strelkovy bataljon

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

strelkovy bataljon

Post by Bathory »

Evo mog vidjenja ruske liste, sa ciljem da Nikola vise ne izvodi nepoznate matematicke preracune:

Hq 25, full sapper platoon 135- 150pts

strelkovy company + komissar -200 pts
strelkovy company + komissar -200 pts
strelkovy company + komissar -200 pts

AT company-95 pts
rgmt gun company-95 pts
minimalni AT platoon ili 3x maxim sa strelkovima 50-60pts

support:
flame thrower sections-240 pts
arty 6 platoona 4 zis i 2 haubice -260pts

Prednosti: 3 pesadije od 18 postolja dopunjene saperima i flamerima, po 2 flejmer postolja i 3 sapera po jedinici strelkova. Naravno ta postolja se cuvaju za assault fazu. Ovakva kombinacija mislim da je izuzetno zajebana za tenk, a kamoli za pesadiju. Moze i 2 strelkovi cete, sa jos vise flejmera i sapera ali mislim da su 3 pesadijske cete neophodne.
Ostatak armije je tu iskljucivo da pinuje i smara dok pesadija stize za assault, po mogucnosti sa preko pola baza. Velika verovatnoca je da ce bar 1 od 3 pesadije da prodje a onda cine zulum po neprijateljskim arty i ostalim buranijama sto sede nazad.

Mane: nema 8 ceta (ima ako stavi minimalni AT platun), arty ima 6 postolja sto znaci da kad ubiju jednu, gube reroll za to hit koji je rusima dosta bitan, relativno slab AT jedinica.

Mada ja nekako sumnjam da postoji neko ko ce da eliminise sve 3 ruske pesadije u naletu. Bilo bi interesantno probati ovako nesto protiv nemacke tenkovske cete, koja bi ima zadala dosta problema.

Sto se tice ovakve liste, mislim da upham tu nema sta da trazi posto ce rus fizicki pobiti sve modele. Mozda protiv uphama 2 ogromne pesadije sa flejmerima, bez sapera i na kraju 2-3 kruga assaulta upham ce moci da motivise samo topove :) .

Eto, moje 2 rublje....
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: strelkovy bataljon

Post by Duc d' Elchingen »

varijacija na temu:

HQ + 9 postolja inžinjeraca

combat1 20 postolja pešadije, 3 laka minobacača
combat2 20 postolja pešadije, 3 laka minobacača
combat3 20 postolja pešadije, 1 laki minobacač

weapon1 rgc 4x76mm top
weapon2 3xHMG
weapon3 6x120mm minobacači

support1 2xAA 37mm, komesar
support2 6xflejmer

1500 poena

svaka čerta pešadije dobija po 2 flejmera sa ROF4 (mala prednost socijalizma u odnosu na kapitalističke svinje) i po 3 inžinjerca
2 artiljerije za pinovanje mada RGC sumnjam da bi nešto uradio malo AA koji nije loš ni po pešadiji ili lako oklopljenim vozilima
jedini problem je što ima 7 vodova
teoretski moguće je 8 izbacivanjem lakih minobacača
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

Sto turas te male mortare u svaku listu? Misilm da je velika arty obavezna (doduse sa 6 postolja). Ona moja lista ima 8 vodova ako nema maxima a ima jedan minimalni AT vod (a ima i jedan od 4 postolja). Ne treba ti AA. Znamo kako avioni rade (osim kod Nenada), a poenta rusa je da sto pre udju u assault. Ja sam jos i zaboravio da njihov flamer ima rof4

Trebalo bi nekako i ukombinovati 2 arty, one male od 76mm (mozda 6 mortara) i veliku arty. To je 2 moguca pinovanja po krugu.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: strelkovy bataljon

Post by Duc d' Elchingen »

mada lično mislim da bi obe ove liste imale problema sa nemačkom pešadijom
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

Sa obicno golom pesadijom mozda, mada njih niko ne koristi, ljudi se naloze pa teraju tenkove. Uostalom valja probati.
Image
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: strelkovy bataljon

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:Sto turas te male mortare u svaku listu? Misilm da je velika arty obavezna (doduse sa 6 postolja). Ona moja lista ima 8 vodova ako nema maxima a ima jedan minimalni AT vod (a ima i jedan od 4 postolja). Ne treba ti AA. Znamo kako avioni rade (osim kod Nenada), a poenta rusa je da sto pre udju u assault. Ja sam jos i zaboravio da njihov flamer ima rof4

Trebalo bi nekako i ukombinovati 2 arty, one male od 76mm (mozda 6 mortara) i veliku arty. To je 2 moguca pinovanja po krugu.
120mm mortari imaju AT3 i FP3+
pri tom su Light tako da imaju Concealment kada su ukopani
lake minobacače ubacujem da bi što više povećao početno brojno stanje
flejmeri moraju da budu CA tako da ne ulaze u početni broj vodova
AA je tu samo zato što je to najjeftiniji ruski vod a sasvim solidno puca
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: strelkovy bataljon

Post by Duc d' Elchingen »

