadno u stvari je bilo nadmudrivanje jer je on trazio nacin da me bezbedno cardzuje a ja da to nikako ne dozvolim, pa je bila bas odlicna partija.

Druga neresena je bila protiv vampira - Jure Cukar. Ubio sam mu jedne vukove, on meni obe vukove i duhove, ali da bi to uradio morao je da blek koucom izadje iz lidersip rejndza svog generala a ja sam prisao punim terorgajstom i pristojno vrisnuo te je morao 12 puta da baci vord i nije uspeo. Ja sam u plusu ali nedovoljno za pobedu. Imao je tesku konjicu sa vampirskim lordom u blizini i nisam imao velik manevarski prostor. Isto lepa partija

Pobedio sam patuljka 13-7. On je imao jednog topa i pet blokova pesadije. E to se zove petlja. To nam je bila poslednja partija a on je pre toga imao dve pobede od cega je jedna bila masakr, sto govori da armija nije losa i da je on dobar protivnik. Pa ipak, u drugom potezu ja ubijam njegovog topa vargajstima, sto znaci da ako nema kombata nas dvojica imamo samo muvment fazu. On polako pesaci prema meni, ja se polako namestam. Verovatno je on zeleo da ja odmah uletim u kombat i da me presavije kao papir, pa se smorio kada je shvatio da ce morati da dopesaci do kombata, a ja sam opet igrao rifjuzd flenk pa je imao bas da se napesaci. On je imao prvi potez i u sestom potezu ja celom svojom armijom cardzujem jednu jedinicu i unistavam je. Tu mu je bio general koji nije nista uradio, pa ga dobijam za oko 800 poena.


Konacno, pobedio sam Igora 12-8, nastavicu tamo gde je on stao :D

I tako on samouvereno pusti mene da biram cardzove. Sa pravom jer je dosta jaci od mene. Ali imam ja keca u rukavu! Fora je sledeca - kosturi imaju zastavu za +1 lidersip sto cini da Strigoj okolo siri Ld 10, znaci i vampirusi na kaven tronu ako je u 12", a ona je to bila ceo turnir. Vampirusa na tronu, sa druge strane, ima aura of dark medzesti koja jedinicama u 6" smanjuje Ld za 1. Kako god okrenes on ce da ima lidersip 8. Sto ne bi trebalo da ima veze jer je on demon ALI kaven tron ima zgodnu osobinu koja se zove betl of vils. I tako moj kaven tron ubije mozda 3-4 bladletera od cele horde, ali kada je on hteo da opauci mene morali smo da bacamo kocke za betl of vils. Baci on keca sto sa Ld 8 daje ukupno 9, ja bacim pet sto sa Ld 10 daje ukupno 15, razlika je sest. To znaci da protivnik ne bije mene u kombatu vec da svaki model iz jedinice udara sam sebe. On ima hejtrid, snagu 5 i tafnes 3.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nisam morao da ga bijem, on je ubio sam sebe. Terorgajst je kombinovano sa vristanjem i kombat rezolusnom skinuo velikom glibavcu 8 vunda pre nego sto je on ubio i njega i vargajste. U igri mu je magija koja cini da svi u kontaktu imaju sve keceve na karakteristike. Tron se okrece ka njemu i cardzuje. Uspevam da bacim magiju da rirolujem tu vund, baund ajtem koji ima tron sam po sebi. Pet impakt hitova, jedna sestica, posle rirolova jos jedna, on fejluje oba vord sejva.

Da ne bude sve tako crno za Igora, pridje on svim flejmerima u medjuvremenu na razumnu distancu mojoj jedinici kostura sa karakterima. Moj nekromanser je vec nekako zginuo u medjuvremenu a on je uspreo da ubije pucanjem sve kosture. Ja krecem da se sklanjam a on samo prilazi i puca. E sad, ja imam tafnes 5 i sa gul kingom i sa vajt kingom, a gul king pride ima i dragonbejn dzem, pa to ne ide lako. Puca on puca, skine vund mom bsb-u. Poslednji potez za njega, raspali on poslednji put po mojim karakterima, popije bsb jos jedan vund. Igor se raduje, makar neka satisfakcija misli on, medjutim ja gledam bledo.

