Decks and tactics

Moderator: Moderators

Locked
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Decks and tactics

Post by Hypodermic »

Pa, mislim da je krajnje vreme da se otvori ovakav jedan topic ovde, da malo popricamo o taktikama na deck nivou. uglavnom smo koristili opstu diskusiju za ovo, ali mislim da ovo nije lose imati kao reference topic za neke novije igrace, da otprilike znaju sta da traze od stelath and bleed, wall, i sl deckova.

Drugi razlog za ovaj topic je dolazeci turnir i mojih par pitanja vezanih za nosferatu deck koji pravim. lomim se izmedju dva koncepta: stelath and subtle bleed (ne vise od 2 po minionu), uz dovoljno animalism combat karata da mogu da radim svasta. Do kombata bi doslo jeidno interceptom ili ako me blokiraju. Drugi koncept je stealth and vote (jer imam dovoljno titled vampira u decku) a da animalism combat karte onda tu budu cisto kao ispomoc za svaki slucaj.
Pored ociglednog pitanja kako bi ste koncipirali konkretno oba decka, sledi i par specificnih:
-Da li drzati harras-like karte u spilu ili kombat da bude iskljuvico posledica bloka?
-Da li je 4 intercepta po potezu koje mogu da generisem dovoljno? (2 od animalism karata, 2 od mastera, sport bike i sl...)
-Da li drzati imortal grapple u decku gde nemas damage prevention karte (sem mozda ocasional flack jacketa)? Da ovo ne zvuci kao debilno pitanje, imam sasvim dovoljno karata da pretucem vampira i bez IM, pitam da li bi vi stavili i ako da kako bi koncipirali to.
-Odnos stelath i non stelath karata u deku?
-Da li bi ste se u ovakvim deckovima odlucili na brz pristup igri pa da vam ne treba bloat taktika dalaj od ocasional blood doll-a, ili bi ste uradili nesto konkretnije?

I naravno, svi predlozi su dobrodosli :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

za turnir - bloat uvek, jer i pola poena radi posao. Bloat i bleed je tek ekstra...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Nosferatu bleed - nije problem.
Nosferatu bloat - relacija vampir>pool nije problem, relacija bloodbank>vampir je problem. Jedan, eventualno 2 hunting grounda, i taste of vitae je jedino sto imam u opticaju. Vadi me doduse mogucnost da imam mnogo jeftinijih vampira na tabli pa da sa mnogo blooddolova radim nesto, uz hunt... Ce da smislimo nesto.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Decks and tactics

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:...

lomim se izmedju dva koncepta: stelath and subtle bleed (ne vise od 2 po minionu), uz dovoljno animalism combat karata da mogu da radim svasta. Do kombata bi doslo jeidno interceptom ili ako me blokiraju. Drugi koncept je stealth and vote (jer imam dovoljno titled vampira u decku) a da animalism combat karte onda tu budu cisto kao ispomoc za svaki slucaj.
Subtle blid ti nece mogo koristiti sem ako nemas >=3 vampa na sotlu.
NosferatuJi nikog da blokiraju ne mogu.
Sto bi dozvolio da tebe blokiraju? Vajda je pozeljono da ti akcija prodje.


Ako mislis da mozes da proguras vote (sto se tice br glasova) drzi se toga.
Pored ociglednog pitanja kako bi ste koncipirali konkretno oba decka, sledi i par specificnih:
-Da li drzati harras-like karte u spilu ili kombat da bude iskljuvico posledica bloka?
Ulazi u kombat samo kad hoces i imas dovoljno stelta da izaberes vampira kojeg hoces da bijes.
-Da li je 4 intercepta po potezu koje mogu da generisem dovoljno? (2 od animalism karata, 2 od mastera, sport bike i sl...)
Ako su ti veliki vampiri nije, jer u pocetku si ranjiv i na blid i na jednom stealthu ako ne povuces sve karte.
-Da li drzati imortal grapple u decku gde nemas damage prevention karte (sem mozda ocasional flack jacketa)? Da ovo ne zvuci kao debilno pitanje, imam sasvim dovoljno karata da pretucem vampira i bez IM, pitam da li bi vi stavili i ako da kako bi koncipirali to.
St je IM? Mislis na Immortal grapple?
Obavezno.
Nema kombata dok ti ne biras kako se isti odvija.

Koji ce ti prevention?
Nahvatas lika bez FOR i vrane i udarac za 3 je mnogo a vrane rade i u sledecoj rundi i Taste of Vitae.

