Gothic 2 Expansion

Moderator: Moderators

Locked
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Gothic 2 Expansion

Post by Xardas »

...izašla ekspanzija za Gothic 2...8O 8O 8O 8O 8O

Ima li neko :?: :?: :?:

Dajem bubreg i relativno očuvanu jetru za ovo... :D :lol: :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

I? Kakvi su utisci? Meni se sinoć toliko spavalo da nisam stigao dalje od Xardasove kule (doduše i tamo sam primetio par promena).
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ma super je!
Jesi li provalio Beliarovu statuu na vrhu tornja? Ja sam pokušao da se molim... :twisted: :D :D ali se ništa nije desilo...

onda tamo gde su bili goblini na pola puta do grada, stoji neki baja koji pripada frakciji Ring of Water, pa zajedno sa njim ukantaš bandite...TAkođe dole pre ulaska u grad nađeš gusara koji ti traži da mu pomogneš da uđe u grad...

Ni ja nisam dalje igrao od ulaska u grad...

Odoh sada!

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Provalio sam Beliarovu statuu, ali sam imao loš osećaj u vezi nje pa nisam hteo da se molim. Verujem da će ona kasnije u igri igrati neku ulogu...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...jesi li provalio kako je power level oružj drastično podignut :!: :?: :!:

Ja koliko se sećam, najjače oružje u igri je onaj dvoručni mač koji kao mercanery iskuješ na kraju (mislim da nanosi 110 ili 120 dmg-a) ali sad običan orc-slayer (mač koji si ranije mogao naći na vrhu astečke piramide) nanosi preko 100 dmg-a...Takođe mi se ekstra sviđaju oružja koja možeš da naučiš da praviš kao i činjenica da su ručno napravljena oružja bolja od svojih kupovnih parnjaka...za 2 LP-a naučiš da napraviš običan mač koji je 30/40 (str req/dmg) i ima +5 na onehanded skill...pa onda za još 4 LP-a naučiš fine sword koji je (50/60, +5 na skill)...sledeći se plaće 6 LP-a ali nisam imao dovoljno da probam...inače ovi mačevi se svi mogu prodati Kovaču (pod uslovom da si njegov apprentice) po proporcionalno većim cenama...još nisam odlučio koma da se priključim ali šanse idu u korist mercs-ova (sa njima sam prvi put prešao igru davno, davno...)...

E, da, našao sam još jednu Beliarovu statuu u kanalizaciji u gradu tj. u jednoj od prostorija thiefs guilde...

Šta si ti odigrao do sad?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Upravo sam se vratio sa sesije d20 Modern kampanje u kojoj igram, a ceo dan sam bio na poslu, tako da ni danas nisam ništa stigao da igram. :( Valjda ću od sutra imati više vremena...
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Sammael wrote:Upravo sam se vratio sa sesije d20 Modern kampanje u kojoj igram, a ceo dan sam bio na poslu, tako da ni danas nisam ništa stigao da igram. :( Valjda ću od sutra imati više vremena...
Izdajico!

Izdao si Gothic serijal zbog nekog tamo druženja sa nekim tamo frp igračima...izdao si glavno načelo zaljubljenika u kompjuterske igre a to je : "Ti nemaš prijatelja, ti imaš kompjuter!"

Stidi se! :D :lol: :D

Ma ja sam juče igrao dobrih 4-5 sati sa pojedinim prekidima...Odavno se nisam ovako zabo u neku igricu...da mi nije došla devojčica, verovatno bih igrao i dalje...

E, čudovišta u igri je drastično teže ubijati...mogu da mislim kako će tek biti teški orkovi u chapteru 2...

Napiši utiske kad budeš malo igrao...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Gde moze da se nadje expansion???
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Kod Sammaela! A imam ga i Ja...o`š dolazit` u BG :?: :?: :?:

:D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...našao sam Dragonslicer, dvoručni mač...pre ekspanzije od je bio 90/90 (dmg/str req) a sada je 190/170...ovo je suludo...sedim ceo dan za kompom...aaaarghh!!!

Šta će li biti sa mnom kad izađe Gothic III....Ljudi se ne usuđuju ni da pomisle na ovo...

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Andy
Posts: 268
Joined: Sat Jan 10, 2004 2:14 am
Location: Jagodina

Post by Andy »

Ovaj... moze li neko da me podseti kako je izgledao zadnji glavni iz Gothica 2?
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Bone Dragon... Eh bese to lepo vreme...

Zasto nigde ne mogu da nadjem Expanziju...

Ima li neko da mi nareze?
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Juče i danas sam igrao sve ukupno nekih 6-7 sati. Igrao bih i više, ali moram da ležim zbog problema s nogom (ne pitajte...)

Zaključci:

-Stvorenja su DRAMATIČNO teža za ubijanje. Neke stare taktike ne pale.
-Napitci koji su ranije davali +5 na Str ili Dex sada daju varijabilan bonus
-I dalje ne znam čemu služe statue Beliara, ali nečemu definitvno služe (na worldofgothic.com postoji mapa na kojoj su sve ucrtane)
-NPCovi su patetični u poređenju s "new and improved" stvorenjima. -Taktika "privuci snappera do straže" baš nešto i ne radi (rezultat = mrtva straža)
-Lov sa Bartokom se završava fatalno po Bartoka već kod Shadowbeast-a (ranije je mogao da ga pobedi bez previše problema)
-Lovca kod Bengarove farme je ubio vepar (!). Snorting dragon snapper je stravičan, ne verujem da ću moći ni da probam da ga ubijem pre 20 i nekog nivoa, a blokira mi put između farme i landownera
-Novi questovi su sjajno inkorporirani u priču
-Pare je gotovo nemoguće zaraditi prodajom, za razliku od originala. Shadowbeast Skin sam prodao za samo 38 zlata!