"Tvoj bsb je mrtav!"
"Ali Igore, on ima tri vunda."

Tu je pala zavesa.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by igor »

Uzimam kocke i gadjam ga. Ali bukvalo :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: \:D/ \:D/
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by teclis »

Evo neke blago retardirane slike :mrgreen:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 7c84534f6f

Ima i nekih mojih slika sa rođacima
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Joske »

kud svi turci, tu i mali mujo... aj da i ja napišem nešto :)

Izveo ja moje ćurkojahače malo da protegnu krilca :)

dva princa na ćurkama, bsb sa belim (g)lavićima, mag sa haj lorom nivoa 2, neki strelci, kopljanici, sordmasteri, lavovska kočija i još dve ćurke pride... i svima nešto čudno kad mi vide listu... "samo taj jedan mag?!?" i slični komentari...

prva partija protiv lika koji je uzeo turnir... dark elf, omraženi rođak a još i dobar igrač sa ludom listom... ima baju na zmaju, bsb-a na pegazu, dve male magice, 3 jedinice po 8 crnih jahača i nešto malo kopljanika da popuni kor, šejdove, hidru i dva boltera...
nema čovek za šta da ga uhvati... beži, puca, beži, puca, pa malo bije pa opet beži i puca... ludilo... pomamio se sa zmajem da mi kokne generala al' crni zmaj nije bio dorastao... koliko je zmaj lako pao toliko jahač nije hteo da umre... dokusurili ga šumari sa sekirama kao i hidru... i eto, na kraju svega 500tinjak za njega... izgubih 12-8

druga partija gušter... manje više standardno slan, dva bloka saurusa, mnogo skinkova i još koječega... počelo dobro, vidim ja nema tu njemu spasa... počistim pucače u uletim u kombat sa saurusima... jednima vajt lajoni u čelu, lord u boku, drugima sordmasteri u čelu drugo lord u boku i udri... dobijam ja njega on stedfast... i taman kad sam ga izgrajndovao toliko da to sve pukne, pukne moj mag i ode moja magijska defanziva u večna lovišta... i eto guštera sa tafnesom 8 i završimo 10-10... smor...

treća partija ork... ja već ultra dekoncentrisan, pospan, a pritom i bolestan (prehlađen, mentalno stanje zanemarujem)... krenem ja tu da ga sklopim sa oba boka kad izfejlujem par bitnih čardževa... ko još bre dobija 3 na dve kocke kad mu treba 4... i polako počne njega da kenja... lavovska kočija koja u čardžu na 5 vukojahača ubije 2 a fanatici koji ubiju 15 sordmastera i tako to... očisti on mene sa table ali pobih i ja njemu štogod tako da završi sve to sa 16-4 za njega...

prvi dan, ne preterano uspešan... dođe drugi, ja potpuno promukao... pričam kao dart vejder a možda imam i temperaturu...

četvrta, teklis i ja...
rešim ja da probam da udarim na najtvrđre :) oba lorda u čelo jedinice sa skoro svim karakterima... strigoj kaže čelendž, jedam lord prihvati, drugi udari po banšicama... usere mene tu malo i njemu general umre na licu mesta... očekivao sam bar dva kruga da se mlatimo... uleti u taj kombat i jedna njegova konjica sa vampirušom i brejkuje on mene ali moj general ostane i zadrži ih... a onda dođoše šumari u lavovskim kožusima da ga nasekiraju... i jesu... kad su smlatili konjicu još i kopljanici ulaze u bok pešadiji i tu je kraj svega... na drugoj strani su sordmasteri očistili ceo flenk... odigrao sam rizično ali je upalilo a i njega nisu htele magične faze nikako... na kraju 20-0 za mene...

peta partija, voriori za kraj... jao, što ja njih ne volim... nije me htela kocka malo ali srećom nije bio neki iskusan igrač pa ga pobedih tesno sa 11-9... nije se nadao da strelci mogu da brejkuju blok voriora :) okrenuo im bok neočekujući čardž... nakupi se kombat rezolušn... te čardž, te bok, te red te zastava, te on nema red, te on nanese malo rana jer sam bacio 5+ vord na strelce a još i nanesem neku ranu i uzgubi on za tri... milina... bilo bi još bolje da sam ih stigao, ovako utekoše nešto daleko i ne videše više borbe ali sačuvaše poene, dušmani...