Ako ti treba IG za turnir imam par komada.
-Odnos stelath i non stelath karata u deku?
Otkud znam.
Vidi koliko akcija ti je bas bitno pa stavi minimum toliko stealth karata.
Ako su ti akcije sa ugradjenim stealthom (tipa politika) onda mozes da ides sa manje karata ali ides a Forgoten Labyrinth

I nabavi:
Blithe Acceptance
Type: Action
Requires: Obfuscate
Cost: 1 blood
[obf] Put this card on the acting vampire. This vampire gets +1 stealth. Burn this card if this vampire enters combat. A vampire may have only 1 Blithe Acceptance.
[OBF] As above, but this vampire can burn 1 blood when he enters combat instead of burning this card.

Vermin Channel
Type: Action
Requires: Nosferatu antitribu
Cost: 1 blood
+3 stealth action.
(D) Bleed.

Vermin chanel+ laptop ti je blid za 2 na 3 stealtha ako si za onu prvu taktiku.

Ili Camera phone, mada ti on ne radi sa Vermin chanel.
-Da li bi ste se u ovakvim deckovima odlucili na brz pristup igri pa da vam ne treba bloat taktika dalaj od ocasional blood doll-a, ili bi ste uradili nesto konkretnije?

I naravno, svi predlozi su dobrodosli :)
Bloat taktika ti ne treba kad igras:
Presence weenie (gazis preja i ne pitas)
Dominate weenie (gazis preja i ne pitas)
Potence weenie (gazis predatora i nema ko da te bliduje)
Sah

I pametan predlog:
Umesto Harroda ubaci bilo koje vampire cije je zbir kapaciteta 11 ili manje:)
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

zasto? izvedes harrroda ( znam, znam... smesan je) i jo dve tri cetvorke petice postepeno i onda glasas boon... i to je to. Ili investmenti, ili veliki vampiri i minnon tap, ili dosta blood dollova i procureri... Ili Sabbat, koji ima bolji bloat...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Requires: Nosferatu antitribu
Boca je old fashioned camarilla fan, kao i DG... :lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Tjah, pa dobro.
I dalje stoji stealth+ Camera phone.
Ili Camera i laptop za 3 bleeda.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Harrod je u decku za svaki slucaj, mada ne znam da li da ga drzim jendog ili dva :) vampiri su od 4 do 8, ima jedna devetka. Ideja je da nikolaus vermeulen uvodi mladje vampire. Problem je nastao sto mi ponestaje vampira koji imaju animalizam i obfuscate barem jedan na superioru a drugi na minoru :) vermin channel nije u opticaju, nemam non-camarilla vampire u decku (nije puk izbor, zaista ih nemam. Nosferatu sabbath koje imam je skidmark i young-sunn...).

Elem, sta si hteo reci onim da ako su veliki vampiri da intercept od 4 nije dovoljan? mislim, ako vampir kapaciteta 4 moze da izgenerise 4 intercepta, moze i vampir kapaciteta 8.

Vote mogu da izvucem, a ideja mi je bila da bude dosta camera phone-ova i/ili laptopova u decku. Blithe acceptance imam, i imam 2 immortal graple-a, valjda ce biti dva dovoljna :D ne zelim mnogo jak dek za tucu, vec da se tuca zasniva na animalizam stvarima koje mogu da izvucem.

Stealth and bleed deckovi mi prave problem - ili cu morati da ih pretucem ili da ih redirektujem, a ovo drugo ce biti malo teze...
Svrha drzanja second traditiona u deck-u ako imam samo dva princa? Mislim, doticna dva skoro sigurno ulaze, ali opet, samo ih je dvojca... :(

kripta od 14 ili 12 vampira?
Treba mi master obfuscate ako neko ima... i ako neko ima nosferatu vampire na zajam :) po mogucnosti princeve koji nisu Nikolaus i calebros.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hteo sam reci da ako su ti veliki vampiri umres dok ih izvedes i ima ih malo pa ih je lako tapovati sa 1-2 vampa pa ostali prodju.

Ako ides na vote Animal magnetisam obavezno.

Sa 2x IG nikog neces pretuci.

Ovo imam od Nosferatora:

Grendel the Worm-Eaten
Clan: Nosferatu (group 1)
Capacity: 5
Disciplines: OBF ani pot
Camarilla: While Grendel is ready, you may look at the top card of your crypt.

Agrippina
Clan: Nosferatu (group 1)
Capacity: 4
Disciplines: OBF pot
Camarilla.