Bathory wrote:Sa obicno golom pesadijom mozda, mada njih niko ne koristi, ljudi se naloze pa teraju tenkove. Uostalom valja probati.
pričah ti ja juče o GOlubovoj listi...
jedina vozila 2 oklopna automobila...
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

to je izuzetak. Once you go ss tiger black you never go back :) .Mada i ta lista ima problem sa ruskim flamerima. Mislim da rusku pesadijsku listu moze sjebati jedino neka lista sa mnogo jeftinih tenkova koji mitraljiraju dan i noc. A toga nemac bas nema. U sustini, rusi bi ,cenim, na turniru sa ovakvom listom odlicno prosli.
Image
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: strelkovy bataljon

Post by meloras »

Sto nestaviti avione?Onaj sturmovik sa raketama pogadja top armor (bomba i raketa u top armor) a at mu je 6 sto znaci da ce prakticno sve moci da ubije (ako stigne,nadje metu i pogodi je)
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: strelkovy bataljon

Post by joggy »

da, tako nesto slicno smo nenad i ja smislili. Nisam tada primetio da i hq moze da ima pionire i to za manje pare, sto oslobadja 1 support slot. Sto me podseti, ako hq uzme nesto od upgrade-a, jer moze i dalje da ide nezavisno ili ne, i da li su onda sami platooni nezavisni ili i oni moraju da se pridruze nekome.
videcemo sledeci put kako ce se pokazati
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

hq uvek ide nezavisno a atachmenti se attachuju jedinicama. Obratiti paznju kod morala da se ti atacmenti, at puske, pioniri, flameri, racunaju u zrtve unita ali ne i u njihov broj. Znaci ruskom vodu se uzima osnovni broj (recimo 18), a racuna se sve sto je ubijeno a pridruzeno.

Inace rusi su zveri, ali zveri i mislim da ovakva lista jede sve inf liste za dorucak, osim grenadirske liste (koju sam takodje postavio).

E sad protiv all tank liste, verovatno se izbacuje jedna pesadija radi T-34 tenkova, ali to tek treba da razradimo...
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: strelkovy bataljon

Post by Chempress »

Interesanta lista.... i vrlo nezgodna....i u napadu i u odbrani

ja sam uvek za 6 jakih vodova, nego 8 prosecnih... meni se bar pokazalo mnogo isplativije :D

arty obavezno! sto vise to bolje! treba ti konstantan pin, a opet conscript lago gine...
avioni su po meni sranje! ok matematika i to bla bla bla... prepricavaju se legende o tome kad je neki avion zapravo uradio nesto iole korisno! :D mozda se samo vise isplati nemcima (i to pogotovu protiv rusa! i zato sto mogu da uzmu i priority support)
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

Za sada dobra formula, po meni, za pesadijsku cetu je 3 pesadije-obavezno, 2 arty (mortar i klasicna) i neki AT. Negde ce da bude 6, negde 7, negde 8 vodova ali to je neka osnova za pesadiju.

Avioni su dobri iskljucivo protiv tenkovskih ceta, i to po mogucstvu protiv rusa.
Image
User avatar
Chempress
Posts: 401
Joined: Wed Jun 11, 2008 11:27 am
Location: Standard

Re: strelkovy bataljon

Post by Chempress »

eee ljudi pa ovde pocele neke besne liste da se stvaraju....! xD
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: strelkovy bataljon

Post by meloras »

Eh,jos kad bi bio neki topic za amere ovako...
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: strelkovy bataljon

Post by Stevan »

Debeli cisto da znas da cu i za LW uzeti tenkovsku cetu..a ti peglaj pushaka koliko oces:)
Taman kad budemo igrali 2-2 da mi tvoja pesadija bude topovsko meso:PPP
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

Za LW mozes da uzmes sta god 'oces, ja sam tada tolko jadan da je strasno.

Inace niko nije rekao da ove pesadijske kidaju jace tenkovske liste,naprotiv.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: strelkovy bataljon

Post by Dzon Vejn »

LW ni ja nemam nameru da igram.

Za USA cu, kao i za ostale liste, napraviti neke liste uz opet objasnjenje sta smatram da je dobro, sta lose. Samo trenutno nemam dovoljno vremena da zavrsim onaj topic.

Kao sto sam i ranije rekao kada sam pricao o Uphamu - ova lista je mnogo jaka, ali naravno, postoje liste koje ona jednostavno ne moze da pobedi. I to je meni glavna prednost FoW-a.

I ja bih avijaciju UVEK uzimao, posebno onu sa FP 1+... meni se jos nije desilo da mi se avijacija nije isplatila. A to posebno vazi za USSR kome je jako bitno da ti pinuje, po mogucstvu, sve.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: strelkovy bataljon

Post by Bathory »

Ti si jedina osoba u univerzumu kojoj avijacija radi.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: strelkovy bataljon

Post by Dzon Vejn »

To je zato sto ostali ne umeju da odaberu prave avione, prave mete i bace kockice :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: strelkovy bataljon

Post by Duc d' Elchingen »

Stevan wrote:Debeli cisto da znas da cu i za LW uzeti tenkovsku cetu..a ti peglaj pushaka koliko oces:)
Taman kad budemo igrali 2-2 da mi tvoja pesadija bude topovsko meso:PPP
tako te volim!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: strelkovy bataljon

Post by Stevan »

Nesto sam gvirnuo u rusku listu...ne znam..sto kaze MElekith..Sturmovik prosto zove da bude uvrsten u listu. :D
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
Locked

Return to “Flames of War”