sve u svemu, turnir bio dobar iako je agramov ac za mene kompletno užasan... možda sam trebao da izvedem malu jedinicu princeza umesto lavovske kočije ali zanimalo me da li može da radi... zaključak je, ne radi... naučio sam par lekcija i mogu reći da sam zadovoljan time :) društvo i atmosfera su bili sjajni a to je najbitnije i nadam se da ćemo se svi opet sresti na nekom turniru uskoro... po mogućstvu sa boljim ac-om :)
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Kirgan »

Sta reci, moje partije su bile dobre, sa super momcima. Moju zadnju partiju sam pukao na sledecim stvarima: nepoznavanje pacova i zaboravljenu regeneraciju za rolati, zakljucak koji sam davno rekao drugima, ako zelis biti najbolji znaj sva pravila :roll:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Kirgan »

Name Points Army Painting Fair Total Difference
1. Marko Petrovic 72 0 10 9 91 4915
Dark Elves
2. Matic Anzeljc 74 0 5 10 89 5614
Dwarf
3. Josip Ivani 72 0 7 10 89 4875
Empire
4. Dragomir Dopudja 68 0 7 9 84 3682
Bretonnia
5. Anze Horvat 71 0 2 10 83 4851
Vampire Counts
6. Aleksandar Vilotic 67 0 7 9 83 4020
Warriors of chaos
7. Roko Nikolic 64 0 7 11 82 3184
Vampire Counts
8. Tomislav Brdar 66 0 5 9 80 3398
Skaven
9. Marin Tudjman 64 0 6 10 80 3144
Warriors of chaos
10. Velimir Marovic 64 0 5 9 78 3278
Warriors of chaos
11. Marko Haddad 61 0 7 10 78 2181
Orcs and Goblins
12. Miha Tomse Ljubak 63 0 4 9 76 3340
Orcs and Goblins
13. Zlatko Mornar 59 0 7 10 76 2360
Ogre kingdomes
14. Srdjan Jovanovic 57 0 10 9 76 2023
Vampire Counts
15. Filip Najman 61 0 5 9 75 2186
Skaven
16. Roko Veic Sukreski 55 0 10 10 75 1385
Vampire Counts
17. Andrija Serfeze 59 0 6 9 74 1987
Warriors of chaos
18. Hrvoje Petric 56 0 8 10 74 1441
Dark Elves
19. Marijan Floigl 57 0 6 9 72 1738
Skaven
20. Luka Magajna 58 0 5 9 72 1723
Bretonnia
21. Ante Majic 55 0 6 10 71 728
High Elves
22. Jagos Uskokovic 52 0 7 11 70 596
Vampire Counts
23. Vid Veic Sukreski 54 0 7 9 70 556
Beastman
24. Ivan Zivko 49 0 11 10 70 -514
Demons of chaos
25. Igor Uzelac 54 0 5 9 68 1502
Demons of chaos
26. Drazen Panzic 52 0 4 12 68 435
Lizzardman
27. Josip Jakic 53 0 5 9 67 855
High Elves
28. Marin Jakelic 52 0 5 9 66 235
Dwarf
29. Tomislav Sehtel 50 0 7 9 66 -13
Dark Elves
30. Mladen Jovic 48 0 8 10 66 -519
High Elves
31. Mario Perovic 50 0 5 9 64 997
Warriors of chaos
32. Rok Martinc 51 0 4 9 64 895
Empire
33. Bogdan Obradovic 47 0 7 10 64 -149
Wood Elves
34. Marinko Brkic Tot 41 0 10 11 62 -2285
High Elves
35. Visen Tadic 48 0 6 7 61 -457
Orcs and Goblins
36. Jure Cukar 47 0 4 10 61 -484
Vampire Counts
37. Marko Mlinar 45 0 5 10 60 -942
Wood Elves
38. Luka Kani 45 0 6 9 60 -989
Dwarf
39. Lovro Anic 42 0 5 12 59 -1860
Vampire Counts
40. Ante Nosic 42 0 6 10 58 -801
Empire
41. Josip Maric 45 -1 5 9 58 -1817
Skaven
42. Mislav Gorupec 40 0 6 12 58 -2089
Bretonnia
43. Filip Berecka 43 0 4 10 57 -1625
Wood Elves
44. Miro Kurtovic 42 0 5 9 56 -1810
Tomb Kings
45. Mario Ogrizek Tomas 39 0 6 10 55 -2844
Tomb kings
46. Djordje Ratkovic 40 0 6 9 55 -2908
Vampire Counts
47. Dario Stanic 38 0 6 10 54 -2634
Dark Elves
48. Miljenko Jurjevic 39 0 6 9 54 -2772
Orcs and Goblins
49. Tomislav Sulentic 38 0 4 10 52 -2430
Warriors of chaos
50. Jan Jakovljevic 42 -1 0 9 50 -1955
Lizzardman
51. Slaven Pranjic 34 0 4 11 49 -3777
Bretonnia
52. Bojan Sernek 35 -1 0 10 44 -3647
High Elves
53. Eduard Jurjevic 33 -1 1 10 43 -3929
Skaven
54. Danijel Ljubas 22 0 6 12 40 -6516
High Elves
55. Adrijano Kesegi 20 0 4 10 34 -7423
Bretonnia
56. Krunoslav Zelko 5 0 2 9 16 -10935
Wood Elves
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Gabrijela
Posts: 3
Joined: Wed Dec 19, 2012 2:21 am