Tusk, The Talebearer
Clan: Nosferatu (group 1)
Capacity: 6
Disciplines: OBF ani pot
Camarilla: While Tusk is ready, you may look at the top card in your library.

Chester DuBois
Clan: Nosferatu (group 1)
Capacity: 7
Disciplines: ANI POT for obf
Camarilla primogen.

Selma the Repugnant
Clan: Nosferatu (group 1)
Capacity: 8
Disciplines: OBF POT ani for
Camarilla Prince of Cleveland: Selma gets +1 intercept when attempting to block a Nosferatu vampire.


Moracu da proverim jos.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Damn, svi su grupa jedan, a ovde imam grupu 2 i 3... jedino ako ih uzmem sve pa pravim grupu jedan i dva :D
Animal magnetism naravno, podrazumeva se :) A 2 imortal grapple-a samo i imam, no nema veze, ako ih koncepcijski smislim za dek, trazicu ih jos.
Side note: gospode, imam 6 vampira koji su grupa 3 u kripti... a ne rade bog zna sta (dvojca rade, ostali ne, ostali su tu mase radi). Koliko kopija tih sto su grupa jedan imas? ako se odlucim za iste :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Po jednog najvise.
Oni su iz onih konzervi.

3 grupa je srajne sem onog sto izgleda kao farmer :)

EDIT: Zapravo i nisu :)
Vidi samo da li vredi prebaciti se na grupu jedan zbog ovog princa i eventualno primogena ako ides na vote.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pa grupa 3 mi nema princeve ali ima 2 primogena. Plus, posto idem na closed session, jedini koji mogu da mi prave probleme su druge camarile :D
Elem, sledi sledeci salvo pitanja:
-4 raven spy-a u deck-u. Malo ili mnogo?
-odlucio sma se da od potence karata drzim eventulano forge's hammer (ili kako se zove) i torn singpost. Da li bi vi ubacili nesto drugo? Skrecem paznju da imam jako puno animalism combat karata u spilu.
-intercept se ispostavilo da nije toliki problem, jer umesto 4 mogu da generisem 6 :D mada malo teze, ali je izvodljivo. E sad ako neko vec napravi 7 i vise stealth-a.. jbga. reidrect :)

treba mi jos animal magnetism karata. Imam samo jednu a mislim da ce mi 3 biti dovoljne. Nikice, griteru, imate li mozda obfuscate discipline (master card) na zajam? :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dawngreeter
Posts: 2616
Joined: Sun Apr 21, 2002 12:05 am
Location: Villa Straylight
Contact:

Post by Dawngreeter »

Hypodermic wrote:-4 raven spy-a u deck-u. Malo ili mnogo?
Zavisi. Igrao sam par puta Animalism deck sa 4 vrana gavrana i efekat je otpriliek taj da ce ti doci 'nekada'. Ne mozes da igras na to da ces ih sigurno dobiti do nekog trenutka, ali ako imas jos efekata koji generisu Intercept Raveni su fin backup.

Generalno gledano, ako oces da igras igru u kojoj ti neka karta bas treba, 8 je minimum da bi mogao da racunas na nju. 4 je cool ako postoji sinergija sa jos nekoliko tipova karata. Imajuci u vidu da equipovanje raven-a kosta akciju (a i blood, ako se ne varam?) a jos i moze da se interceptuje a ti verovatn onemas stealth, cetri je dobar broj da sa njima ne pucas sam sebi u nogu ako sedis pored deck-a koji moze da eksploatise pomenute probleme a ipak sluzi necemu u svim ostalim situacijama.

Ako imas karte za specijalno equipovanje animal retainera i tome slicno, onda obavezno moras da igras sa vise kopija inace ubijas fokus decka.
Is it bright where you are? Have the people changed? Does it make you happy?
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Stealth mi nije problem, igram sa nosferatuima :) U otm slucaju, posto se suplementisu, 4 je sasvim dovoljno. Sto se tice igranja retainera, sem jack of both sides (koji takodje kosta :|) ne secam se da li imam jos nesto na raspolaganju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:Pa grupa 3 mi nema princeve ali ima 2 primogena. Plus, posto idem na closed session, jedini koji mogu da mi prave probleme su druge camarile :D
Elem, sledi sledeci salvo pitanja:
-4 raven spy-a u deck-u. Malo ili mnogo?
-odlucio sma se da od potence karata drzim eventulano forge's hammer (ili kako se zove) i torn singpost. Da li bi vi ubacili nesto drugo? Skrecem paznju da imam jako puno animalism combat karata u spilu.
-intercept se ispostavilo da nije toliki problem, jer umesto 4 mogu da generisem 6 :D mada malo teze, ali je izvodljivo. E sad ako neko vec napravi 7 i vise stealth-a.. jbga. reidrect :)

treba mi jos animal magnetism karata. Imam samo jednu a mislim da ce mi 3 biti dovoljne. Nikice, griteru, imate li mozda obfuscate discipline (master card) na zajam? :D
Dovoljno ti je ta 4.