Pošto sam prošli put igrao kao Mercenary/Dragonslayer, ovoga puta ću se oprobati kao Fire Magician (nadam se da ću moći da se prešaltujem u Water Magiciane do kraja igre, kao u prvom Gothicu). Sve u svemu, dobro je, ali za moj ukus malo preteško.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Sammael wrote:Snorting dragon snapper je stravičan, ne verujem da ću moći ni da probam da ga ubijem pre 20 i nekog nivoa, a blokira mi put između farme i landownera
Ja sam ga ubio a bio sam neki 12-13 nivo...znaš kako? Koristeći skrollove. U ekspanziji je dobra fora što svi skrollovi koštaju 5 mane bez obzira koji je spell na njima. Tako da sam ubio ovog stvora sa 3 Lightning scrolla...

Sammael wrote:Pare je gotovo nemoguće zaraditi prodajom, za razliku od originala. Shadowbeast Skin sam prodao za samo 38 zlata!
Ja pare zarađujem prodajući mačeve koje iskujem onom kovaču u Korinusu (inače sam njegov apprentice pa mi daje dosta love po maču) Takođe sam od njega naučio da pravim fine longsword 70/80 +6 to one-handed skill i kad ih napravim, prodajem mu ih po 300gp po komadu...Znači kupim kod kovača na onarovoj farmi gomile i gomile čeličnih štangli, onda provedem jedno 10 min kujući mačeve i onda ih prodam (jedno 30-40 komada) i uzmem oko 10.000 gp...samo sada čuvam LP-e za učenje kovanja Ore blade-ova...kontam da su mnogo jači, imajući u vidu da je najjači nemagični mač koji možeš iskovati 110/130 +8 to one-handed skill a to je malo bolje nego Orkslayer koji je 130/130 (treba ti ukupno 30 LPa da bi naučio da kuješ svih 5 nemagičnih mačeva-ja sam naučio tri i sad se štekam da vidim da li su ovi ore mnogo bolji)...

A što se Beliarovih statua tiče, kad se moliš, žrtvuješ neki deo sebe (tj trajno izgubiš 1,2 ili 3 hp-a , a dobiješ pare, tipa žrtvuješ 3 hp-a a dobiješ 500gp-a...

Inače moj lik je trenutno završio drugo poglavlje i sad se sprema da se vrati nazad u Korinus da donese Garondovo pismo Hagenu...Inače trenutno sam 17 nivo i mogu da kažem da je Orkove mnogo teže ubijati...mada samim tim i mnogo zabavnije...pomlatio sam ih barem 20 do sad...

Idem da spavam sad...totalno sam prestao da živim od kad ovo igram...tako mi je super... :D

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
cephalid
Posts: 202
Joined: Wed Jul 21, 2004 8:05 pm
Location: Jagodina

Post by cephalid »

Gothic expanzija je vrlo kratka trebali su bar jos 10 sati vise :lol:
It was midnight on the Daru Plains,yet it seemed the sun was rising

Image
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Greska!!!
Last edited by Ranger on Tue Oct 25, 2005 8:31 pm, edited 1 time in total.
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Xardas wrote:Kod Sammaela! A imam ga i Ja...o`? dolazit` u BG :?: :?: :?:

:D

X
Ehh sorry nisam pazljivo citao topic... :oops:

Svaki dan pon-cetvrtak sam u Bg tacnije na ETF-u, ne mogu da dodjem do kluba..

Xardas-e bi li bio ljubazan da mi nareze i doneses na faks, za uzvrat nudim DVD Age of Empires III???

Please!?!?!?!?
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

Ja, nažalost, još uvek nemam ni jedan glupi prazni disk!

Ali možemo ovako :
Ja ti donesem Sammaelov disk, a ti meni daš taj AoE III, pa ću ga ja proslediti Sammaelu...

Sam, my man, `el se slažeš :?:

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Sammael
Posts: 371
Joined: Mon Mar 18, 2002 9:52 pm
Location: Zvezdara

Post by Sammael »

Nije to više moj disk, sad je tvoj... slobodno ga prosledi dalje.

Trenutno ni ja nemam praznih diskova ali ću ih imati uskoro, tako da mi se sviđa ideja da dobijem AoE3 da prekopiram. :) Jedino što mi je ovih dana izlazak iz kuće malo problematičan, pa ne znam kada ću moći da dođem do grada.
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Moze samo kako cemo da se nadjemo???

Mozes li Xardas-e da dodjes recimo sledeci utorak oko 2-3 u White dragon, ne mogu pre (Age mi je kod kuce u karlovcu, a tek cu za vikend da idem kuci), a ne mogu nigde drugde jer posle nemam vremena da stignem na voz. :roll: :roll: :roll:

Javi dal ti odgovara...

Poz...
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
User avatar
Xardas
Posts: 454
Joined: Sun Jan 09, 2005 11:41 pm
Location: The Necromancers Tower

Post by Xardas »

...ako ćeš dolaziti u WD na onaj D&D dan, mogli bi onda da se razmenimo diskovima...koliko se sećam to dođe 5. ili 6. novembar...ako ne, onda ću doći do WDa da ti donesem u utorak...Šta kažeš ?

X
Omiljeni latinski citat : "Perikur acdatis eneus mrdi!"
:)
User avatar
Ranger
Posts: 20
Joined: Tue Nov 02, 2004 6:21 pm
Location: B. Karlovac

Post by Ranger »

Ne mogu drugim danima, u strasnoj sam frci sa vremenom...

Ako tebi odgovara, onda moze utorak...

Bicu tamo od 2 do pola cetiri popodne...

Samo potvrdi!?

Poz...
All the world is blind to my passing,
as I stride through night searching for my prey.
Locked

Return to “Kompjuterske igre”