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Gabrijela »

Sem se odločila, da ne bom težila Duletu, da objavi slike, ampak se bom kar registrirala na forum :-)
Obljubila sem slike, ampak... naredila sem jih ... preveč :cry: tako da bo trajalo nekaj časa, da vse poeditiram. Ampak dobite vse počasi, danes slike prve igre. Upam, da vam bodo všeč, pa da jih boste uporabili za spremljavo kakšnemu battle reportu.


(Not direct translation: I decided i wont bother Dule to post pictures - cause there are absolutely too many, and they will have to come in waves - so i registered and ill do it myself. I promised photos but i made totally too many so it will take some time to edit them. Today here are pictures of the first game round. I hope you will like them and i hope you will use some of them for your battle reports.)


Link: pictures from game 1


One "group" photo:

Image


To be continued...
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Jagos »

Hvala Gabrijela, jedva cekamo ostale slike :)
Gabrijela
Posts: 3
Joined: Wed Dec 19, 2012 2:21 am

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Gabrijela »

Nove slike

Link: pictures game 2 and 3

Za čas game 2 sem šla v city center (hvala za tour in sladoled), tako da je bolj malo slik. Za game 3 sem pa včasih malo gledala eno mizo in slikala vsake par movementov, kao battle potek, before/after in to. :D


Nekaj highlightov iz te galerije:

Obložene mize
Image

Image

Image


The mighty high elfs

ImageImageImage


Kdo bo koga

ImageImage


(English just in case if my slovenian gets to slang - no idea how much you understand it): From game 2 there is not many pictures cause i was in the city centre eating icecream 8-), from game 3 there are some tables that were photographed multiple time to catch some before after situations and so on.


To be continued (if im lucky just one more package)...
Gabrijela
Posts: 3
Joined: Wed Dec 19, 2012 2:21 am

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Gabrijela »

Še zadnji paket slik (two actually):

Link1: Game 4 in 5 in nagrade

Link2: Vampires vs. Bretonia
Nekdo je bil neučakan :D in so lahko tudi ostali igralci gledali eno igro, preden so šli tekmovat dalje.

Image


Judges

ImageImage


Nagrade (mislim, da sem si prav zapomnila)

Last place?
Image

Best painted
Image
Image

Best sportsmanship
Image

Best general
Image

3rd, 2nd, 1st place
Image

Image

Image


THE END (do naslednjega leta) :D
User avatar
teclis
Posts: 2241
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by teclis »

utesna nagrada za najgore plasiranog igraca iz Srbije sa najmanje srece 8-) . Naravno, nisam imao ni srece u autobusu jer se, iako upakovana u kutiju, andjeo polomio. Broken angel :cry:
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Agram Arena Winter 2012

Post by Kirgan »

Kad te oce, onda te bas oce :roll:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Post Reply

Return to “Turniri i dešavanja: Bez paljenja kartica i prevrtanja stolova od 2003.”