Ubaci Immortal grapple!

Bice bar 5 ljudi koji ce igrati na S:CE.
Ako se tebi zajebava da rushujes nekog ko ti je za petama i da bacis vrane + nesto + strike a on ti odigra Mayesti, a ti se zajebavaj.

Animal margnetisam ima koliko hoces, Obfuscate imam 1.
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

najbolje je da uopste ne igras na kombat, vec na vast wealth+stvari koje dodaju blid+stelt, malo glasanja, malo intercepta, cisto da te drugi sb ne unakazi, i to je to...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

malo teze cu da ne igram sa combatom sa nosferatuima, ali nece biti primarno combat orijentisani. Poucen vasim savetima sklepacu nesto pa sta bude bice. A za one koji vole s:ce, ako mi nisu stealth-blled predator cu lepo da sredim na drugaciji nacin. Cemo da vidimo.

Definitivne stvari: nikice, jedan taj obfuscate ce mi trebati, i nece mi trebati vampiri, igram sa drugom i trecom edicijom definitivno. I animal magnetism 3 komata.

Izgelda cu ili opet da tezim toolbox-u (ali lokalizovanom toolbox-u) ili ce da bude primarno vote deck...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Ti donesem u subotu na kezual pa testiraj dek.
Last edited by Resurrection on Wed Oct 24, 2007 1:55 pm, edited 1 time in total.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ne verujem da cu moci da igram u subotu, da bih mogao da stignem na turnir u nedelju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Ako iko bude proveravao ovo tokom noci, svaka mu cast :D
Elem, nece mi trebati nakraju nikakve karte za deck, skarabudzio sam nesto, pa cemo da vidimo kako ce da radi. POstovacu kasnije ovde i listu deck-a pa da gleda ko hoce :P

EDIT:
Ipak ce mi trebati jedan Obfuscate master ako ga neko ima.

Sadrzaj deck-a (ap ako neko ovo zloupotrebi da bi napravio bolji deck, pa neka ga bude sramota sto treba da vidi sadrzaj mog decka da bi me pobedio :P)

Crypt:
Harrod x2
Christianus Lionel x2
Laurent de Valois
Khalid
Gemini
Calebros, the martyr x2
Nikolaus Vermeulen x3

Library:
Blood Doll x5
KRCG News Radio
Effective management
Legendary Vampire x2
Slum Hunting Ground
Animalism x2
Obfuscate (ili terror frenzy, ako mi niko ne donese obfuscate)
Fame
Taste of Vitae x4
Thrown sewer Lid x3
Song in the dark x2
Carrion Crows x4
Aid from Bats x3
Sence the savage way x2
Instincive reaction x2
Guard Dogs x2
Rat's Warning x2
Flesh Bond x3
Cats' Guidance x4
Raven Spy x4
Underbridge Stray x4
Army of Rats
Gemini's Mirror x2
Psychic Veil
Blithe acceptance x3
Elder impersonation x2
Faceless night x2
Swallowed by the night x4
Lost in crowds x4
Archon x4
Closed session x2
Consanguineous boon x2
forger's Hammer
Bundi x2
Camera phone x3
Leather Jacket x2
Sport Bike


Misljenja? sem da je sranjce? :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ja cu glasati za tvoje bunove, ako budem u prilici, makar sebi na stetu...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Post by Resurrection »

Hypodermic wrote:...

Crypt:
Harrod x2
Christianus Lionel x2
Laurent de Valois
Khalid
Gemini
Calebros, the martyr x2
Nikolaus Vermeulen x3

Library:
Blood Doll x5
KRCG News Radio
Effective management
Legendary Vampire x2
Slum Hunting Ground
Animalism x2
Obfuscate (ili terror frenzy, ako mi niko ne donese obfuscate)
Fame
Taste of Vitae x4
Thrown sewer Lid x3
Song in the dark x2
Carrion Crows x4
Aid from Bats x3
Sence the savage way x2
Instincive reaction x2
Guard Dogs x2
Rat's Warning x2
Flesh Bond x3
Cats' Guidance x4
Raven Spy x4
Underbridge Stray x4
Army of Rats
Gemini's Mirror x2
Psychic Veil
Blithe acceptance x3
Elder impersonation x2
Faceless night x2
Swallowed by the night x4
Lost in crowds x4
Archon x4
Closed session x2
Consanguineous boon x2
forger's Hammer
Bundi x2
Camera phone x3
Leather Jacket x2
Sport Bike
Posto, vidim, vise nisi igadljiv na sabbat vidi sta o mozes od !nosferatora da ubacis.
Za pocetak:
Amelia, The Blood Red Tears
Clan: Nosferatu (group 3)
Capacity: 5
Disciplines: POT ani obf
Camarilla: After combat with Amelia, the opposing minion burns 1 blood or life.
Bolja nego Gemini.

I pokusaj da izegnes potrebu za discipline masterima.

Library:
Raven spy umest sport bike.
Umsto kucica bolje ubac Sove (Owl Companion) da vidis protivniku hand pa da ne moras da igras vrane + strike ako on ima S:CE
Fordzers hemr ti ne treba jer imas samo 2 weapona bolje stavi Disguised Weapon ili jednostavno ignorisi i ubaci sta god.
Mozda bi ti Guardian angel bio koristan mada je vec to puno poola.
Last edited by Resurrection on Mon Oct 29, 2007 1:38 pm, edited 1 time in total.
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Odlucio sam se za Gemini umesto ameliu jer gemini ima makar obfuscate na superioru, a amelia nema ni animalisam ni obfuscate na superioru, to je problem bio. Sovica ili dve ce da ulete umesto bundija i forgers hammer (cisto sbog s:ce kako ti kazes), jedan raven menja sport bike, kapije menjaju sewer lid npr.
Dzukci su se odlicno pokazali kada ih imam dva, samo jos treba da naucim bolje da ih koristim. Recimo imam karte koje bi njima mogle da daju stealth kada oni actuju i sl, ali onda bih morao neke stvari da menjam.

Jos jedna izmena - izbacujem ona tri intercepta koja mi rade samo kad igra predator, i umesto toga ubacujem jos cats' guidance recimo (untap posle bloka npr), ili nesto drugo, tipa jos obfuscate Karata. 5 Ravena i krcg news radio bi trebalo da mi da sasvim dovoljno intercepta protiv prosecnih deckova, a stealth and bleed deckove cu redirectom recimo.

Da li boon da recimo zamenim sa lost in translation? pa da makar dva imam u deck-u? blood dolovi mi daju adekvatan bloat koliko mi treba za deck, ako mi treba jace pa uletece ona anathema valjda, a sa bunom dobijem 2, max 3. Sta mislis?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

moras da nabavis jednu klansku kartu za anti! nos. koja im daje 1 int za dzabe.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
VIlin
Posts: 26
Joined: Sat Oct 11, 2008 8:16 am

Re: Decks and tactics

Post by VIlin »

Ja i ortak smo pre neki dan poceli da igramo vampire ja sam uzeo malkavijane a on bruje pa sam hteo da pitam sta bi trebalo da nabavimo od karata ya dekove da ih malo poboljsamo posto se u starterim dobije dosta glupih karata i vampira? (ima i dobrih ali...)
.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Decks and tactics

Post by Resurrection »

S obzirom da ste odigrali, koliko 2-3? partije tesko da znas sta valja.
Sta ti deluje kao glupo a sta kao dobro da znam dalje da te uputim ili da te razuverim.

U principu je najbolje nabaviti jos jedan isti starter za pocetak.
Image
User avatar
Buxxx
Posts: 17
Joined: Mon Dec 29, 2008 11:23 am

Re: Decks and tactics

Post by Buxxx »

Hmm, mogu li ja da pitam nesto sto se tacticsa tice? Posto ovi novi ventrue nisu na obf, kako ce da mi prolaze akcije? Seduction moze samo na pocetku, kasnije mi lako interceptuju politiku, pa u proseku svaka 2,3 akcija prodje. Mozda Dawn Operation? Mind Numb? Koji je najbolja kombinacija a da mi ne zapusava ruku? Ili da iskuliram sve to i nadam se da ce da pustaju... :D
A sto se tice preventova dmga ako propadne Majesty(tj bace pshyche, grapple ili tracking), jel ima neke razlike u Skin of Steel i Rolling With The Punches?
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Decks and tactics

Post by Megabaja »

Dogovor kucu gradi... tako da, ako se lepo dogovoris sa int dekom, politike ce prolaziti fino...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Mladizmaj
Posts: 195
Joined: Tue Apr 26, 2005 10:55 pm
Location: zemlja Zmajeva

Re: Decks and tactics

Post by Mladizmaj »

Buxxx wrote: jel ima neke razlike u Skin of Steel i Rolling With The Punches?
Ako ti samo neki vampiri imaju veliki for onda koristi skin of steel, rolling je bolji na velikom FOR ali zato dosta slabiji na malom.
"You'll bend to my will - with or without your precious sanity."
Image
Album sa mojim hordes figurama
User avatar
Buxxx
Posts: 17
Joined: Mon Dec 29, 2008 11:23 am

Re: Decks and tactics

Post by Buxxx »

Megabaja wrote:Dogovor kucu gradi... tako da, ako se lepo dogovoris sa int dekom, politike ce prolaziti fino...

Dogovor, kazes... A sta ako mi je intercept deck prey, ili predator? Kazem preye "Hehe, ae pusti ovaj KRC, veruj mi, 3 poola nije nista :wink: ". Ili "Pusti ovaj Reins of power, jeste da imam Hardestadta, ali hehe, ko kaze da cu njega da izaberem.. " itd. Poenta je, kako da oustujem ako se dogovaram. Pa mislim, nije niko lud da pusta akcije koje mu bas stete...
Ako ne mogu da se dogovorim, sta onda? Kako da prodju politike? :)

BTW, sta radi Banishment?

Choose a younger ready vampire. Successful referendum means that the chosen vampire is moved to the uncontrolled region (breaking any temporary control effects). The vampire is uncontrolled. Any cards and counters on that vampire stay with him or her (but they are out of play as long as the vampire remains uncontrolled).

Vampir je uncontrolled, dal moze i kako da se vrati u igru?
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Decks and tactics

Post by Resurrection »

Malo seduction, malo bleeda pa se untapujes majestijem pa malo freak drive malo kiss of ra.
Ne moze drugacije a i to odlicno radi.

A je li mladicu, da li si ti cuo za uncontrolled region?
Kako vampiri odatle izadju?:)
Image
User avatar
Buxxx
Posts: 17
Joined: Mon Dec 29, 2008 11:23 am

Re: Decks and tactics

Post by Buxxx »

Hmm, da izredjas akcije pa na kraju da roknes politiku. Zanimljivo, otprilike sam tako i radio, governe pa bleed, pa politike. S tim da nemam Kiss of Ra, lame :P .
Pa mora da plati do full capacityja pa onda izlazi. A sta ako je vec pun? Samo ga disabluje do influence phasea, nije ni to lose.
User avatar
Resurrection
Posts: 1146
Joined: Sun Jan 01, 2006 12:32 pm
Contact:

Re: Decks and tactics

Post by Resurrection »

Specijalno za Bocu dek sa kucicima koji rastura.

----------------------------------------------
Deck Name: Humanoids From the Deep
Created By: Ben Peal
Description:
Humo or Gemini crank out Nocturns and Underbridge Strays. Hannah
Montana and "We Like the Moon" Guedado get War Ghouls. Use Agent of
Power to bump up disciplines (especially for getting superior Strays)
or to give a Tzimisce Obtenebration for fast Nocturn + War Ghoul
action. Remember to use the presses from the Strays to help your War
Ghouls (I often used them to bail out of ANI combat). Deploy Corrupt
Construction for lockdown.

CRYPT (12)
3 x Ana Rita Montana
3 x Guedado
3 x Humo
3 x Gemini


LIBRARY (90)
7 War Ghoul

1 The Barrens
2 Fame
1 Mob Connections
1 Jake Washington (Hunter)
1 Charisma
1 Perfectionist
4 Blood Doll
2 Archon Investigation
2 Direct Intervention
4 Agent of Power

3 Trap
3 Dodge
1 Ossian
1 Vagabond Mystic
1 Aranthebes, The Immortal
2 Abbot
8 On the Qui Vive
2 Delaying Tactics

4 Spying Mission
4 Swallowed by the Night
4 Lost in Crowds
3 Cloak the Gathering
3 Faceless Night
3 Domain of Evernight
2 Veil the Legions

7 Nocturn

6 Underbridge Stray

1 Corrupt Construction
4 Corpse Balloon

1 Dragonbound
1 The Unmasking
Image
Locked

Return to “Vampire: the Eternal Struggle CCG”